בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

יוגב מתנגד להצבת שקד במקום הראשון: "לא הכל בלוק טכני"

איש הבית היהודי מסביר מדוע הוא תומך בהצבת הרב רפי פרץ בראשות רשימת הציונות הדתית: "איני משתמש במושג המפלגות שמימין לנתניהו"

חדשות כיפה
כ בתמוז התשעט
,
23 ביולי, 2019 20:05
נציגי איחוד מפלגות הימין לכנסת ה-21

נציגי איחוד מפלגות הימין לכנסת ה-21צילום: כיפה

ח"כ מוטי יוגב הגיב בפוסט ברשתות החברתיות על המשא ומתן מול הימין החדש, והוויתור המסתמן על המקום הראשון לטובת איילת שקד

"לא הכל בלוק טכני", פתח ח"כ יוגב את הפוסט של בפייסבוק, "ברורה לי המשמעות של ממשלת שמאל, יחד עם זאת, פחד אינו תכנית עבודה ולא הכל טכני. איני מפחד מממשלת אחדות לאומית בראשות בנימין נתניהו".

יוגב מוסיף: "הציונות הדתית זו מהות ואידאה גדולה, שבענווה ובעוז, מובילה עם ועולם. גם בראש המפלגה הפוליטית של הציונות הדתית, בלא לפסול שום איש ושום אישה, צריך שתעמוד דמות ציונית דתית המשמשת גם דוגמא אישית לדור הצעיר בכל הליכות חייה. לשם כך בחרנו ברב רפי פרץ שכיום משמש גם כשר החינוך. הוא הראוי לעמוד גם בראש מארג של מפלגות נוספות הנתמכות על ידי ציבור ציוני- דתי לגווניו. לא אנו פיצלנו ופילגנו את המפלגה, אנחנו ייחלנו ופעלנו כל חיינו לא לתיוג מפלג אלא לאחדות. האחדות בעם ישראל היא ערך עליון, כך גם בציונות הדתית, יש לאחדות ערך אידיאלי וערך אלקטוראלי".

"אין לי דתומטר של יראת שמיים, לא לחרד"לים ולא ללייטים, גם לא לחילונים. לכולנו בציונות הדתית מכנה משותף רחב של הכרה בבורא עולם, אהבה לעם ישראל, כבוד לתורה ולמסורת, אהבת הארץ ומסירות לעם ולמדינה. הרב נריה זצ"ל הטביע בעניין זה את הביטוי : "יחי הטשטוש המאחד"", ממשיך יוגב.

יוגב ממשיך לטעון כי מי שצריך לעמוד בראש רשימה איחוד מפלגות הימין הוא איש הציונות הדתית: "לגבי הרשימה הכללית של מפלגות הציונות הדתית לגווניהם, איני משתמש במושג המפלגות שמימין לנתניהו, משום שבעיני מושג זה אינו מייצג את רוחב וכללות הערכים המובילים את הציונות הדתית, בהם ערכים דתיים וחברתיים שאינם רק ימין. בציונות הדתית לגווניה, יש גם ימין וגם שמאל בתפישות חברתיות, דתיות ועוד. את הרשימה המשותפת יש להרכיב על בסיס רשימות המפלגות שיבואו לאחדות, זאת מתוך הידברות, ענווה ואיזונים. צריך שמירב אנשי הציונות הדתית לגווניהם יחושו שיש להם ייצוג ברשימה". 

"לעומד בראש יש גם השפעה אידיאולוגית על התנהגות הציבור ובעיקר דוגמא אישית לבני הנוער.
לא הכל טכני, בהרכבת הרשימה יש לשלב בין המהות הערכית למציאות האלקטורלית ולהרים גבוה את דגליה של הציונות הדתית שיסודה בקודש ומשם היא מבקשת להשפיע מרוחה על  כל תחומי החיים בישראל", סיכם יוגב 

23.07.2019

1. הראשון לעוף בממשלת אחדות זה... (tjsu,)

אתה! מר יוגב
בלוק טכני כשמו הוא, טכני.
מה שברור לכל בר-דעת שהסיכוי ללכת לשידור חוזר בבחירות באותה מתכונת זה מתכון בטוח להגיע לאותו מצב שבו נעלמת מפלגה אולי שתים אולי יותר.
הרב פרץ כבודו במקומו מונח, הוא תקלה פוליטית, לשם האחדות (ואני חושב שאני מדבר בשם רבים) אנחנו נקבל אותו כמוביל המפלגה הדתית ומספר 2 בבלוק. לא תהיה אחדות? אין סיכוי שתראה אותי בקלפי איתכם.

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2019

2. כולם רבים על ג'וב. חייבים שעבודה בכנסת תהיה בהתנדבות. די למשכורות שמנות (יצחק)

ציבור יקר צאו להפגין!!

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2019

3. לא רק שיוגב צודק, זה טירוף לתת כל כך הרבה לשקד שבמילא לא יבחרו בה שוב כי היא לא עוברת את אחוז החסימה. (שמוליק)

במקום לייצג את הציונות הדתית בגאון, סמוטריץ' ופרץ ללא סיבה נותנים את האיחוד הלאומי והבית היהודי לשקד.

דווח על תגובה לא ראויה
24.07.2019

4. איוולת שקר לא עברה את אחוז החסימה וכעת מתנהגת כבעלת הבית (נחום)

דווח על תגובה לא ראויה
28.07.2019

5. יוגב לא מייצג (שוקיאן)

מי שמאיים לעלות על בית משפט בדחפור D9 לא מייצג אותי

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נריה זארוג צילום: Hillel Maeir/Flash90

בית המשפט ביטל את כל המגבלות על נריה זארוג

קרא עוד