עתירת עוצמה יהודית בשל קמפיין החרד"ל נדחתה: "חוסר סמכות"

השופט הנדל דחה עתירת עוצמה יהודית נגד כחול לבן בטענה של חוסר סמכות. עוצמה יהודית: "מעניין אם הנדל היה נותן את אותה ההחלטה אם היו מבזים את דגל הקהילה הלהט"בית"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 03/02/20 19:12 ח בשבט התשפ

עתירת עוצמה יהודית בשל קמפיין החרד"ל נדחתה: "חוסר סמכות"
בן גביר ואנשי עוצמה בוועדת הבחירות, צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-23, השופט ניל הנדל, דחה את העתירה שהגישה מפלגת עוצמה יהודית נגד כחול לבן. בעתירה, ביקשו בעוצמה יהודית מהשופט הנדל להורות לכחול לבן לחדול מהפצת הפרסומים העושים שימוש אסור בדגל המדינה, ולטענתם - מבזים אותו ומסיתים נגד הציבור החרד"לי, כפי שעשו בסוף השבוע האחרון בעלוני השבת ובעיתונים שונים.

השופט הנדל דחה את עתירת עוצמה יהודית. הנדל קבע כי ביחס לביזוי הדגל ע"י כחול לבן בכך שהכתימו אותו בצבעי חרדל אין לו הסמכות לדון, אך ביחס לשימוש האסור בדגל, הנדל לא טען לחוסר סמכות, אלא דחה את העתירה בנימוקים שונים.

בעוצמה יהודית תוקפים את החלטת השופט הנדל: "מפתיע לראות שופט בבית המשפט העליון טוען לחוסר סמכות. מעניין מה היה קורה ל'חוסר הסמכות' ואם זו הייתה ההחלטה אם הנדל היה נדרש להכריע ביחס לקמפיין המבזה ומשחית את דגל הקהילה הלהט"בית. מכל מקום, מצער שיושב ראש ועדת הבחירות שותק מול ההסתה נגד הציבור החרד"לי, ומאפשר לקמפיינים מסיתים ואלימים להתפרסם ללא רסן".

תשובתו המלאה של השופט הנדל:


להורדת הקובץ

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר