איילת שקד: "מערכת המשפט לא תקבע מי יהיה ראש הממשלה של מדינת ישראל"

מערכת כיפה 06/12/19 14:54 ח בכסלו התשפ

איילת שקד: "מערכת המשפט לא תקבע מי יהיה ראש הממשלה של מדינת ישראל"
איילת שקד בשבת תרבות, צילום: יחצ

 
"בשנים האחרונות התהליך הפוליטי נמוג, עובר שינוי,  הוא כבר לא נשלט רק על ידי הציבור, הוא נשלט על ידי מערכת המשפט" אמרה שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד,  באירוע "שישיתרבות" ברעננה.

"התהליך הפוליטי בישראל הוא כמו קרחון גדול, שהולך ומאבד מנפחו ומשקלו בכל יום, עד שנמס וקורס. יש מי שמבקש להגביל לנשיא את סמכות שיקול הדעת שלו להענקת המנדט להרכבת הממשלה. הטענה שבית המשפט צריך להתערב בשיקול דעתו של נשיא המדינה, על אף סעיף החסינות הברור בחוק היסוד, היא טענה שהופכת את התהליך הפוליטי לתהליך משפטי.

"השיח הציבורי, פשרות והכרעות ציבוריות רבות עוברות מהמערכת הפוליטית למערכת המשפטית. מדובר בתהליך מסוכן של משפטיזציה של הפוליטיקה. בית המשפט לא יכול להתערב בשיקול דעתו של נשיא המדינה. מערכת המשפט לא תקבע מי היה ראש הממשלה של מדינת ישראל" אמרה שקד.

שקד גם התייחסה גם לתגובת ח"כ ניסנקורן ויו"ר ההסתדרות בר דויד לטור שכתבה בגלובס: "הטור שלי בגלובס הלחיץ את יו"ר ההסתדרות. זה צעד ראשון בשינוי.כדי להביא למפנה אמיתי ומימוש פוטנציאל הצמיחה של המשק, נדרשת עמידה איתנה בפני מי שלא מהססים להוריד את השאלטר, לסחוט את המדינה ולהחזיק בציבור כבני ערובה.

"הפתרון לבעיית ההסתדרות הוא בשינוי חקיקה. שינוי חקיקה שיסדיר ויאזן את מערכת יחסי העבודה בישראל, את אופן ההתאגדות והפעולה של ההסתדרות, ואת סמכויות מערכת בתי הדין לעבודה. אם נצא חלילה לבחירות ונקבל כשר אוצר את יו"ר ההסתדרות לשעבר,  ח"כ נסנקורן, הכוח של ההסתדרות יתעצם למימדי ענק.  כל הצעה לשינוי חקיקה תקועקע ותחוסל מיידית" אמרה שקד והוסיפה כי ההסתדרות לא מאפשרת לממשלה לערוך רפורמות שהן רפורמות התייעלות שבסוף חוסכות כסף לציבור.  

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר