סגור

הציונות הדתית מנוכרת? מוטי יוגב עונה לאורלי לוי-אבקסיס

לאחר הראיון הסוער שהעניקה יו"ר גשר לכיפה, חבר הכנסת מימינה מסביר איך נראית הציונות הדתית מבפנים: "חבריה וחברותיה נכונים לכל משימה בעם ישראל"

חדשות כיפה
ה באלול התשעט
,
05 בספטמבר, 2019 17:44
מוטי יוגב

מוטי יוגבצילום: יונתן זינדל/פלאש 90

לאחר שהראיון של אורלי לוי-אבוקסיס בכיפה עורר סערה בציבור הדתי כאשר האשימה את הציבור הסרוג הניכור והפיכה לקהילה קפיטליסטית. כעת, חבר הכנסת מוטי יוגב משיב לה איך נראה הציבור הסרוג מבפנים,

"אורלי יקירתי, מעריך ומוקיר את המלחמות החברתיות שלך, חלק מהן ניהלנו יחד כשהיית יו"ר הוועדה לזכויות הילד ואני חבר בוועדה, אבל נשמע לי ששכחת את המאבק המשותף שלנו למען 
הטיפול והחינוך בגיל הרך מגיל 0 עד 4 לכל ילד ובאחריות משרד החינוך, חזקת הגיל הרך, הסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה וכמובן, החוק לאיסור שינוי שמו של עבריין מין (יחד עם ח"כ מיכל רוזין)", כך החל יוגב את תשובתו ליו"ר גשר. 

עוד הוסיף יוגב: "מי שבחר לקחת ועדת משנה לשיפור שירותי הבריאות בפריפריה, ודחף להקמת בית חולים שיקומי בפוריה שבצפון, הייתי אני. איש הציונות הדתית. מי שעסק בכנסת ה-20 לשיפור שירותי הבריאות בצפון ובדרום, לעידוד רופאים לעלות לצפון, לקיצור תורים ואיחוד שירותים, לתוספת מכשור רפואי בצפון, הייתי אני, איש הציונות הדתית". 

לוי אבוקסיס אמרה בראיון כי בציונות הדתית איבדה את החמלה שבערה בה בתחילת דרכה. יוגב השיב לה  כי בחייו החברה בישראל, האדם בישראל והאדם בכלל, הם בראש סדר העדיפויות: "אני תומך בכלכלה חופשית, בכדי להניע את גלגלי המשק, ויחד עם זאת - שילוב של רגישות חברתית ואיזונים השומרים כלכלית על האינטרסים הלאומיים. בתחום זה פעלתי לאיזון בין אישור לייבוא בכדי להוריד מחירים ובין צמצום בייבוא לעידוד תוצר מקומי, אם מצורך בטחוני, אם מצורך כלכלי-חברתי, בכדי לסייע לחקלאים ותעשיינים מקומיים, המפרנסים משפחות רבות".

יוגב המשיך: "יחד עם תנועת בני עקיבא ובוגריה, סייעתי ואף יזמתי כפרי סטודנטים, "דווקא שם", דווקא בשכונת רמות בלוד, דווקא בערד, דווקא בנוף הגליל, דווקא בקרית משה שברחובות. כמו החברים מכפרים אלו, כך גם החברים מגרעינים חברתיים ותורניים רבים של הציונות הדתית, פועלים במשימות חברתיות אינסופיות במקומות מגוריהם. כל זה בהתנדבות, במסירות ומבמחויבות אין-קץ, מתוך אמונה גדולה, שמוסיפה אור וטוב בעם ישראל". 

ח"כ יוגב חתם את הפוסט שלו: "רק לפני כחודשיים, בלב המהומה על פיזור הכנסת והליכה לבחירות נוספות, יזמתי כינוס על האתגרים החברתיים העומדים לפני מדינת ישראל. בכינוס השתתפו אנשי מקצוע, פעילים מכל קצוות הארץ, וכמובן שרי הציונות הדתית - הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ. בקבוצות עבודה הציבו לנו יעדים ומשימות חברתיות לממשלה ולכנסת הבאה. זאת הציונות הדתית שאני מכיר, שחבריה וחברותיה נכונים לכל משימה בעם ישראל".

05.09.2019

1. יוגב והציונות הדתית. (משה)

הוא שכח לציין שהוא איננו ציונות דתית--הוא קיצוני ושותף לעוד כמה מפלגגות שהתארגנו לקבלת ג'ובים בממשלה--כולם שותפים בהחרחבת הכח הפוליטית של הציונות הדתית--

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

2. יוגב יזכר כמי שרצה להרוס את שלטון החוק (אזרח)

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

3. חזקת הגיל הרך פוגעת בילדים, באבות וגם באמהות (אבא)

מעבר לכל הצרות היא קובעת שמקומה של האישה בבית. בזה הוא מתגאה?

דווח על תגובה לא ראויה
06.09.2019

4. יוגב איננו משלנו (חיים)

סרוגים שפויים סולדים מקשקושיו המטורללים
אנחנו נורמטיבים החושבים שצריך לשתף פעולה עם עולם ולא לזעוק כשוטה הכפר- ימינה ימינה ימינה
נמאס מהרבנים המתחפשים לציונים - שילכו לאגודה

אנחנו רוצים שינוי , רק לא ביבי אבל ליכוד כן עם נורמלים אחרים

דווח על תגובה לא ראויה
06.09.2019

5. תחת שר החינוך נפתלי בנט, גדלו הפערים בחינוך בין הפריפריה למרכז. (מיכל)

הציונות הדתית, והימין החדש בראשם, אכן איבדו את החמלה. המפלגה החברתית היחידה שנשארה, לצערנו, היא מפלגת העבודה, או מה שנשאר ממנה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: רועי אלימה, פלאש 90

איפה מטיילים השבוע? סיורי שישי בבוקר באתרים היפים בארצנו!

קרא עוד