סגור

"הימין בישראל שכח מה זה להיות ציוני"

אהוד ברק ממשיך לתקוף את ה"פשיזם" וההדתה בימין ובציונות הדתית, וטען כי בימין שכחו מה זה אומר להיות ציונים. איילת שקד: "הפסקנו להתרגש ממך ומשכמותך. לא נקבל הטפות"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ה באלול התשעט
,
05 בספטמבר, 2019 14:08
ברק בראיון לעמית סגל

ברק בראיון לעמית סגל צילום: אבשלום ששוני וגדעון מרקוביץ' עבור חדשות 12

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, מקום 10 ברשימת 'המחנה הדמוקרטי', תקף היום (ה') בחריפות, כהרגלו, בראיון לעמית סגל ב"וועידת המשפיעים" של חדשות 12 את הימין והציונות הדתית. לדברי ברק, "בימין שכחו מה זה להיות ציונים".

"הדמוקרטיה הישראלית במצב חירום. בסיכון ממשי. אנחנו נמצאים צעדים בודדים ממצב של הונגריה וטורקיה", אמר ברק. "השורש של העניין הוא העובדה שהימין בישראל שכח מה זה להיות ציוני. מי ששכח את 4 הדברים הבאים - מי שפועל כדי להחליש את בית המשפט, כדי לדכא את ארגוני זכויות האדם, כדי לשתף את התקשורת הישראלית, וכדי לכרסם בערכי צה"ל - יענו אלאור אזריה הגיבור ולא איזנקוט - הם שכחו מה זה להיות ציונים".

ברק עבר לתקוף את הציונות הדתית ישירות: "אלה אותם אנשים שדוחפים את ההדתה ואת הכפייה הדתית ואת כיוון מדינת ההלכה. אלה האנשים שמגבים את השחיתות וההשחתה ואלה אותם אנשים שמקדמים את חזון הסיפוח והאפרטהייד היהודי. הדבר הזה יש לו ריח של פשיזם בין אם הוא עטוף בכתבי קודש או במדים של רשג"ד בצופים. בין אם טבול בשחיתות או נמלט מבית הדין. זה הדבר שצריך לסלק ב-17 בספטמבר".

יו"ר הימין המאוחד, איילת שקד

יו"ר 'ימינה', איילת שקדצילום: פלאש 90, יונתן סינדל

יו"ר 'ימינה', איילת שקד, מסרה בתגובה לדברים: "ברק אמר שהימין שכח מה זה להיות ציוני. הוא שכח מה זה להיות בן אדם. איש המחנה ה"דמוקרטי" לא מפסיק לזרוע שנאה ופילוג. יש לי חדשות בשבילך מר ברק, הפסקנו להתרגש ממך ומשכמותך, לא מכם מגדלורי מוסר מטעם עצמם, נקבל הטפות. אני אמשיך לדבר אידאולוגיה ואתה תמשיך להפיץ שנאה".

05.09.2019

1. כי להיות ציונים זה רק ערכי "המחנה הדמוקרטי" - ואילו לשרת בצבא, ליישב את הארץ, לפתח את המדינה (כל מה שהימין ואפילו הדתיים עושים) זה לא ציוני. (אז כנראה אני ממש לא מבין מה זה ציונות. מסתבר שהרצל שרצה להקי)

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

2. אהוד ברדק (שלמה גנוט)

יאללה לסיעודי

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בן גביר. יוצא נגד התכנית צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

בן גביר תוקף את תכנית המאה: "נתניהו מנסה למכור חתול בשק"

קרא עוד