ליברמן: "לא אתפלא אם נתניהו מפעיל חוקרים פרטיים נגדי וכנגד משפחתי"

יו"ר ישראל ביתנו בראיון תקיף במיוחד. "לקחו בהמה ושמו אותה במשרד התרבות", כך אמר על מירי רגב. על שאר חברי הליכוד הוסיף: "אוסף של עסקנים". מירי רגב בתגובה: "ליברמן הוא האשם העיקרי בשסע החברתי"

חדשות כיפה
ח בתשרי התשפ
,
07 באוקטובר, 2019 15:43
יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמןצילום: פלאש 90, תומר נויברג

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן אומר בראיון תוקפני במיוחד למעריב כי "הבעיה של ביבי היא שברגע שיש לך גישה או תפיסה שונה משלו, וזה נוגד את האינטרסים שלו, אתה מיד הופך לאויב אישי. מיד מאשימים אותך שאתה שונא את ראש הממשלה, שאתה שמאלני, שאתה מנסה להפיל אותו. מתעלמים מהעובדות". בהמשך הוא מוסיף: "לא אתפלא אם נתניהו ואנשיו מפעילים חוקרים פרטיים נגדי וכנגד משפחתי. זו הדרך שלהם לאיים. לצערי, ביבי לא מסוגל להבין מושגים כמו חברות או נאמנות".

בריאיון שיתפרסם במלואו מחר במוסף יום הכיפורים של מעריב, עורך אביגדור ליברמן חשבון נוקב עם מי שהיו עד לפני זמן לא רב שותפיו הפוליטיים ומדבר ללא מעצורים על מי שהיו חבריו לשולחן הממשלה. 

ליברמן סוגר חשבון גם עם חבריו לשעבר בליכוד: "אינטלקטואל כמו ז'בוטינסקי, אם היה מקשיב דקה אחת למירי רגב, שמתגאה בזה שמעולם לא החזיקה ספר של צ'כוב, הוא היה מתפלץ. זה עלבון לעם הספר. זה מה שקורה כשלוקחים בהמה ושמים אותה במשרד התרבות.  לליכוד של היום אין שום קשר לתנועה הרביזיוניסטית. זה אוסף של עסקנים, החל בשקרן העלוב ישראל כץ וכלה בחרד"לניק מובהק כמו שלמה קרעי. עבורם הליכוד זה רק הפלטפורמה לקריירה הפוליטית האישית".

גם למי שנחשב בעבר לידידו, אריה דרעי, הוא לא עושה הנחות: "בפוליטיקה אפשר לריב, להתווכח, זה טבעי. בסוף אפשר לסלוח. שחקנים פוליטיים באים עם אינטרסים שונים ותפיסת עולם שונה. זו אינה בגידה. מבחינתי, מה שאריה עשה לי, זה בגדר בגידה. נקודה. אין מזה חזרה".

התגובות לא איחרו לבוא אחרי הראיון. שרת התרבות, מירי רגב, הגיבה בחריפות לדבריו של יו"ר ישראל ביתנו, ואמרה: "אם ישאלו היום ברחוב מי האדם השנוא ביותר, מי הוא האדם שהביא עלינו בשנה האחרונה נזק עצום וכאוס פוליטי ומי הוא האשם העיקרי בשסע החברתי הקיים בישראל, כולם יצביעו על ליברמן".

לדבריה, "ליברמן מחזיק מדינה שלמה כבת ערובה. מה שמעניין אותו זה האגו שלו. מוטב שערב יום הכיפורים, יבקש סליחה מפאינה קירשנבאום, דני אילון ומשורה ארוכה של אישים שהיו קרובים אליו והוא הפנה להם עורף והשפיל אותם. ליברמן יצר מפלגה שלמה תחת חקירה. מוטב שהאיש הזה שמשתית כאן נורמות מסוכנות בחברה הישראלית שמאיימות גם על הדמוקרטיה, יפשפש היטב במעשיו. רק מזל ויד נעלמה חילצו אותו מתיקים פליליים כבדים שנקשרו בשמו".

את דבריה חתמה באומרה: "אם הוא מדבר על צ׳כוב, כדאי שגם יזמין את הציבור לקרוא את הספר שטרם נכתב אבל עוד ייכתב ורבים יקראו אותו - הביוגרפיה - 'ליברמן החידה - האיש המסוכן'. ולא לשכוח איווט, למסור ד״ש לחבר מרטין שלאף".

שרת התרבות והספורט מירי רגב

שרת התרבות והספורט מירי רגבצילום: פלאש 90, דוד כהן

מלשכת שר החוץ, ישראל כ"ץ, נמסר בתגובה: "ליברמן זועם על ששקריו נחשפו ומעורבותו במזימה אחרי בחירות אפריל להעביר את המנדט מנתניהו לגנץ תוך הפרת התחייבותו לבוחר לתמוך ברה״מ נתניהו התגלתה. בתגובה, איים ליברמן לתבוע דיבה - דבר שעד היום לא קרה, כי הדברים אמת".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי (הליכוד) הוסיף: "מה שליברמן, הדיקטטור הקטן לא מבין, זה שהליכוד, להבדיל ממפלגתו הסקטוריאלית, הינה מפלגת העם. אני חרד"לניק גאה בתנועת הליכוד, תנועת העם, ונבחרתי בה באופן דמוקרטי, בניגוד לרשימתו של ליברמן, שמונתה בידי איש אחד בלבד. האחרון שיכול להטיף לי על 'דאגה לקריירה הפוליטית האישית שלי' זה המתפטר הסדרתי ליברמן, שעזב את הליכוד בטריקת דלת, גרר את המדינה פעמיים לבחירות ועומד לחזור על זה פעם שלישית". את דבריו חתם עם הציטוט: "אִישׁ תַּהְפֻּכוֹת יְשַׁלַּח מָדוֹן וְנִרְגָּן מַפְרִיד אַלּוּף" (משלי טז כח).

07.10.2019

1. מזכיר את גנץ שטען שנתניהו רוצה להרוג אותו. שני סכיזופרנים שסובלים מתסביך רדיפה.. (ליברמן וגנץ)

דווח על תגובה לא ראויה
07.10.2019

2. עוד אחד שאיבד את זה לגמרי. (ליברמן ירד מהפסים)

דווח על תגובה לא ראויה
07.10.2019

3. איוונט (אליהו)

עוד יתברר שאיווט הינו סוכן ק ג ב

דווח על תגובה לא ראויה
07.10.2019

4. ליברמן (עמלק)

מסור דין וחשבון איך הגעת למיליון דולר בחשבון ובקפריסין

דווח על תגובה לא ראויה
07.10.2019

5. ליברמן (אדם)

לך לעזאזל מרגל רוסי אותך צריך לחקור

דווח על תגובה לא ראויה
07.10.2019

6. ליברמן מרגל רוסי (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איתמר בן גביר צילום: חדשות כיפה

בן גביר תוקף בראיון לכיפה: "מבחינתם אנחנו סוג ב', הם לא רוצים אותנו"

קרא עוד