סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

סקר מנדטים: לראשונה - עוצמה יהודית עוברת את אחוז החסימה

על פי סקר שהתפרסם בערוץ הכנסת, עוצמה יהודית זוכה לארבעה מנדטים, ועוברת לראשונה את אחוז החסימה, אך גוש הימין עם 60 מנדטים בלבד. ימינה עם 10, ליברמן עם 9, מפלגות השמאל מתרסקות

יהונתן קליין, חדשות כיפה
ה באלול התשעט
,
05 בספטמבר, 2019 12:15
ראשי עוצמה יהודית

ראשי עוצמה יהודיתצילום: פלאש 90

עוצמה יהודית בפנים - אך גוש הימין לא יכול להרכיב ממשלה. על פי סקר מנדטים חדש המתפרסם בצהריים (ה') בערוץ הכנסת, מפלגתו של איתמר בן גביר נכנסת לכנסת, סקר ראשון המנבא זאת במערכת הבחירות הנוכחית. עם זאת, הדבר אינו עוזר לגוש הימין, הזוכה ל-60 מנדטים בלבד.

הליכוד
31
הליכוד
כחול לבן
31
כחול לבן
ישראל ביתנו
9
ישראל ביתנו
הרשימה המשותפת
10
הרשימה המשותפת
העבודה-גשר-מרצ
5
העבודה-גשר-מרצ
שס
7
שס
יהדות התורה
8
יהדות התורה
ימינה
10
ימינה
עוצמה יהודית
4
עוצמה יהודית
הסקר נערך על ידי ערוץ כנסת בתאריך 5/09
בחירות 2020 - כל הסיפורים

על פי הסקר, שנערך בידי מכון המחקר פאנלס פוליטיקס בראשות מנחם לזר, עבור ערוץ כנסת, אף מפלגה אינה יכולה, למעשה, להקים ממשלה, אלא אם יהיה מעבר בין הגושים, או שתתקבל הסכמה על ממשלת אחדות לאומית רחבה. 

הליכוד זוכה בסקר ל-31 מנדטים, ימינה לעשרה מנדטים, יהדות התורה שומרת על כוחה עם שמונה וש"ס נחלשת מעט לשבעה, ועוצמה יהודית נכנסת לראשונה וזוכה לארבעה מנדטים.

מנגד, גם כחול לבן עם 31 מנדטים, הרשימה המשותפת עם עשרה, ומפלגות השמאל העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי נחלשות וזוכות כל אחת לחמישה מנדטים בלבד.

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר מסר בתגובה: "כל הסקרים מלמדים על עלייה מתמדת של עוצמה יהודית ולכן אנחנו לא מופתעים מתוצאות הסקר. עכשיו די ברור מדוע ביממה האחרונה יש מתקפה נגד עוצמה יהודית מכל הכיוונים, עוצמה יהודית תבטיח את שלטון הימין".

05.09.2019

1. ישתבח שמו! (אורי )

מצבעים כף_ בכלפי !

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

2. ילה כל השמאלנים לארוז מזוודות ולהגר לאירופה.... (אבי)

יופי אני גם יצביע להם...

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

3. ליברמן יתפתל, יתמקח, אך בסוף יצטרף... (ד"ר שלום פליסר)

הוא יבלע את הכובע. גם את הנעליים - אבל יצטרף. מדוע? כי הפוליטיקאים הם כפי שקבעו חז"ל: "הזונות - מפרכסות זו את זו"...(שבת ל"ד.).

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

4. אסור לפחד מאחוז החסימה ! עוברים ובגדול!! (אבישי)

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

5. רק עוצמה לכנסת ימין חזק (שמעון)

עם ישראל להמשיך ולחזק את עוצמה כי רק הם העוצמה של ישראל וימין אמיתי חזק

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

6. ימין (ז)

רק גוש הימין ירכיב את הממשלה

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

7. כל הסקרים לא רציניים ואן להם התכנות. ימינה ועצמה לעולם לא יגיעו ל-14 מנדטים. לא סביר שרבע ממצביע ליכוד וכחלון עזבו אותם. גם ליברמן מנופח ( סקרן)

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

8. אפשר גם 6 (יודה)

לא אמרו בבית היהודי שעוצמה שווים רק 15 אלף קולות?

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

9. למה הסקרים מוטים לטובת מפלגות קטנות? כנסו (שמחתי לעזור)

כמו שבטח שמתם לב, פעם אחר פעם ברגע האמת מתברר שהסקרים מוטים לטובת המפלגות הקטנות, בטח מימין (ראו מקרה פייגלין והימין החדש הפעם, ראו מקרה יחד 2015 ועוד ועוד) אז למה זה קורה?
א. חשבו על עצמכם. כאשר אתם מתבקשים לענות לסקר על נושא שלא חשוב לכם במיוחד, הנטייה שלכם תהיה להתעלם ממנו. לעומת זאת, כאשר אתם מתבקשים לענות על סקר בנושא שקרוב ללבכם, יש סיכוי גבוה בהרבה שתיענו לסקר. לכן, מצביעי המפלגות הקטנות והאידיאולוגיות, שיש להם רצון ועניין להראות שכוחם גדול – נוטים יותר להשתתף בסקרים. זו עובדה שנראית בכל מערכת בחירות. תראו את זהות והימין החדש בבחירות הקודמות, תראו מה קורה למרצ כבר כמה מערכות בחירות, תראו מה קרה ליחד בבחירות שלפני כן, ולעוצמה בבחירות 2013. ולהיפך – תראו מה קורה תמיד לליכוד.
ב. האופן שבו הסקרים מתבצעים כיום מחזק עוד יותר את היתרון הזה של המפלגות הקטנות, ובטח של מפלגות "צעירות" יותר, עם פעילות רשת רחבה. למה? כי מצביעי ליכוד מנומנמים שהבחירות פחות חשובות להם, יטרחו הרבה פחות להשיב לסקר, אפילו שזה לוקח שנייה, מאשר מצביעי מפלגות קטנות, בטח כאלו שפעילות חזק ברשתות, שם מבוצעים הסקרים. לדוגמה: מצביעי טב כרגע פחות נלהבים ממצביעי עוצמה (גם האגף הליברלי ש'נתקעו' עם החרדלים, וגם האגף החרדלי שנתקע עם הליברלים, לא מתלהבים בכלל מהמצב שנוצר) ולכן הם לא עונים בהתלהבות לסקרים וגם פחות פעילים כרגע ברשתות לטובת המפלגה. לעומת זאת, מצביעי פייגלין, ומצביעי עוצמה רואים במפלגות שלהם את אלו ש'הולכים על האמת עד הסוף' וכו', "המפלגה המושלמת" ולכן הם נלהבים יותר בהצבעתם, וממילא גם שותפים יותר לסקרים.
ג. מתלבטים – נכון לעכשיו יש לפחות כעשרים אחוזי מתלבטים מבין האנשים שיבואו להצביע בסופו של דבר. רוב המתלבטים בוחרים ברגע האמת בדיפולט שלהם, ואלו בדרך כלל המפלגות הגדולות (מישהו באמת מאמין שהליכוד איבד יחד עם כחלון רבע מכוחו? פשוט לא יקרה!) תחשבו רגע על המצביע של כחלון. המפלגה שאליה הוא הצביע נעלמה. לליכוד הוא הרי לא מתלהב להצביע, עובדה שפעם קודמת הצביע לכחלון אז כרגע בסקרים הוא מתלבט. יכול להיות שהוא כבר יודע שבסוף הוא כנראה ישים מחל, אבל הוא סתם לא יטרח לענות לסקר. אבל ברגע האמת, הוא הרי ימני, הוא לא יצביע למערך, וגם לא לכחול לבן, וכנראה גם לא לליברמן, ולכן כנראה שבסוף הוא יחזור לדיפולט שלו, שזה כרגע הליכוד. לכן ברגע האמת הליכוד תמיד מתחזק. מכאן, שהאחוזים שהמפלגות הקטנות מקבלות עכשיו, שהם מתוך סך המצביעים בעלי הדעה *כרגע*, הם למעשה קטנים משמעותית ממה שיהיה ביום הבוחר.
ד. נטייה של מצביעים ללכת על בטוח – ברגע האמת, ואת זה כולנו כבר מכירים, הנטייה של מצביעים רבים היא לוותר על המצוין-אבל-ספק-ריאלי, לטובת הסביר-אבל-ריאלי, העיקר שהרע מאוד לא יתממש. במילים אחרות – ברגע שביבי צועק זה אני או סתיו שפיר, זה אני או יאיר לפיד, חלק גדול ממצביעי ה"פרימיום" מוותרים על ה'חלום הגדול' שלהם, עם המפלגה ה"מושלמת", סותמים את האף ומצביעים למפלגה היותר בטוחה עבורם. אין מה לעשות, ככה הפוליטיקה עובדת. ואל תגידו לי שסמוטריץ' זה היינו הך סתיו שפיר. ברגע האמת המצביע יודע שעדיף לו להיות מתוסכל מזה שלא מפנים את חאן אל אחמר, מאשר ללכת להפגנות נגד פינוי חברון, ושילה, ואלון מורה. שעדיפה ההססנות של ביבי מול עזה, כמה שהיא מעלה את הסעיף, על פני שהשמאל יעלה ויקים מדינה שתהפוך את כפר סבא לעיר גבול. שעדיף את הרב רפי במשרד החינוך, ואפילו לא עלינו בנט, מאשר את סתיו שפיר , ועדיף שמעל שר האוצר, גרוע ככל שיהיה, יעמוד ביבי, מאשר את אורלי לוי שרת האוצר תחת בני גנץ, שתהפוך אותנו לוונצואלה. לכן, ברגע האמת, הבוחרים נוטים ללכת על בטוח.
ה. ועוד נקודה, שאי אפשר לדעת עד כמה היא משפיעה על התוצאות, זה נטייה של מצביעי שמאל לשקר ולומר שהם בעד עוצמה (ראו מצביעי שמאל שמנפחים את התוצאות ב'החתמות' של נעם), כדי לפתות כמה שיותר מצביעי ימין.
בקיצור – הקרב של עוצמה אבוד, עם כל הצער שבדבר.

