בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

נתניהו נגד לפיד: "ניסוח אנטישמי"

ראש הממשלה תוקף את לפיד על רקע הסרטון שפרסם, בו מוצגים הח"כים החרדיים כסוחטי כספי ציבור: "עוד הוכחה מדוע אסור לתת ליאיר לפיד להיות ראש ממשלה". לפיד: "נתניהו גדול המסיתים"

חדשות כיפה
ד באב התשעט
,
05 באוגוסט, 2019 17:19
נתניהו ולפיד

נתניהו ולפידצילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו תקף אחר הצהריים (ב') את ח"כ יאיר לפיד, על רקע הסרטון שפרסם הבוקר, בו מוצגות המפלגות החרדיות כסוחטות את כספי הממשלה, סרטון שעורר זעם רב וזכה לטענות על אנטישמיות. גם חבריו של לפיד להנהגת כחול לבן ולמחנה השמאל הביעו ביקורת מרומזת על הסרטון.

"ההסתה של המועמד לראשות הממשלה יאיר לפיד, המנוסחת בנימה אנטישמית, מוכיחה פעם נוספת מדוע אסור לתת ליאיר לפיד להיות ראש ממשלה", כתב נתניהו והוסיף: "רק ליכוד גדול ימנע ממשלת שמאל מסוכנת וחסרת אחריות בראשות יאיר לפיד וגנץ".

בתגובה לדברים לעג לפיד לנתניהו וטען כי הסרטו המדובר הוא "בדיחה בווטסאפ": "‏לא לתאר, נתניהו, גדול המסיתים בתולדות ישראל, תוקף אותי על בדיחה בווטצאפ. היי ביבי, שאתחיל להוציא לך ציטוטים? את הארס והאיבה שאתה שופך כבר שנים לתוך החברה הישראלית? חוץ מזה, הבדיחה היא על המיליארדים שהעברת לעסקנים החרדים, מה שאומר שהיא בכלל לא היתה על חשבונם, היא היתה על חשבוננו.

בהמשך פרסם לפיד פוסט בו הסביר את הסרטון ותקף את מי שתקפו אותו: "אני רואה שהעסקנים החרדים זועקים "אנטישמיות!" על סרטון הווטצאפים שהעליתי כאן (מניח אותו שוב, כדי שתראו שמדובר בבדיחה, ואפילו מצחיקה). אני בחברה טובה. הם קראו "אנטישמי" לאלוף אלעזר שטרן, יהודי שומר תורה ומצוות. הם קראו "אנטישמים" לרוב יהודי ארה"ב, מיליוני יהודים חמים ואוהבי ישראל. הם קראו "אנטישמים" לאנשי מערכת הבטחון שהעזו לפעול למען גיוס חרדים. הם קראו "נאצים" לשוטרים שעושים את עבודתם. לשר המשפטים אוחנה הם קראו "מחוקק התועבה". לי קראו כבר "עמלק, אנטישמי, צורר, רשע ושטן" (רשימה חלקית מאוד). עמלק, למי שלא מכיר את הסלנג, הוא מי שצריך להשמיד אותו ואת זרעו אחריו. כן, הכוונה לילדים שלי.
 
"אני לא זוכר שמישהו הזדעזע במיוחד כשכתבו את כל זה בעתונות החרדית וצעקו את זה מעל בימת הכנסת. יש אגב הבדל אחד עקרוני בין סרטון הווטצאפים שלנו למה שהם כתבו. הסרטון הוא בדיחה (על חשבון ביבי בכלל). את דברי ההסתה החמורים שלהם הם אמרו ברצינות גמורה.
 
"אני גם מאוד מתרשם מזה שהם פיתחו לפתע רגישות כזו. לא הפריע להם שליצמן מסייע לפדופילים. לא הפריע להם שביבי אמר שבני גנץ הוא חולה נפש. לא הפריע להם כשהשוו את השמאל לדאעש. לא הפריע להם כשצועקים "מוות לערבים". לא הפריע להם כשיצאו עוד ועוד עדויות על אפליית בנות מזרחיות ואתיופיות בחינוך החרדי. ממש לא הטריד אותם כשח"כ אייכלר אמר שאני "מזכיר לו את היטלר" (את היטלר!). הדבר היחיד שזיעזע אותם עד עמקי נשמתם האנינה זה ווטצאפ שהזכיר את המילה "תקציבים".
 
"כי זו השיטה שלהם. אלה שמסיתים בלי חשבון, צועקים "הסתה!", אלה שמובילים שיח של שנאה, צועקים "שנאה!" לא יעזור להם. אין לי שום כוונות לקבל הטפות מוסר מאנשים שלא מפסיקים לקלל ולהשמיץ. אין להם בעלות על היהדות, ואני לא מקבל מהם הוראות מה מותר לי ומה אסור לי להגיד".

05.08.2019

1. הבעיה (גלגל)

לא מפריע לנתניהו (ולאחרים) התוכן - מפריע הסגנון והניסוח. צביעות!

דווח על תגובה לא ראויה
06.08.2019

2. נו באמת ביבי המסית לא רואה את הדבשת של עצמו (יעלה)

גדול המסיתים, המפלגים, המסכסך הלאומי, שמפיץ שנאת חינם בכל אשר ילך... מז לפסול במומם של אחרים...
שכחנו לו את " השמאל שכח מה זה להיות יהודים?"..
שכחנו לו את " הם מ.פ.ח.ד.י.ם?" שכחנו לו את הנאום במרפסת מול שלטי רבין בוגד עם הכפיה?

לא!!! לא שכחנו. גם לא סלחנו.

אז שישב לו בשקט, ויתבייש!!

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

3. לפיד (המצליפה)

יאיר לפיד אתה בדיחה שמהלכת על. 4.חתיכת אנטישמי הולדת לנאצי. ולכן אתה. אנטישמי נאצי כמו. איימן. המניאק

דווח על תגובה לא ראויה
07.08.2019

4. המסית הבן. ז...... (המצליפה)

יאיר לפיד. מזרע העמלק יצא לשולמית וטומטום לפיד. הבן יצא שונא ישראל ושונא יהודים האים שולמית התרועעה. בשדות זרים גויים אנטישמים לכן ילדם. יצא כזה שמוק. בן כלבה הזה רוצא להיות ראש ממשלה. אתה מקסימום יכול להיות סרסור. שמנשק. שדיים. במועדון הנקי. ומתרועע עים מילצין. שרוף מעניין למי. מצץ

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרבנית עברון עם עמיתות בבית המדרש צילום: אור תורה סטון

במקום הסמכה לרבנות: הרבנות הראשית מציעה - מבחנים תורניים לנשים

קרא עוד