סגור

ח"כ שקד לכיפה: "כחול לבן צריכים לקבל את ההצעה של הליכוד"

יו"ר הימין החדש טוענת שהמחלוקת בנושאי דת ומדינה ניתנים לגישור: "זה רק עניין של רצון טוב", ומסבירה למה צריך למנוע בחירות שלשיות: "זה לא ישנה את המפה הפוליטית רק ידחה תהליכים חשובים בעוד חצי שנה"

מירב כהן, חדשות כיפה
ד בכסלו התשפ
,
02 בדצמבר, 2019 18:12
איילת שקד באולפן כיפה

איילת שקד באולפן כיפהצילום: כיפה

לאחר שניסתה לתווך בין החרדים לליברמן, יו"ר הימין החדש, ח"כ איילת שקד, מסבירה מה המתווה שלה בנושאי דת ומדינה ומסבירה האם ומתי לקנות בתים בשכונה החדשה בחברון?  

יצאת לפני מספר שעות מפגישה עם יו"ר הכנסת אדלשטיין. האם אנחנו בדרך לבחירות שלישיות? 

"אנחנו מנסים לעשות מה שאפשר כדי לקדם ממשלת אחדות. הליכוד הציעו לכחול לבן הצעה מאוד הגונה במסגרתה נתניהו יכהן כחצי שנה ראשונה כראש ממשלה, בזמן הזה גנץ יכול ללמוד מכיוון שאין לו ניסיון כשר. אחרי חצי שנה גנץ יקבל את המושכות. בסיטואציה שנוצרה, כשיש תיקו בין הגושים, אין שום סיבה לא לקבל את ההצעה ולגרור את המדינה למערכת בחירות שלישית ומיותרת". 

מה הוא יספיק לעשות בחמישה חודשיים האלו? 

"אני מקווה שאיך שתקום הממשלה נחיל את את החוק הישראלי על בקעת הירדן, צריך גם להעביר תקציב - נעשה גם את זה. זה לא ממשלה שתוכל לעשות מהפכות, את פסקת ההתגברות לא נוכל להעביר, אבל נוכל לטפל בחיים עצמם. זה עדיף בוודאי מללכת למערכת בחירות שלישית. 

יש שתי אפשרויות או שליברמן חוזר לגוש הימין, שזו בוודאי האופציה המועדפת עלי כי אז מקימים ממשלת ימין שיכולה לעבוד כמו שצריך, כמו שעבדנו בארבע השנים האחרונות. או שכחול לבן הולכים עם הליכוד ומפלגות הגוש. אנחנו כבר יודעים שמפלגות הגוש הן לא הבעיה כי כחול לבן היו שמחים לשבת איתנו ועם החרדים בממשלה, הבעיה היחידה היא החצי שנה הזו שנתניהו ראש ממשלה, אם הולכים לבחירות גם ככה הוא יהיה ראש ממשלה חצי שנה". 

היום (ב') נפגשת פעם נוספת גם עם ליברמן. את מנסה לגשר בינו לבין החרדים. מה המתווה שלך בנושאי דת ומדינה? 

"אני לא אסביר כי ברגע שנחשוף את זה לא נוכל לעשות את זה, אבל צריך לדעת שהפערים ניתנים לגישור. זה לא שיש כאן משהו שאי אפשר לגשר עליו. זה רק עניין של רצון טוב. אם לצדדים יהיה רצון לשבת יחד יהיה ניתן לשבת יחד. אתן לך לדוגמה את חוק הגיוס: יש דיון אם יעדי הגיוס יהיו ביעדי ממשלה או בחקיקה ראית. זו לא סיבה ללכת לבחירות". 

ומה לגבי תחבורה ציבורית בשבת? 

"יש פתרון לכל דבר. בתחבורה הציבורית מחליטים שלא משנים את הסטטוס קוו, לא משנים את החוק הקיים ולא עושים שינוי לשום כיוון ואז כולם יכולים לחיות עם זה. החרדים יכלו לחיות עם זה שלא משנים שום דבר, ליברמן יוכל לחיות עם זה כי אנחנו רואים שבינתיים העיריות עושות יוזמות מקומיות. זו דוגמה לכך שאפשר להגיע להבנות בכל נושא. אני חושבת שגנץ, לפיד או ליברמן - אחד מהם - צריכים לנהוג באחריות ולמנוע מערכת בחירות שלישית, שלא תשנה את המפה הפוליטית רק תדחה תהליכים חשובים בעוד חצי שנה". 

שר המשפטים אוחנה חשף את רשימת המועמדים שלו לממלא מקום פרקליט המדינה. את חושבת שהיה צריך להאריך את כהונתו של שי ניצן בגלל שאנחנו נמצאים בממשלת מעבר? 

"לא, אני חושבת שצריך למלא למנות ממלא מקום מתוך הפרקליטות. ראיתי את הרשימה של השר אוחנה יש שם אנשים טובים שצריך לבחור אחד מהם". 