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

10. עוד כותרת נבובה הנה אנחנו עוברים סתם בדיחה (אורי עמר)

הגיע הזמן לומר אמת. ולשקר אין רגליים סתם בזבוז קולות לשלוח אותם לים.
כמו תחזית מזג האוויר בועה בתוך בועה .. די עם השאיפה האפסית.. הנה 4 אולי הנה 2 אולי כלום על כלום...חכמי חלם

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

11. לחרדלים שמבינים עניין (משה)

סיפור מבדח
ניסיתי לשכנע מצביע "ימינה" להצביע עוצמה יהודית, הסברתי לו שבלי עוצמה יהודית גם סמוטריץ ישב באופזיציה, כי אין ממשלת ימין בלעדיהם...
הוא אמר שלפי הסקרים עוצמה יהודית, לא עוברת את אחוז החסימה.
אמרתי שהבוקר פורסם סקר שהם עוברים.
אז הוא אמר שהוא לא מאמין בסקרים....

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

12. סקרים (יוסי 130)

עוצמה לא תכנס זה ספין שלא יפסיקו להתמודד אבל הימין 64 מנדטים

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

13. נפתול תעלול (החרדלים בורחים, הסמוטריצים לחוצים)

י עוצמה יהודית, אין ממשלת ימין. אין ממשלת ימין, ביבי לא ראש ממשלה. ביבי לא ראש ממשלה, יש ממשלת אחדות. יש ממשלת אחדות, הימין לא חלק מהקואלציה. הימין לא חלק מהקואלציה, מפנים מאחזים. רק עם עוצמה יהודית, יש סיכוי ל61 מנדטים לגוש הימין.

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

14. מתפלא על הסקר (ש)

עכשיו מודיעים שעוצמה עוברת את אחוז החסימה? לפי הטוקבקים שאני קורא כאן בשבועיים האחרונים יש להם לפחות חמישה עשר מנדטים.

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

15. הכל בידיי בורא עולם (רון)

היידה בן גביר. לתפוס את ביבי מימין ולא להרפות

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

16. השמאלנים אומרים עוצמה בסקרים (נו באמת)

איך עוצמה עוברים והשמאל מתרסק??? האם מצביעי עוצמה באים ממפלגת העבודה? מרץ? בחיאת, עובדים עלינו כדי לרסק את הימין. ימני אמיתי לא שורף את הקול על עוצמה!!!

