מנכ"ל האיחוד הלאומי: "בבית היהודי לא נענו לקריאתנו לאחדות"

מנכ״ל האיחוד הלאומי יהודה ולד הוציא הודעת עדכון לחברי מרכז המפלגה בדבר המגעים לאחדות וההכנות לקראת הריצה לכנסת: "יש מי שאינם לומדים מטעויות העבר"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יט בכסלו התשפ
,
17 בדצמבר, 2019 17:46
יהודה ולד, מנכ"ל האיחוד הלאומי

יהודה ולד, מנכ"ל האיחוד הלאומיצילום: האיחוד הלאומי

מנכ"ל האיחוד הלאומי, יהודה ולד, טוען בעדכון שהוציא לחברי המפלגה, כי בבית היהודי לא מגיבים לקריאה לאחדות, ולא לומדים מטעויות העבר. לדבריו, חובה לאחד את המפלגות למפלגה דתית לאומית אחת, לקראת הבחירות לכנסת שיתקיימו בעוד כחודשיים וחצי.

"כולנו עדים בימים האחרונים למורכבות הקיימת בגיבוש רשימת הציונות הדתית בבחירות הקרובות", כותב ולד. "אכן, בשנים האחרונות הציונות הדתית על גווניה השונים מבררת את דרכה, בירור זה משפיע גם על השדה הפוליטי, כך שעל המפה נמצאים רסיסי מפלגות שכל אחת לבדה אינה עוברת את אחוז החסימה וכן שרבים מבני הציונות הדתית אינם רואים במפלגות אלו את ביתם הפוליטי".

ולד אומר כי הציונות הדתית חייבת להתאחד: "אם חפצי חיים אנו, אם אנו רוצים שלרוח הגדולה של עם ישראל ,ארץ ישראל ותורת ישראל תהיה נציגות פוליטית משמעותית שתגשים את אותה רוח במרחבי העשייה - חובה עלינו לחשב מסלול מחדש.
לכן בתקופה האחרונה אנו מובילים במפלגה אמירה ברורה –  עלינו להתאחד למפלגה ציונית דתית אחת גדולה ולבחור את הרשימה לכנסת בצורה דמוקרטית".

הרב פרץ וסמוטריץ

הרב פרץ וסמוטריץ'. יהיה איחוד?צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הוא מספר כי מפלגתו הגישה הצעה מפורטת לאיחוד, אך בבית היהודי טרם נענו לה: "הנחנו זה מכבר על השולחן מסמך עקרונות מפורט עם אבני דרך להקמת המפלגה החדשה - מיזוג האיחוד הלאומי והבית היהודי וקריאה לצירוף כוחות נוספים. וכן מספר הצעות לקיום בחירות דמוקרטיות לרשימה.
לצערנו עד כה חברינו בבית היהודי לא נענו לקריאתנו.

"אין דרכנו הפוליטית להכפיש את האחר או לזרוק אחריות. אנו משתדלים להוסיף טוב ולהרים את הראש אל היעד והמטרה. בסופו של יום אנו באותה סירה ומי שקודח חור בחדרו מטביע גם את מי שנמצא בחדר ליד.
אנו מאמינים שאנשי הבית היהודי יתעשתו ויבינו שזהו צו השעה".

ולד הוסיף כי באיחוד הלאומי, פועלים לחיבורים נוספים, כשהוא רומז אולי לעוצמה יהודית: "במקביל אנו פועלים לחיבורים עם גורמים נוספים בציונות הדתית מתוך הבנה שכל פיצול ופילוג מעמיד בסכנה את מחנה הימין כולו. לצערנו יש כנראה מי שלא לומד מטעויות העבר. בכל מהלך יש סיכונים ושאלות. אך בידינו הדבר להביא בשורה גדולה ומשמעותית .
אין במהלך זה כדי לטשטש את עמדותינו הברורות בשלל הנושאים שעל הפרק , להפך צעד זה יגדיל את כוחנו והשפעתנו על החברה הישראלית.

לסיום כתב מנכ"ל האיחוד הלאומי: "אנו מקווים שכלל השותפים שלנו יתעלו מעל החשבונות האישיים והשיקולים הפוליטיים יגלו אחריות ויהיו שותפים למהלך בנייה חשוב ומשמעותי זה. כמובן שכל החלטה בפועל תונח לדיון והחלטה בהנהלת ומרכז המפלגה.
אנו נשמח לשמוע כל תובנה ורעיון מכל אחד ואחת מכם שיסייע לקידום וחיזוק המפלגה והציונות הדתית. בעז"ה נתפלל שכל מעשינו ימצאו חן ושכל טוב בעיני אלוקים ואדם".

17.12.2019

1. האיחוד הלאומי לא שוים רבע מנדט ורוצים שהבית היהודי ירקוד לחליל שלהם (איציק חי)

מה עובר על סמוטריץ הזה והפקידונים שלו? כמה גאווה יהירות ושחצנות הוא מרכז במטר וחצי שלו? כלומניק אמיתי גם בצבא וגם באזרחות שחושב שהרב רפי פרץ עם כל הקורות חיים שלו צריך להישמע להוראותיו. סמוטריץ תתרגע ומייד גם אתה יודע שאתה לא שווה הרבה תגיד תודה שעד היום נתנו לך מקום במפלגה . ואם לא מתאים לך תקח את המנכל המשוקמק שלך ותרוצו לבד רוץ סמוטריץ רוץ אבל לבד שכולם יראו כמה אתה שווה

דווח על תגובה לא ראויה
17.12.2019

2. הבית היהודי על הפנים (יהודיה)

אין שם כוחות של ממש, רק אנשים חיוורים שנדבקים לכסא.

