סגור

סמוטריץ': לבטל את נאומי משפחת רבין בטקס הממלכתי

יו"ר האיחוד הלאומי קרא לשרת התרבות, מירי רגב לבטל את נאומי משפחת רבין בטקס הממלכתי לזכרו. "נאומי משפחתו של רבין הופכים לקרקס פוליטי משפיל שלא מכבד את האיש ומורשתו"

מירב כהן, חדשות כיפה
יג בחשון התשפ
,
11 בנובמבר, 2019 15:16
בראש אחד | השרים פרץ וסמוטריץ

בראש אחד | השרים פרץ וסמוטריץ'צילום: פלאש 90

השר בצלאל סמוטריץ' קורא היום (ב') בישיבת הסיעה של הבית היהודי-האיחוד הלאומי בכנסת לשרת התרבות, מירי רגב לבטל את נאומי משפחת רבין בטקס הממלכתי ליצחק רבין. דבריו של יו"ר האיחוד הלאומי נאמרו בפתח ישיבת הסיעה, זאת לאחר שאתמול נכדו של יצחק רבין, יהונתן בן ארצי נשא נאום בטקס האזכרה ובו בין היתר קרא לראש הממשלה, בנימין נתניהו להתפטר מתפקידו.

"חלקים מסוימים בשמאל הישראלי לא הצליחו לשמור על ממלכתיות ולהתעלות מעל המחלקות הפוליטיים ולהתאחד סביב המסר הברור שמשרטט גבולות גזרה עם קווים אדומים של הסטה לאלימות", אמר סמוטריץ'." אני קורא לשרת התרבות לשנות את פרוטוקול האירוע של הר הרצל ולבטל את נאומי משפחתו של רבין שהופך לקרקס פוליטי משפיל שלא מכבד את האיש ומורשתו".

בתוך כך, שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ התייחס בפתח ישיבת הסיעה למינויו של נפתלי בנט לשר הביטחון ואמר: "אני רוצה לברך את נפתלי, מהיכרותי איתו אני מאמין שהוא יעשה עבודה טובה במשרד הבטחון. יש למדינת ישראל אתגרים גדולים מאוד, איראן, עזה ויהודה ושומרון. להתיישבות יש אתגרים רבים. אני בטוח שנפתלי, כאדם שערכי ארץ ישראל טבועים בו, יוכל להם. 

יו"ר הבית היהודי דיבר גם על המשבר במערכת הפוליטית וקרא לח"כ בני גנץ לקבל את מתווה הנשיא. "ישבתי במטכ"ל עליו פיקדת, לא היו שם הבדלים בין מי ששומר תורה ומצוות לבין מי שלא. בשדה הקרב כולנו יחד. חילונים, דתיים, מסורתיים. כך גם צריך להיות בהקמת ממשלה. בלי הדרה של אף אחד.  יש צורך להקים בהקדם ממשלת אחדות רחבה, ללא פסילות של אף אחד, ללא חרמות של ציבור כזה או אחר. וזה צריך להיעשות בהקדם".

שר החינוך הבהיר כי במפלגת הימין החדש החליטו ללכת עם הליכוד כסיעה משותפת. "אנו מודים להם על התרומה שלהם לציונות הדתית ולבית היהודי, ומאחלים להם בהצלחה. המהלך הזה מבהיר גם לנו את דרכנו, הדרך של הציונות הדתית. בשלב הראשון, מבחינתי הבית היהודי תלך למהלך של מיזוג מפלגות עם האיחוד הלאומי. אין מקום לרסיסי מפלגות. אנו נניף את הדגלים ונמשיך קדימה בגאון". 

הרב רפי פרץ התייחס גם למינויו של ח"כ אופיר סופר לתפקיד יו"ר הסיעה. "איש הצפון והפריפריה, אדם שכל כולו עשייה למען עם ישראל. נפצע בקרב בקבר יוסף וקיבל על כך צל"ש בפינוי פצועים תחת אש. אדם שעובד למען הכלל. אלו הערכים שלנו. בהצלחה לאופיר". 

11.11.2019

1. מתבקש לבקש סליחה מביבי האמת הוא לא נכח על המרפסת ליד גנדי וחברים הוא לא הלך כשארון מתים של רבין מאחוריו (זיוה)

בכלל ביבי הוא צדיק הדור, אבל יש בעיה עם צדקנותו, הבחור מואשם בתיקי אשום לא נעימים, והוא קשה לו לעזוב את החיים המפנקים בבלפור לצד רעייתו היקרה מאוד שרה ובנו יאיר שהתרגלו לחיות על חשבון העם, ולא להוציא שקל חדש אחד, כי אין צורך, הוא גם מאוד עסוק, בכל אירוע הוא חייב להיות נוכח ולעדכן את נפלאותיו, כי אייך לא, השרים האחרים מתפקדים לפי החוט שנמשך לידיו של ביבי, ובבקשה שלא יעשו שום דבר בלי שביבי יחליט.

דווח על תגובה לא ראויה
11.11.2019

2. דברים בדיוק במקומם (אלי)

המימסד צריך.להחליט על מנת להפסיק את פסיבל רבין שממנו ציבור גדול סובל ומואס,או שמשפחת רבין לא מדברת או שמבטלים בכלל את הטקס הממלכתי.
מספיק נימאסתם משפחה מעוררת ריב דנאה וכיתוב

דווח על תגובה לא ראויה
12.11.2019

3. צריך לבטל אותך. (מיכאל)

אתה והמינה לו אתה שייך הסתתם נגד רבין, עשיתם טקסי פולסא דנורא, ועודדתם אלימות לשמה. המחנה ההזוי שלך הסית לרצח רבין. לכן, אותך צריך לבטל. אתה הוא אבי אבות הטומאה.

דווח על תגובה לא ראויה
12.11.2019

4. מורשת גבין (לוי)

פסטיבל רבין צריך להתבטל מיידית כי הוא לא התכוון למה שנעשה היום על ידי בני ביתו , לשמאל זה יום שמח , יש לזרוק את בני מש' רבין לכול הרוחות על מה שעושים לו , הוא לא התכוון לזה . בושה וחרפה למש' רבין ואני בז להם .

דווח על תגובה לא ראויה
15.11.2019

5. חינוך - הסעה לבית הספר אדם ועולמו (הסעה לבי"ס אדם ועולמו)

שר החינוך, למטה בנימין בית ספר אחד חילוני "אדם ועולמו" אבל המועצה מסרבתלתת הסעה לילדי האזור החילוניים ומעדיפה לשלוח אותם החוצה לירושלים. ילד מבנימין זכאי ללמוד בבנימין. בבקשה עזור לנו בנושא ההסעות

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המפגינים בצומת סגולה צילום: ללא

פתח תקווה: מאות מפגינים במקום בו נרצח הרב שי אוחיון הי"ד

קרא עוד