סגור

הולכים לבחירות: הוגשה הצעת חוק לפיזור הכנסת

ראשי הסיעות הגדולות הניחו הצעת חוק לפיזור הכנסת, שאמורה בכל מקרה להתפזר מחר בחצות, אלא אם יוגשו חתימות להקמת ממשלה עד אז. בהצעת החוק מובא התאריך המוסכם על כלל הסיעות - יום שני, 2.3

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יב בכסלו התשפ
,
10 בדצמבר, 2019 18:15
יאללה הביתה. מליאת הכנסת

יאללה הביתה. מליאת הכנסתצילום: פלאש 90, נעם רבקין פנטון

יממה נותרה עד לתום 21 הימים שניתנו לכנסת להקים ממשלה, ושום דבר כבר לא צפוי להסיט את המדינה מהמסלול המהיר לבחירות. על שולחן הכנסת הונחה אחר הצהריים (ג') הצעת החוק לפיזור הכנסת העשרים ושתיים. את ההצעה הגישו חברי הכנסת אבי ניסנקורן, מאיר כהן וצבי האוזר מכחול לבן, ומיקי זהר ושלמה קרעי מהליכוד.

הצעת החוק קובעת כי הכנסת העשרים ושתיים תתפזר לפני גמר כהונתה ושהבחירות לכנסת העשרים ושלוש יתקיימו ביום ו' באדר התש"ף (2 במרס 2020).

הכנסת צפויה להתפזר בכל מקרה באופן אוטומטי מחר בחצות, אך מאחר שנוצרו חוסר הסכמות סביב התאריך הרצוי לבחירות השלישיות, והרצון להקדימן ככל הניתן, הגיעו הסיעות להסכמות על הזזת הבחירות ליום שני בשבוע, במקום יום שלישי הקבוע בחוק, ולשם כך יש להצביע בשלוש קריאות על שינוי חוק יסוד.

בדברי ההסבר להצעה נכתב: "ביום י"ג בכסלו התש"ף (11 בדצמבר 2019) תסתיים התקופה שנקצבה בחוק-יסוד: הממשלה לשם הרכבת ממשלה שתכהן מכוח אמון הכנסת, ותחל תקופת הבחירות לכנסת העשרים ושלוש. לפי סעיף 11(ב) לחוק-יסוד: הממשלה, תקופת הבחירות לכנסת נמשכת כ-90 ימים.

"בנסיבות החריגות שנוצרו, ולאחר שתי מערכות בחירות סמוכות שבהן לא כוננה ממשלה, מוצע לפזר את הכנסת העשרים ושתיים ולקיים בחירות חדשות לכנסת העשרים ושלוש ביום ו' באדר התש"ף (2 במרס 2020), כך שתקופת הבחירות לכנסת העשרים ושלוש תימשך 82 ימים במקום 90 ימים".

10.12.2019

1. כשהריקבון מתגלה אצל הסנדק דון ביבי וכנופייתו שלמעלה --מי שנושמים את הסירחון הם האנשים הפשוטים שלמטה (צדק)

חייבים לעשות חשבון נפש לפני שהעבריין מבלפור מפרק סופית את הדמוקרטיה -את החברה הישראלית -רגע לפני שמרסק את שלטון החוק -רגע לפני שמחריב את מוסדות המשפט -רגע לפני שהוא ממשיך לפלג להסיט -לשסע -לפני עוד מחדל עוד כישלון עוד חולשה עוד פרשיה -רגע שישראל צוללת שוקעת מוחשכת הכל למטרותיו האישיות --הגיע הזמן להתאחד להחזיר את השפיות -כי עם ישראל עם אחד

דווח על תגובה לא ראויה
10.12.2019

2. מי פנוי להעמיס את בצלאל סמוטריץ'? הבחור מחפש מפלגה לשריון (דנה)

בחור עדין נפש צנוע ולא מתלהם, גבוה ומרשים, בעל שירות צבאי מלא ללא קומבינות ,הוא מוכן לוותר על המקום הראשון במפלגה שתארח אותו ולהסתפק במועט במקום השני ברשימה ותיק בכיר ממש המינימום שבמינימום בהתאם לתכונת הצניעות שכל כך מאפיינת אותו. הוא מתחייב להורות ל 100 רבנים בראשות רבני בשבע שיביעו תמיכה במפלגה שתארח אותו ויורו על חובה הלכתית לתמוך בה, בנוסף הוא מתחייב להורות לערוץ 7 להלל לשבח ולפאר את המפלגה המארחת ולהשפיל כל מפלגה אחרת. מיועד למפלגות מהירות החלטה וחסרות שיקול דעת. רלוונטי לבחירות הקרובות בלבד . לאחר הבחירות הוא כבר יחפש מפלגה מארחת אחרת. אין שום רלוונטיות למצע המפלגה המארחת . הזדרזו הוא בלחץ רציני הזמן דוחק והגאווה לא נותנת לו מנוח, 100 רבני התקציבים יברכו את המפלגה המארחת בהיכל הישיבה שנבנתה כולה מכספי הציבור בסחיטת הכספים בקומבינת גבעת האולפנה בבית אל

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עשה זאת שוב. נתניהו צילום: Gili Yaari/Flash90

סוד הקסם של נתניהו שיריביו מסרבים ללמוד

קרא עוד