סגור

פוליטיקאים נגד הסרטון של אלכס קושניר: "אנטישמיות"

מוקדם יותר היום העלה חבר הכנסת מטעם ישראל ביתנו, אלכס קושניר סרטון בו הוא מאשים שרבנים שולחים נשים בנידה לבדיקות בקופות החולים, והבדיקות הללו מסובסדות על חשבון בדיקות אחרות. סמוטריץ' בתגובה: "אנטישמיות קלאסית"

חדשות כיפה
ג בטבת התשפ
,
31 בדצמבר, 2019 15:44

צילום: הדס פרוש\פלאש 90

מוקדם יותר היום (ג') העלה חבר הכנסת, אלכס קושניר ממפלגת ישראל ביתנו, סרטון בו הוא מאשים רבנים בלקיחת סבסודים מקופות החולים, כי הם דורשים בדיקות טהרה לנשים נידות. "תוצאות בדיקות הנשים נשלחות לרב, וזה קורה על חשבון תקציבי הבריאות, על חשבון מי שמחכה חודשים לבדיקות רפואיות, על חשבון החיסונים לשפעת" כך קבע קושניר בסרטון.

בתגובה לסרטון הגיבו מספר פוליטיקאים, שיוצאים נגד האמירה של קושניר שלטענתם מביעה סימנים של אנטישמיות. שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' כתב: "הסרטון הבא מבית היוצר של אביגדור ליברמן: רבנים שוחטים ילדים של גויים ומשתמשים בדמם לאפיית מצות. הלוואי ויכולתי לחשוב שהשקרים האלה נובעים מבורות. אבל הם נובעים משנאה. אנטישמיות קלאסית במדינת היהודים. בושה".

גם שר החינוך, הרב רפי פרץ הגיב: "תחושת קבס. הגזענות הזו היא חרפה, הסרטון הזה הוא יריקה בפנים לכל מי שמסורת ישראל ויהדות חשובה לו והוא צריך להיות מחוץ לכל שיח פוליטי. בושה שככה ניראה השופר של ליברמן".

גם ח"כ יעקב מרגי מש"ס הגיב: "ח"כ אלכס קושניר מישראל ביתנו איך שכחת את הדם להכנת מצות? די עם ההסתה הפרועה שלך גלה אחריות אם יש לך".

בתנועת נאמני תורה ועבודה הגיבו: "אנו מגנים בכל פה את הסגנון המפלג של ח״כ קושניר. 
ולגופו של עניין, ח״כ קושניר מבלבל בין כפייה דתית לשירותי דת. מותר לקופות חולים לסבסד שירותי בודקות טהרה אם יש לכך ביקוש, כמו שהמדינה באופנים שונים מתקצבת שירותי דת. מדובר בכל מקרה בתקציב שולי שאין זה ענייני לטעון שהוא גוזל מכוח האדם המוקדש לחיסוני שפעת. מאבק בכפייה דתית הוא ראוי. מאבק בשירותי דת פחות".

31.12.2019

1. ליברמן מרגל רוסי והאידיאולוגיה שלו קומונוסטית. אמא רוסיה יותר חשובה מתורת ישראל. מי שמאמין באלוקים הוא פרזיט (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
31.12.2019

2. עורו עם ישראל --רגע לפני שהעבריין מבלפור מפרק סופית את הדמוקרטיה הישראלית לפני שהוא מרסק את שלטון החוק לפני שהוא מחריב את בית המשפט -הוא ממשיך להסית ל (שי)

דווח על תגובה לא ראויה
31.12.2019

3. למערכת: אינכם יכולים לחסום את הבוטים 2 ו-3 שבכל כתבה שמים אותה תגובה ללא קשר לתוכן הכתבה??? (וזה בנוסף לסגנון החמור והבזוי של התגובות)

דווח על תגובה לא ראויה
31.12.2019

4. תגובות פוליטיקאים או "תגובות מהמחנה הדתי"? האם יש תגובות מהליכוד? כחול לבן? העבודה? מרץ? הרשימה המשותפת??? (נו, אלה שבדרך כלל מדברים נגד הסתה, גזענות ושנאה? ואם היו תגו)

דווח על תגובה לא ראויה
31.12.2019

5. מה השלב הבא? (גיל)

הוא שואל בסרטון מה השלב הבא.. כנראה שהשלב הבא או השלב הקודם זה להחזיר אותך לרוסיה עם כל ה80% גויים לפחות שעלו משם ב10 שנים האחרונות. שם לא עושים את הבדיקות האלה אל תדאג.. שם חוגגים נובי גוד כמו שאתם רוצים..ואל תדאג אני מניח שגם שם יש אנטישמים אז תהיה לך חברה.

דווח על תגובה לא ראויה
31.12.2019

6. פתיחת חקירה פלילית נגד קושניר ופסילה בוועדת הבחירות (יוסף בן אליה)

צריך להגיש תלונה על קושניר על הסתה לשנאה לגזענות ואנטישימיות אצל היועמ''ש ושיפתח נגדו בחקירה פלילית וגם לוועדת הבחירות בשביל לפסול את קושניר האנטישמי כמו שפסלו את ברוך מרזל

דווח על תגובה לא ראויה
01.01.2020

7. חבל שאי אפשר להוציא להורג את הכופר הזה גוי גמור (דני)

דווח על תגובה לא ראויה
01.01.2020

8. מטורף (לאה)

מתי תפסיקו לשקר? ולהמציא דברים לא נכונים?
לא אוהבים יהודים? תצאו מהארץ!

דווח על תגובה לא ראויה
01.01.2020

9. סוכנים זרים - גיס חמישי (אזרח)

מישהו משלם להם כדי לשסע ולפלג את העם בארץ. אין כל הסבר אחר.
ישראל ביתנו - גיס חמישי במדינת ישראל הם גרועים מעודה.

דווח על תגובה לא ראויה
01.01.2020

10. הסרטון האנטישמי (רחל גרוסמן)

אתה אנטישמי שפל אתה לא ראוי לדבר על הנשים האלה של מעליך מעל רגליך , זה מה שמדאיג אותך וכל הבדואים שמחזיקים כל אחד בשש נשים פיקטיביות שהמדינה מפרנסת אותם על חשבוני ואת המחבלים והחמאס? תתב^ש

דווח על תגובה לא ראויה
01.01.2020

11. אנטישמיות (רחל גרוסמן)

ותחזור לרוסיה שם הכל נפלא תראה את נעמה יששכר

דווח על תגובה לא ראויה
01.01.2020

12. שנאה ליהדות, נורא ואיום (ב)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

השר ניסנקורן משיב להצעת החוק צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

לוין וניסנקורן בעימות במליאה: "אל תטיף לי מוסר"

קרא עוד