סגור

'מפלגת יגאל עמיר' נרשמה ברשם המפלגות

לאחר עתירה של ח"כ סתיו שפיר, החליט רשם המפלגות לרשום כדין את המפלגה שהקימה אשתו של רוצח ראש הממשלה, לאחר שהבהיר כי אין במצעה תמיכה עם מטרותיו של עמיר

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ה בטבת התשפ
,
02 בינואר, 2020 21:07
יגאל עמיר

יגאל עמיר צילום: פלאש 90

רשם המפלגות, עו"ד אייל גלובוס, קיבל את תצהירה של לריסה עמיר, אשתו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, בו הצהירה כי אין במטרות המפלגה שהקימה, ו/או בפעולה מפעולותיה, משום הצדקה לרצח ראש ממשלה.

לאחר בדיקת התצהיר ובדיקת הבקשה לרישום מפלגה קבע רשם המפלגות כי החלטתו לדחות את התנגדותה של חה"כ סתיו שפיר, בעינה עומדת וכי אין עילה בחוק שמצדיקה את מניעת רישום המפלגה והורה על רישום המפלגה.

הרשם ציין בהחלטה אשר דוחה את ההתנגדות לרישום המפלגה כי טיבה של דמוקרטיה שהיא מאפשרת לרעיונות  שונים להישמע כאשר בשל החשש לפגיעה בזכויות יסוד בסיסיות, ימנע רישום מפלגה רק במקרים קיצוניים.

החלטת רשם המפלגות:


להורדת הקובץ

בתגובה לדברים אמרה ח"כ סתיו שפיר, שהגישה את העתירה: "מפלגת 'יגאל עמיר' תתמודד בבחירות. למה? כי "אין שום דבר במצע שלה שמביע תמיכה בעמיר". זאת החלטת רשם המפלגות בתגובה לעתירה שלי, שדרשה לפסול את הביזיון הזה.
הרוצח השפל שהביא לפגיעה הכי אנושה בדמוקרטיה רוצה להגיע לכנסת כדי להשתחרר מהכלא. אמשיך להילחם ברפש הזה עד שיבין שאין לו סיכוי".

02.01.2020

1. ברור!!! המשפט מאשר .ככה מפחיתים קולות לימין. (שאול)

צבועים?!!

דווח על תגובה לא ראויה
03.01.2020

2. בושה למדינה שיגאל עמיר עדיין חי (משה יעקב )

בכל מדינה נורמלית הוא מזמן היה מת. זה צריך להיות החוק כמו בארה"ב.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב הראשי לצה"ל, הרב אייל קרים צילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

הרב קרים: נוהל גידול הזקנים החדש יסייע לחיילים הדתיים

קרא עוד