סגור

הרב פרץ על נתניהו: "עומדת לו חזקת החפות"

שר החינוך התייחס להחלטת היועץ המשפטי להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה, ואמר כי הוא מתפלל "שהצדק ייצא לאור". מוטי יוגב: "התנהלות הפרקליטות מעלה חשש שנתניהו לא יזכה למשפט הוגן"

מירב כהן, חדשות כיפה
כד בחשון התשפ
,
22 בנובמבר, 2019 10:39
הרב רפי פרץ

הרב רפי פרץצילום: ללא

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ התייחס הבוקר (ו') לכתבי האישום שיוגשו נגד ראש הממשלה נתניהו, הביע תמיכה בו והוסיף כי עומדת לו חזקת החפות.

השר פרץ כתב כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא אדם עתיר זכויות, לאורך שנים רבות הוא עובד ופועל לילות כימים למען עם ישראל ומדינת ישראל. כלוחם, כקצין, כשר וכראש ממשלה בעשור האחרון. ראיתי את המסירות הזאת במו עיני בחודשים האחרונים".

שר החינוך הדגיש כי לנתניהו עומדת חזקת החפות עד להכרעת הדין: "כמו לכל אדם, חזקת החפות עומדת לראש הממשלה והוא חף מפשע אלא אם בית המשפט החליט אחרת". 

בהמשך ביקש הרב פרץ לחזק את נתניהו: "בזמן הקשה הזה אני מבקש לחזק את ראש הממשלה ומתפלל שהדברים יתבהרו והצדק יצא לאור בהקדם. עם ישראל יצטרך לצאת מהתקופה הזו חזק יותר ומאוחד יותר".

ח"כ מוטי יוגב: "התנהלות הפרקליטות בעייתית"

גם ח"כ מוטי יוגב הצטרף ליו"ר מפלגתו וכתב כי "יום בו מגישים כתב אישום נגד ראש ממשלת ישראל הוא יום עצוב לעם ישראל ולמדינת ישראל. יחד עם זאת, יש לזכור ולהזכיר כי לכל אדם באשר הוא עומדת לזכותו חזקת החפות עד  שיקבע אחרת בדין חלוט". 

מוטי יוגב עם נתניהו

מוטי יוגב עם נתניהוצילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

לדברי ח"כ יוגב, התנהלות הפרקליטות לאורך החקירות היתה בעייתית, ומעלה חשש שנתניהו לא יזכה במשפט הוגן: "את האמת יש להגיד: התנהלות הפרקליטות במהלך החקירות כפי שעלה מדיווחי העיתונות מעלה חשש כבד בנוגע ליכולתו של ראש הממשלה לזכות להליך משפטי הוגן. אם זה קורה בחקירות ראש הממשלה, מה קורה בחקירות המתנהלות הרחק מעיניה של התקשורת?"

יוגב הוסיף מסר לח"כים משמאל, והתרה בהם שלא לעתור לבג"צ במטרה למנוע מנתניהו להמשיך ולכהן כראש ממשלה: "לחבריי משמאל אני אומר, הניסיונות שנעשים לערער על יכולתו של ראש הממשלה להמשיך בתפקידו יחלישו את כוחה של הכנסת אף יותר. המחוקק במקרה זה ברור וחד: ראש ממשלה שהוגש נגדו כתב אישום יכול להמשיך בתפקידו עד אשר יקבע אחרת בבית המשפט. כל ניסיון לערער על כך, בייחוד בעתירה לבג"ץ, ירוקן את החוק מתוכנו ויגביר שוב את כוחה של הרשות השופטת על חשבון זו המחוקקת".

לסיום התייחס יוגב לבחירות הצפויות וכתב כי יפעל יחד עם חבריו למען "הציונות הדתית המאוחדת", לדבריו, "אחריותנו הראשונה היא לפעול להקמתה של ממשלה יציבה לטובת אזרחי ישראל. אם נוכל ללא בחירות כך עדיף. אם ניאלץ ללכת לבחירות, וכרגע זה נראה בלתי נמנע, נפעל בעוצמה להצלחת הציונות הדתית המאוחדת בבחירות הקרובות".

22.11.2019

1. מה עם הפריימריז?! (חיים)

צריך להחליף אותך בדחיפות!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
22.11.2019

2. זאת הפיכה משפטית! הם לא רוצים את בנימין נתניהו, הם רוצים להפוך את המדינה למדינת כל אזרחיה! (יואב)

דווח על תגובה לא ראויה
22.11.2019

3. הב הב רפי (משה)

וחזקת הטיפשות לך עומדת

דווח על תגובה לא ראויה
22.11.2019

4. מענה למשה (אש)

מיסטר משה. לא כל מי שחושב אחרת ממך טיפש. אדרבה אם כך אתה חושב אז דווקא אתה! הטיפש במוחזקות איתנה.

דווח על תגובה לא ראויה
22.11.2019

5. זו לא השאלה (ש)

השאלה היא לא חזקת החפות. השאלה היא האם אדם שהיועץ המשפטי לממשלה הגיש נגדו כתב אישום יכול וראוי לעמוד בראש ממשלת ישראל. עד לפני כמה שנים התשובה הייתה ברורה לגמרי. אדם שיש לו טיפונת של כבוד לעצמו ולמדינת ישראל היה מזמן הולך הביתה.

דווח על תגובה לא ראויה
23.11.2019

6. בושה של מנהיג דהמיקולו (עדיאל)

אם אתה באמת כזה טמבל שלא רואה את המפולת הנופלת עלינו מהתמיכה שלכם באדם שמוסריותו המפוקפקת הולכת לפניו- אז באמת ראוי שתלך הביתה לחנך לבני נביאים: בקיצור- להבא שמע בקול אשתך והישאר תחת סינטרה כי היא יותר חכמה ממך

דווח על תגובה לא ראויה
24.11.2019

7. אוי לדור ששופט את שופטיו.... (שילת)

נשברו כללי המשחק ההוגנים בערכאות הצדק והמשפט ,
על איזה שופטים ניתן לסמוך שיוציאו את האמת לאור כשמדובר בראש ממשלה שנתפרו לו תיקים מיוחדים כדי להפיל את שלטון הימין.....

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שר הבריאות אדלשטיין וראש מועצת שומרון יוסי דגן צילום: צילום מסך

שר הבריאות בשומרון: "לא תקום מדינה פלסטינית"

קרא עוד