דווח על תגובה לא ראויה
17.12.2019

3. סמוטריץ מומחה לספינולוגיה בעל שם עולמי (לוי)

כל מי שמכיר אותו ברמה האישית יודע שמדובר בבחור בעל יכולת הרס לא נורמליות.
הגיע הזמן להקיא את הבחור הקטן בעל הפה הגדול מתוך הציונות הדתית.
אין בו יראת שמיים וכל כולו רודף כבוד...

דווח על תגובה לא ראויה
17.12.2019

4. יש לי רעיון!!! (יהודה)

תרומות ברשימה כזאת:
1.סמוטריץ'\הרב רפי
2.כנ"ל
3.בן גביר(עוצמה)
4.הרב דרור(נעם)
5.איחוד לאומי
6.עוצמה\נעם
בנוסף לשריין איש בית יהודי בליכוד
ככה כל מפלגה מגיעה למימוש הפוליטי שלה.
הבית היהודי שווה בין אחד לשתיים האיחוד הלאומי שווה 2 עוצמה בין אחד לשתיים ונעם שווה בין אחד לשתיים עם נטייה לאחד.
אז נכון מפרגנים לבית היהודי קצת יותר אבל סך הכל בסדר.

דווח על תגובה לא ראויה
17.12.2019

5. חדל (מיהודייה ללוי)

ה תיאור של סמוטריץ על ידך מעיד שאין לך יראת שמיים.

דווח על תגובה לא ראויה
17.12.2019

6. סמוטי האפסון. (דנה)

לך תעשה חמוצים לאישתך,.בכנסת הקרובה אין לתקומה על מי להתעלק....
טוב שבנט לא לקח אותך, כי אז הייתי עוברת לליכוד.

דווח על תגובה לא ראויה
17.12.2019

7. מודעת דרושים. סמוטריץ מחפש מפלגה לפרסם בכל קבוצות הווצאפ (מוטי)

בחור עדין נפש צנוע ולא מתלהם, בעל עבר צבאי עשיר ,הוא מוכן לוותר על המקום הראשון במפלגה שתארח אותו ולהסתפק במועט במקום השני ברשימה ותיק בכיר ממש המינימום שבמינימום בהתאם לתכונת הצניעות שכל כך מאפיינת אותו. הוא מתחייב להורות ל 100 רבנים בראשות רבני בשבע שיביעו תמיכה במפלגה שתארח אותו ויורו על חובה הלכתית לתמוך בה, בנוסף הוא מתחייב להורות לערוץ 7 להלל לשבח ולפאר את המפלגה המארחת ולהשפיל כל מפלגה אחרת. מיועד למפלגות מהירות החלטה וחסרות שיקול דעת. רלוונטי לבחירות הקרובות בלבד . לאחר הבחירות הוא כבר יחפש מפלגה מאחרת אחרת. אין שום רלוונטיות למצע המפלגה המארחת . הזדרזו הוא בלחץ

דווח על תגובה לא ראויה
17.12.2019

8. אז מי אשם בזה שהימין הפסיד בבחירות?! (חיים)

תשובה :סמוטריץ.
נימוק.
עוצמה יהודית היא חלק מן הסיפור,
ימינה בעצם הוויתה הזניחה את מרכז המפה הפוליטית לליברמן ולכחול לבן. במקום שהימין החדש התחבר לזהות, שקד בחרה באופציה הקלה עבורה באופן אישי, אך מזיקה בפן הגושי.
ימינה הבינו תו"כ מסע הבחירות שהם לא מצליחים להביא שום קהל חילוני, כל המנדטים שלהם מתבססים אך ורק על הציונות הדתית, ולכן תקפו את עוצמה יהודית בכל רשתות המדיה הדתיות ובמיוחד בערוץ 7.
דווקא עוצמה יהודית הצליחה להביא קהל גדול של מאוכזבי ליכוד, זהותניקים לשעבר ועוד קהלים נוספים, אבל למפלגת ימינה היה אכפת רק מדבר אחד, שהם יקבלו מקסימום מנדטים ושעוצמה תיפול.
ביום הבחירות מפלגת ימינה עשתה מארב מתוכנן הייטב לעוצמה יהודית.
עוצמה יהודית עמדה על 160 אלף איש בסקרים, סמוטריץ מיפה את הקלפיות בהם יש מצביעים פוטנציאלים לעוצמה יהודית, הוא שלח לשם אנשים שלו שימשיכו את אותם מניפולציות הפחדה שעשה בכל מערכת הבחירות.
-שמאלנים משקרים בסקרים..
איך נולדו 140 אלף כהניסטים וכו'...
הוא גרם לפחד אצל האנשים...
במקביל הוא רץ לנתניהו כבר בבוקר וסיפר לו שעשה מארב לעוצמה יהודית, נתניהו היסס וחיכה לתוצאות האמת, ברגע שהוא ראה שמר סמוטריץ באמת הצליח להזיק ממשית לעוצמה יהודית, נתניהו הצטרף אליו וקרא לא להצביע לעוצמה יהודית.
לסיכום:מפלגת ימינה פגעה במרכז המפה הפוליטית..
מפלגת ימינה פגעה בקצה הימני של המפה הפוליטית.
מפלגת ימינה ניהלה מערכת בחירות של "פיל בחנות חרסינה" והרסה את כל גוש הימין.דווח על תגובה לא ראויה
17.12.2019

9. יהודה ולד חסר עמוד שידרה עבד נירצע של בצלאל סמוטריץ' (אייל טורנהיים)

יופי יהודה לך לבצלאל שייתן לך סוכריה מגיע לך אתה עושה כל מה שהוא אומר

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הפגנת העובדים הסוציאליים בשבוע שעבר צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שביתת העובדים הסוציאליים נמשכת: "האדמה תרעד"

קרא עוד