סגור
חדשות כיפה

הרב פרץ ליו"ר הסכנות: תופעת ההתבוללות מדירה שינה מעיני

הרב פרץ שיגר מכתב ליו"ר הסכנות, יצחק הרצוג, בו הסביר מדוע השתמש במונח 'שואה' בישיבת הממשלה שעסקה בהתבוללות יהדות התפוצות: "הביטוי בא לבטא את עומק הכאב וייתכן ולא היה במקומו"

הרב רפי פרץ מגיע לישיבת הקבינט, הבוקר

הרב רפי פרץ מגיע לישיבת הקבינט, הבוקרצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות דבריו של שר החינוך, הרב רפי פרץ, בישיבת הממשלה לפני כשבועיים שעסקה בתפוצות ובהם כינה את ההתבוללות בתפוצות כ"שואה" ועל רקע המחאה והביקורת שהושמעה בארץ ובתפוצות לרבות בקהילות היהודיות השונות ובהנהגה היהודית בתפוצות, פנה יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג בדחיפות לרב רפי פרץ וביקש ממנו להבהיר את דבריו כדי למנוע קרע בעם ישראל. 

צילום: ללא

 

במכתב רשמי של שר החינוך ליצחק הרצוג כיו"ר הסוכנות היהודית, אשר יועבר להנהגת הקהילות היהודיות בתבל ובמיוחד לפדרציות היהודיות בצפון אמריקה, כתב הרב פרץ כי, "מתוך חרדה עמוקה לגורל העם היהודי השתמשתי במילה "שואה", ביטוי שבא לבטא את עומק הכאב וייתכן ולא היה במקומו. כמובן שלא התכוונתי לפגוע במי מיהודי התפוצות." בהמשך המכתב הוסיף השר והדגיש כי, "אני מכבד ומוקיר את העם היהודי כולו בארץ ובתפוצות".

"לפני מספר ימים הודלפו דברים שאמרתי בישיבת הממשלה שהתקיימה לפני שבועיים ועסקה ביהדות התפוצות. בדבריי תיארתי עד כמה אני חרד לעתיד העם היהודי במיוחד לאור תופעת ההתבוללות הגוברת בקרב יהדות התפוצות, דבר המדיר שינה מעיני", הוסיף השר פרץ במכתבו.

 

עקבו אחרינו בטוויטר
16.07.2019

1. התבוללות היא כן שואה רק שקטה (יודה)

למה כל הזמן להתנצל...שואה היא ביטוי להכחדת עם...התבוללות מכחידה את העם היהודי זאת עובדה...נכון ששואה היא ביטוי לרצח שיטתי ואילו התבוללות היא מרצון אבל התוצאה זהה מצד העם היהודי....כמו כן לדעתי מי שחושב שזאת זילות לשואה אז ההיפך בדיוק...אם אין עם אז אין רצח עם אלא סתם רצח שיטתי של בני אדם ותו לא. מה שייחודי בשואה זה רצח עם היהודי דווקא

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חיים כץ צילום: יונתן זינדל/פלאש 90

השר חיים כץ התפטר. ח"כ חוטובלי: מצפה שרוה"מ ימנה אותי שרה

קרא עוד