סקר: 40 אחוז תמיכה לגדעון סער בליכוד

על פי סקר שנערך עבור חדשות 13 בקרב מתפקדי הליכוד, במקרה של פריימריז נתניהו ינצח בפער של 13 אחוזים - 53 מול 40 לח"כ סער, שאמר בראיון כי הוא "מזהה פאניקה מהאפשרות של פריימריז"

חדשות כיפה
כז בחשון התשפ
,
25 בנובמבר, 2019 21:58
ראש הממשלה נתניהו וח"כ גדעון סער

ראש הממשלה נתניהו וח"כ גדעון סערצילום: פלאש 90. מרים אלסטר

השאלה האם יתקיימו פריימריז לראשות הליכוד טרם הוכרעה, אך המנועים כבר מתחממים. על פי סקר של מכון דיירקט פולס, שנערך בקרב מתפקדי הליכוד, ופורסם הערב (ב') בחדשות 13, אם ייערכו פריימריז בין ראש הממשלה נתניהו לבין ח"כ גדעון סער, צפוי ראש הממשלה לנצח בפער של 13 אחוזים - 53 מול 40.

מדובר בפער גבוה אמנם, אך הוא מהווה תמרור אזהרה עבור נתניהו, כי אולי התמיכה בו בקרב מתפקדי הליכוד אינה כה גבוהה כפי שניתן היה לצפות.

בראיון הערב בחדשות 13 אמר ח"כ סער כי הוא מזהה פאניקה בסביבת ראש הממשלה מהאפשרות שיתקיים בפריימריז. בנוסף, תקף סער את סביבת נתניהו ואת דוברות הליכוד על המתקפות נגדו בימים האחרונים.

"אני קורא לנתניהו לקיים פריימריז מהירים כדי להימנע מבחירות שלישיות", אמר סער. "אין שום סיבה לגרור את המדינה לבחירות שלישיות, כשראש הממשלה בעצמו הגדיר אותן כדבר שהוא טירוף מערכות". לדבריו,  "אני מתמודד מתוך תחושה עמוקה שאם לא יהיה שינוי אנו עלולים להמשיך את המשבר הפוליטי במדינה למשך תקופה בלתי ידועה או להעביר את השלטון ליריבינו הפוליטיים".

סער נשאל על המתקפות של דוברות הליכוד נגדו, ואמר כי מדובר ב"שימוש פסול במשאבים שמעיד על העדר מעצורים, ולכן אני קורא להתמודדות נקייה שבה לא יהיה שימוש במשאבי המדינה ולא במשאבי המפלגה על ידי אף אחד מהמתמודדים - בהתמודדות כזאת, פתוחה לחלוטין, אני מתכוון לנצח".

הציוץ של יאיר נתניהו נגד בתו של גדעון סער

הציוץ של יאיר נתניהו נגד בתו של גדעון סערצילום: צילום מסך

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, צייץ היום בטוויטר נגד ביתו של סער בשל הקשר הזוגי שלה עם בחור ערבי. סער אמר בנושא כי מצופה מראש הממשלה ליישם בביתו את מה שהוא מטיף לאחרים: "כל יום נשבר שיא של שפל. החיים הפרטיים של הבת שלי ממש לא עניינו של יאיר נתניהו. ראש הממשלה תמיד אמר 'עזבו את משפחתי, עזבו את אשתי, תתמקדו בי'. אז אני אומר לו, תגיד את אותו הדבר לבנך, כי מתנהלת מתקפה על אשתי, מתקפה על בתי, שתיהן לא דמויות נבחרות בזירה הפוליטית".

"הפגנת התמיכה בנתניהו מזיקה לליכוד"

מחר צפויה להתקיים הפגנת תמיכה בראש הממשלה נתניהו. סער התייחס להפגנה ואמר כי "בכנות, אני חושב שההפגנות לא מועילות לנתניהו ומזיקות לליכוד. לא קובעים בכיכר העיר לגבי זיכוי של אדם. יהיו שם אזרחים אכפתיים שיש להם זכות להפגין, אבל השאלה היא אם מפלגת שלטון בוחרת לקחת החלטה של היועץ המשפטי לממשלה ולקיים סביבה הפגנה. זו שאלה כבדה ואני לא רואה כיצד זה יכול להועיל לנו ברמה הפוליטית או לנתניהו בניהול המאבק המשפטי".

על כתב האישום נגד ראש הממשלה והשאלה האם עליו להתפטר השיב סער: "לא קיים צורך הכרחי להתפטרות - יש פה שאלה אחרת לגמרי. השאלה של כהונת ראש הממשלה כרגע מוכתבת על ידי העובדה שפעמיים הוא לא הצליח להרכיב ממשלה. לא כתב האישום הוא זה שהניע אותי להציע הצעה לקיים פריימריז בהקדם, אלא העובדה שאנחנו במדינה נמצאים במשבר שאנחנו לא יכולים לראות את סופו, שתוקע אותנו במשך שנה".

25.11.2019

1. עוד בלוף של השמאל (רק אמת!)

סהר יובס אוהו יובס....

דווח על תגובה לא ראויה
25.11.2019

2. עורו עם ישראל --רגע לפני שהעבריין מבלפור מפרק סופית את הדמוקרטיה הישראלית לפני שהוא מרסק את שלטון החוק לפני שהוא מחריב את בית המשפט -הוא ממשיך להסית ל (טובה)

דווח על תגובה לא ראויה
25.11.2019

3. שאלה מהותית (ירון)

מדוע גדעון בער מתחמק מהשאלה המהותית
האם ראוי שמחנה הימין יעמיד בראשו אדם שאישתו היא שמאל
והבת שלו חיה עם ערבי !!!

דווח על תגובה לא ראויה
25.11.2019

4. אינטרס השפויים - שביבי ינצח בפריימריס ויוליך לכשלון וקריסה בבחירות (אשר )

מוטב שנתניהו יזכה וכך יוביל את הליכוד והימין לכשלון ודאי מראש: אם סער יזכה הוא יהיה שנתיים ראש ממשלה טוב ולא בטוח שכחול לבן יאהבו את זה: ברור שתם עידן נתניהו שסחב עימו את ימינה המוכה אך המלקקת והחרדים המבולבלים וכולם יחד בבלוק הרסני הביאו כבר לשינויים כמו תחבורה בשבת;
ולכל מטורללי הימין הטוקבקים באתר זה- לכו להפגנה מחר כי מי יודע מתי עוד פעם תהיה לכם ההזדמנות לילל: תנו כבוד לדרוקמן שהוביל את הסרוגים לבדידות מזהירה ונסיגה בעל החזיתות

דווח על תגובה לא ראויה
26.11.2019

5. לתגובה 4 (תגובה 5)

לכאורה גם מרדכי היהודי היה אמור להוביל אותנו לבדידות מזהירה. כל הכבוד לכבוד הרב דרוקמן!

דווח על תגובה לא ראויה
26.11.2019

6. אולי 4אחוז (אהרן דרעי)

התבלבלתי אולי ארבעה אחוזים

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מגייסים חדשים בבקו"ם. ארכיון צילום: אבי דישי, פלאש 90

החל גיוס מחזור אוגוסט 2020

קרא עוד