היועמ"ש מנדלבליט הגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים. הוא טען שמדובר בהפיכה שלטונית. מה דעתך? 

"אביחי מנדלבליט הוא אדם ישר, העניין הזה צריך להיות מבורר בבית המשפט. אני מאחלת לראש הממשלה שיצא זכאי ושכל העניין הזה יהיה מאחוריו". 

כלומר לא תתנו לו חסינות? 

"אין כרגע שום בקשה לחסינות".

היועמ"ש לכנסת הוציא חוות דעת שוועדת הכנסת יכולה לדון בנושאי חסימות, למרות שאנחנו נמצאים בממשלת מעבר

"אם ראש הממשלה יבקש חסינות אנחנו בהחלט נשקול את זה". 

אתמול שר הביטחון בנט הכריז על תכנון שכונה חדשה בחברון. מתי את חושבת שיהיה אפשר לקנות שם כבר בית? 

"זה תלוי מתי תקום ממשלה ואיזה ממשלה תקום. בשנתיים האחרונות עבדתי במשרד המשפטים, ביחד עם משרד הביטחון, כדי לאפשר את החוות דעת המשפטית שהוציא מנדלבליט בסוף 2018, שמאפשרת את התהליכים. אני שמחה ששר הביטחון בנט לקח את ההחלטה האמיצה הזו, בניגוד להמלצת גורמי המקצוע, לפעמים שר צריך לעשות מה שהוא חושב גם אם זה מנוגד לעמדת גורמי המקצוע.

בנט שלח את המכתב לראש עיריית חברון, שהוא רוצח - הוא רצח שישה יהודים וישב בכלא על זה ושוחרר בעסקה, אבל לקחת את שטח הזה מראש עיריית חברון ולבנות על זה שכונה יהודית זו מצווה גדולה. 

זה יעמוד במבחן בג"ץ? 

"בוודאי, חוות הדעת שם רצינית ומקצועית. אם יהיו שרים שיהיה אכפת להם כמו שלי ולשר בנט אכפת, תוך כמה שנים יהיה אפשר לקנות שם בתים". 

 

 

 

 

 

 

  

 

02.12.2019

1. אנחנו ילדינו ונכדינו הקורבן של ההסתהוהשיסוי של הסנדק דון ביבי (שי)

אל תיתנו לאף אחד לבלבל אותכם -השארו צלולים זיכרו שוב ושוב אנחנו הקורבן של הקמפיין המזוהם המתמשך כנגד אחדות העם כנגד התקשורת וכנגד שלטון החוק --קמפיין אותו מנהל הסנדק מב אך ורק ממניעי הישרדות אישית זאת סכנה אמיתית ואחדותנו ועתידינו

דווח על תגובה לא ראויה
02.12.2019

2. חידה: באיזו מפלגה תרוץ איילת מטיילת בבחירות הבאות? אופורטוניסטית שדואגת רק לכיסא שלה (איילת מטיילת)

דווח על תגובה לא ראויה
03.12.2019

3. מי את בכלל אייל שקד ? הכי טיפשה בפוליטיקה. (מרים)

את לא תכתיבי לבלוק עם מי ללכת.ועם מי להישרר.

דווח על תגובה לא ראויה
03.12.2019

4. שקד (איש)

למה הליכוד לא מקבל הצעת כחול לבן די שקד נמאסת.את כבר פסה די תתחילי לחשוב לפני שאת.מקשקת

דווח על תגובה לא ראויה
03.12.2019

5. ממש מצוה גדולה (ש)

להעמיק עוד יותר את התסבוכת של חברון, להרחיק עוד יותר כל אפשרות לפיתרון של פשרה. חייב אדם להודות על הטובה. איזה נס עשה איתנו הקדוש ברוך הוא שאי אפשר להקים את הממשלה שביבי כל כך רצה להקים. אפשר רק לדמיין איזה מחיר עם ישראל היה משלם על ההשתוללות של מפלגות הימין במקרה כזה.

דווח על תגובה לא ראויה
03.12.2019

6. שקד האדם המתועב (יוסי)

איילת שקד הפושעת היא האדם המתועב ביותר בפוליטיקה. חייבת לעוף ומהר. כהניסטית שמדקלמת סיסמאות ועוזרת לפשע להרוס את העם. היא חלאת אדם וסרטן בגוף המדינה שחייבים להוקיע אותה מהחברה. היא עוד פודלית של ביבי ותעשה הכל כדי לקבל כסא. מתועבת עד בקצה ומהיסוד

דווח על תגובה לא ראויה
09.12.2019

7. משימה שלוש (ללל)

הדברים שאמרה עם טעם ממש. בואו לפחות בכיפה נתייחס לתוכן, ולא תגבות לא מכבדות

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: shutterstock

הפסיכומטרי נדחה. השר אלקין: "אין מניעה לקיים את הבחינה"

קרא עוד