נתניהו: ללפיד וליברמן יש קומבינה - לא אתפלא אם גם כמה מהצד הימני שותפים

במפגש עם חברי ליכוד באילת תקף ראש הממשלה את ראשי כחול לבן וישראל ביתנו: "בליכוד יש פריימריז? יש. בצפון קוריאה יש פריימריז? אין. איפה עוד אין?"

חדשות כיפה 04/08/19 20:32 ג באב התשעט

נתניהו: ללפיד וליברמן יש קומבינה - לא אתפלא אם גם כמה מהצד הימני שותפים
נתניהו , צילום: פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו תקף את ראשי כחול לבן במפגש עם חברי ליכוד באילת: ״יאיר לפיד מסביר לנו ש-"הליכוד זה צפון קוריאה", עכשיו תנו לי לשאול אתכם, בליכוד יש פריימריז? יש. בצפון קוריאה יש פריימריז? אין. איפה עוד אין? ביש עתיד יש פריימריז? אולי בישראל ביתנו יש פריימריז? מה עם המפלגות האחרות? אתם יודעים כבר את התשובה". 

ברקע הדברים הללו עומדת היוזמה של ח"כ דוד ביטן על החתמת 40 חברי רשימת הליכוד לכנסת, על הצהרה לפיה הם מתחייבים להמליץ רק על בנימין נתניהו כמי שירכיב את הממשלה הבאה. לשון המסמך עליו נדרשו חברי המפלגה לחתום הוא "אנו החתומים מטה, המועמדים ברשימת הליכוד לכנסת ה-22, מדגישים כי לא נקבל שום תכתיב משום מפלגה אחרת. ללא תלות בתוצאות הבחירות, ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו הוא המועמד היחיד של הליכוד לראשות הממשלה - ולא יהיה שום מועמד אחר". 

נתניהו הוסיף לעקוץ את כחול לבן: ":הליכוד היא המפלגה הדמוקרטית היחידה. יואב, ואסנת וכל הרשימה שלנו, כולל ראש הרשימה, נבחרים. על ידי מי? על ידיכם. אתם בוחרים, ואתם חופשיים גם לבחור וגם לדבר וגם להעיר וגם לבקר, אבל שם אצל הדמוקרטור לפיד, עם עדי קול, חה"כ, מעיזה להגיד משהו… טק, זורקים אותה. חיים ילין, שהובא כנציג עוטף עזה, זרקו אותו. אצל ליברמן? טוב נו, בכלל, אתם מכירים את זה. בדיחה! אלה מדברים על דמוקרטיה? הם צבועים. טוב שהם לא באים לאילת, כי עם החמאה… גוש החמאה… הכל היה נשטף עד למטה. מכוסים בחמאה! איזו צביעות! הדמוקרטיה האמיתית היחידה היא בליכוד ואצלם יש דיקטטורה".

עוד הוסיף ראש הממשלה: "בנוסף לצביעות הם רוצים באמת להרוס את הדמוקרטיה, כי יש להם קומבינה. מה הקומבינה? לפיד, ליברמן, עוד כמה, יש להם קומבינה. לא אתפלא שזה גם כמה מהצד הימני אצלנו גם כן. מה התכנית? הם רוצים לממש את האמביציה שלהם להיות ראשי ממשלה, אבל יש להם בעיה כי הציבור בוחר בליכוד, ואנשי הליכוד, ולא רק הם, רוצים… מה הם רוצים? אני לא יודע, אני הולך ברחוב. מה הם צועקים? אני שומע את זה, אני עבדכם הנאמן ואני מאוד מעריך את זה. ויש בחירה דמוקרטית. הייתה עכשיו, הייתה עכשיו בחירה דמוקרטית שרוב מכריע בציבור רצה ממשלת ליכוד בהנהגתי והוליכו שולל את הבוחרים, זורקים את הבחירה של הבוחרים לפח והיום רוצים לעשות את זה עוד פעם. אנחנו נלך לבחירות עם הרשימה שבחרנו, שאתם בחרתם, באופן דמוקרטי במפלגה הדמוקרטית הגדולה בישראל. הולכים לבחירות, מח"ל בראשות עבדכם, ככה כתוב על הפתק, וירמו את הבוחר. יעשו אחר כך קומבינה, זו התכנית שלהם". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר