בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

רה"מ הציג את קווי היסוד לממשלת אחדות לאומית

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם כעת את המתווה להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה. המתווה, שהועבר ליו"ר כחול לבן בני גנץ, יאפשר "התמודדות עם האתגרים הביטחוניים והכלכליים הדחופים המתגברים סביבנו", וכולל העברת החלטה על תקציב בטחון ותקציב המדינה, שמירת הסטטוס קוו, ומתווה חוק הגיוס המתוקן לפי הצעת ש"ס (מתווה אטיאס)

חדשות כיפה
יח בתשרי התשפ
,
17 באוקטובר, 2019 15:54
פגישת גנץ ונתניהו אצל הנשיא ריבלין

פגישת גנץ ונתניהו אצל הנשיא ריבליןצילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם כעת את המתווה להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה על בסיס מתווה הנשיא, שיעוגן בשינויי החקיקה שיידרשו. המתווה אותו גיבש צוותו של נתניהו בימים האחרונים, הועבר כעת ליושב ראש כחול-לבן בני גנץ, לפיו ממשלה זו תהיה מבוססת על הסכמה לאומית רחבה ביותר כדי לאפשר התמודדות עם האתגרים הביטחוניים והכלכליים הדחופים המתגברים סביבנו. לצורך הקמת ממשלה זו מובן שכל הצדדים יידרשו לויתורים כדי להגיע להסכמות. 

עיקרי המתווה:  

ביטחון. 

הקבינט הפריטטי יעביר החלטה תוך שישה שבועות על תוכנית רב-שנתית עדכנית לביטחון ישראל, כולל החלטה להעברה מיידית של תקציב השנה הראשונה עוד לפני העברת תקציב המדינה. החלטה זו נחוצה באופן דחוף למערכת הביטחון מול אתגרים ביטחוניים גוברים. 

2. כלכלי. 

הממשלה תאשר יעד גירעון מוסכם ושינוי סדר עדיפות  תקציבי לאור הצרכים הביטחוניים הדחופים. תקציב המדינה יועבר לא יאוחר משלושה חודשים ממועד הקמת הממשלה. 

3. חברתי. 

הממשלה תגבש הסכמה על צרכים חברתיים חיוניים שיתוקצבו בתקציב המדינה. 

4. דת ומדינה. 

הסטטוס קוו יישמר לשנה הראשונה. מיד עם הקמת הממשלה יוקם צוות שיגבש הסכמות בנושא. 

בנפרד, מיד עם הקמתה, הממשלה תביא את חוק הגיוס המתוקן (מתווה אטיאס) להצבעה ותאפשר חופש הצבעה סיעתי בנושא.  

5. מדיני. 

רה"מ נתניהו ויו״ר כחול-לבן, בני גנץ, יביאו בפני הממשלה עמדה משותפת ביחס לתוכנית המאה של הנשיא טראמפ, כאשר תוצג, וביחס להחלת הריבונות הישראלית על בקעת הירדן וצפון ים המלח.

רה"מ נתניהו הדגיש בפני יושב ראש כחול לבן חבר הכנסת רב-אלוף (במיל׳) בני גנץ שהאחריות הלאומית מחייבת הכרעה מיידית על מתווה זה. כל דחייה מיותרת תביא לכך שנגיע לאותה נקודה בעוד כחודשיים, עם כל המשמעויות שיתלוו לכך.

רה"מ נתניהו: "התקשרתי עכשיו לחבר הכנסת בני גנץ והצעתי בפניו מתווה פשרה להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה. זו הממשלה היחידה שאפשר להקים עכשיו וזו הממשלה היחידה שחובה להקים עכשיו." רה"מ הוסיף כי "כל אזרחי ישראל מסתכלים סביב ורואים איך המזרח התיכון משתנה לנגד עינינו - משתנה לרעה. מי שצריך לדעת יודע שגם האתגרים הביטחוניים הולכים וגדלים, והם לא מחכים לנו. לכן אני קורא לבני גנץ לגלות אחריות לאומית ולהיכנס איתי מייד למשא ומתן, להקים איתי את הממשלה שמדינת ישראל כל כך זקוקה לה".

 

‏יו"ר ישראל ביתנו ‎ליברמן הגיב למתווה החדש של נתניהו לאחדות: "בליכוד לא טרחו להגיב על הפנייה שלנו אליהם בכתב עד לרגע זה. וכל עוד הם לא טורחים להגיב לפניות שלנו, לא נגיב לשום פנייה שלהם".

 

17.10.2019

1. ראש ממשלה (רינה)

אין בישראל ראש ממשלה מכהן ואין ממשלה מתפקדת

דווח על תגובה לא ראויה
17.10.2019

2. מכבי צהוב (אאיתי וייס)

ביבי די עם הצעות שאין פוטר כולם מבינים שהשנאה ענקית רוצים אותך בכלא כאילו זה אגנדא ביבי החזר תן גנץ יבלבל את האוייב ולא יצליח כי הערבים בעורפו והם שונאי ישראל כמו שאתם מאשימים את הימין וזה נכון

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תלמידי ישיבות ההסדר בשרשרת הגיוס. ארכיון צילום: צילום מסך

הרב שרלו: מה הכי חשוב ללמוד לפני גיוס לצה"ל?

קרא עוד