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

17. שאלה (דביר)

עכשיו שברור שהם יכולים לעבור.
האם "ימינה" ימשיכו לירות בנגמש ותהרוס את גוש הימין?!
לדעתי הם ימשיכו כי גוש הימין לא מעניין לא אותם.
רק חרדל טיפש יתן את קולו לבנט שזרק וליכלך ועדיין מדבר בבוז על הציבור התוכנית.
מי שלא מאמין, שיפתח את דף הפייסבוק שלו ויראה באיזה זלזול הוא מדבר עלינו.
האם אנחנו אישה מוכה שחוזרת לבעל המכה?!

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

18. מתנחל מהר ברכה (מתנחל מהר ברכה)

לפי מה שמשתמע מהסקר לאחר פרישת זהות
בנט ושקד, דפקו את גוש הימין. זהות התפרקה וחבריה מצביעים לכל מיני מפלגות כולל כחול לבן/ליברמן וכו'. אם בנט היה מקשיב לנתניהו ולפייגלין עצמו ומתחבר לזהות, גוש הימין היה מקבל 61 מנדטים. עכשיו שהוא מנסה להרוס לעוצמה יהודית, הוא מוסיף חטא על פשע, ומחרב את גוש הימין טוטאלית...

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

19. תלמיד ישיבת מרכז הרב (תלמיד ישיבת מרכז הרב)

חשבון פשוט חברים.
בלי עוצמה יהודית, אין ממשלת ימין. אין ממשלת ימין, ביבי לא ראש ממשלה. ביבי לא ראש ממשלה, יש ממשלת אחדות. יש ממשלת אחדות, הימין לא חלק מהקואלציה. הימין לא חלק מהקואלציה, מפנים מאחזים. רק עם עוצמה יהודית, יש סיכוי ל61 מנדטים לגוש הימין.

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

20. "ימינה" חצופים! ("ימינה" חצופים!)

אם היו מקבלים אותה לליכוד,היא הייתה מסבירה לנו עכשיו למה צריך להצביע ליכוד...
איילת טיילה וחיפשה מפלגה שתקבל אותה, את מי מצאה?!
את מי שעזבה.
האם ביקשה סליחה?!
סמוטריץ בזכות עוצמה יהודית נכנס, נהיה שר מכובד, יש לו הרבה עבודה....
מה עשה?!
זרק את עוצמה מכל המדרגות.
לגלג ואמר על איתמר בן גביר, "הוא לא בשל לפוליטיקה".
לכזאת מן פוליטיקה גם אנחנו לא בשלים..., ולכן החרדל החליט פה אחד, לתת את קולו לצד הנגזל והעשוק,ולא לבריון החצוף.

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

21. זה ברור (שיר)

הרב סדן
"לא להכניס את עוצמה יהודית למפלגה, זה כפיות טובה ממדרגה ראשונה"
מצביעי הבית היהודי עומדים מזועזעים ומחבקים את אנשי עוצמה יהודית שרק בזכותם מפלגת הבית היהודי בכנסת.
אמנם חברי הכנסת מטעם הבית היהודי בגדו במי שהכניס אותם, אבל אנחנו נחזיר לכם טובה תחת טובה.
אתם הכנסתם אותנו לכנסת והעברתם אותנו את אחוז החסימה כנגד כל הסיכויים.
לפי הסקרים לימין המאוחד יש 10מנדטים וזה די והותר, לא יקרה כלום עם 2 מנדטים יצביעו לעוצמה יהודית ויכניסו אותם לכנסת ובאותו מחיר יגדילו את גוש הימין.

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

22. חרדל פוליטי (חרדל שהבין)

אם גודל הגוש היה חשוב לכם, למה השארתם את עוצמה יהודית בחוץ. אם גודל הגוש חשוב לכם, למה אתם תוקפים את עוצמה יהודית עכשיו? הרי גם אתם יודעים שעוצמה יהודית רצים עד הסוף. הרי גם אתם יודעים שאם עוצמה יהודית תפרוש, המצביעים שלהם ישארו בבית... מסקנה:גדול הגוש לא מעניין אתכם, מה שמעניין אתכם זה שססובר תיכנס... חרדל חכם, עשה בחירה נבונה והצבע עוצמה יהודית. למען ההתיישבות. למען היהדות. רק הם ילחמו על כל מה שאנחנו מאמינים, בלי לזגזג.

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

23. הנה הסיוט שלי מתגשם מתגשם מול עיני.... (גדי)

קיוויתי מאד שלנתניהו לא יהיו 61 "בכיס", אבל אני כבר חוזה את סטירת הלחי בפרצוף שלי.

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

24. סקר שקרי וכולם יודעים את זה (חיים)

כולם מפחדים מזה שמפלגת נעם עוברת,כולל עוצמה יהודית שמשקשקים ומנסים להוריד את נעם מלהתמודד.
#רק נעם

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

25. בן גביר עבר לשמאל (אורי)

זה ההגיון היחיד שיכול להסביר איך בזמן מטורף כזה הבן אדם משחק עם גוש הימין ומסכים לאבד עשרות אלפי קולות ובכך להמשיל את השמאל

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

26. סוף הדרך. אלוהים החליט שוב לחסל את בית 3. בבית רביעי הדת מחוץ לחוק! (רות. סוף. )

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

27. יש להם את זה ביותר חי בסרט? (אור קרית ארבע )

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

28. אני עובר מנעם לעוצמה יהודית. התאמצנו לאסוף קולות ושבוע שלם המפלגה לא הודיעה איך היא ממשיכה הלאה. (אלון)

רק היום הם החליטו שכל תומך יביא שלושה תומכים נוספים. שבוע וחצי לפני הבחירות! למה לא המשכתם בשבוע החולף לאסוף עוד מצביעים וניתקתם קשר עם הבוחרים? הייתם צריכים להתאחד עם עוצמה יהודית כי העקרונות שרבתם עליהם לא קריטיים. חבל.

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

29. הימין בגדול (חיים דורני)

הליכוד וימינה עוצמה יהודית וחרדים מגיעים ל-70 מנדטים...לא יעזור לשמאל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

30. גם לזהות היה 7 מנדטים (אסף)

קולות לים - כול קול מתחלק בין כולם כולל מרץ ומשותפת ימח שם

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

31. עוצמה יהודית אתם הברכה של המדינה עלו והצליחו. (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

32. מפלגת הגימלאים היתה על גבול אחוז החסימה ובסוף נכנסה עם 7 מנדטים (שמעון )

בעזרת השם יקרה גם לעוצמה יהודית

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

33. תשובות לא נכונות (אירה)

מרמים כדי שקולותיהם יזרקו לפח

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

34. אני אצביע עוצמה כדי שהליכוד ירכיבו ממשלה בלי ליברמן (ליכודניקית)

חבל שהבית היהודי היהירים התייחסו לעוצמה כאל 15000 קולות.
מתברר היום שכל הישג 5 המנדטים היה ממצביעי עוצמה!

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

35. רק עם עוצמה יש ממשלת ימין (יעקב)

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

36. צריך להחזיר המנדטים מליברמן חזרה לליכוד (להוציא מליברמן)

מנדט אחד מליברמן לליכוד והליכוד מגיע ל61 מנדטים
לגמרי לא מסובך

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

37. רק עוצמה יהודית (עופרה )

העם מבין היום יותר מתמיד שימין אמיתי זה עוצמה יהודית ! מי שהולך בדרך האמת לא מפחד כי ה' איתו. עוצמה יהודית למען עם ישראל באו לעבוד בכל הכח. בלי להיתפשר לא על עמינו לא על זהותנו ולא על ארצנו לא על תורתינו . רק עוצמה יהודית כף בקלפי ! למען עם ישראל .

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

38. בס"ד (יעקב)

בס"ד
עוצמה עוברת בעזרת ה"
הצלה של ממשלה ימנית

דווח על תגובה לא ראויה
05.09.2019

39. מרדימים את בוחרי עוצמה זהירות (איציק )

מכניסים את בוחרי עוצמה להדישות חברי אין לכם מספיק קולות להכנס לכנסת חבל פגיעה ישירה למנט ימני כולנו ליכוד

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

איפה הגשם? צילום: pixabay

תחזית מזג האוויר: ירידה קלה בעומס החום

קרא עוד