סגור

הרב רפי פרץ: ההתבוללות היא כמו שואה שניה

במהלך דיון בממשלה, אמר שר החינוך הטרי כי ההתבוללות בקרב יהדות העולם ובמיוחד יהודי ארה"ב היא כמו שואה. השר שטייניץ הגיב בדיון: "התבוללות זו לא בעיה קריטית"

חדשות כיפה
ו בתמוז התשעט
,
09 ביולי, 2019 20:39
הרב פרץ

הרב פרץצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ אמר במהלך דיון בממשלה כי היקף ההתבוללות בעולם ובמיוחד ביהדות צפון אמריקה הוא כמו "שואה שניה". כך פורסם הערב בחדשות 13.

ביום ראשון שעבר, במהלך ישיבת הממשלה הציגו אנשי המכון למדיניות העם היהודי את הדוח השנתי שלהם. מי שנתן את הסקירה בישיבת הממשלה היה יו"ר המכון דניס רוס ששימש בתפקידים בכירים בבית הלבן בתקופת קלינטון, בוש ואובמה. הסקירה עסקה במצב הקהילות היהודיות בעולם ובמיוחד בצפון אמריקה. הרב רפי פרץ, שר החינוך אמר במהלך הדיון כי הוסיף: "איבדנו ככה מאז השואה ששה מיליון יהודים". 

שר האנרגיה יובל שטייניץ מהליכוד יצא נגד דברי הרב פרץ ואמר: "התבוללות זו לא בעיה קריטית. קודם כל צריך להפסיק לזלזל ביהודים שחיים באמריקה ורואים עצמם יהודים מבחינה היסטורית ותרבותית, ולא רק דתית".

בסיכום הדיון, ראש הממשלה, בנימין נתניהו אמר כי הוא מוטרד פחות מהמגמות הפוליטיות בקרב יהודי ארה"ב, תמיכה בדמוקרטים והתרחקות מישראל, אלא יותר מהמגמות הדמוגרפיות. נתניהו אמר: "יש התרחקות מהיהדות של חלק גדול מהיהודים בארה"ב וקשה מאוד להשפיע על זה".

שירה רודרמן, מנכ״לית קרן משפחת רודרמן אמרה בעקבות הדברים כי הגיע הזמן שממשלת ישראל תתייחס ברצינות לקשר שלה עם הקהילה היהודית בארצות הברית. "יחס רציני לא מתבטא בדיון מבודד או באמירה חד-פעמית. יש צורך בהחלטה להקדיש תשומת לב ומשאבים לצורך הבנה טובה יותר של האתגרים עימם יהודי ארצות הברית מתמודדים, מנישואים עם לא יהודים דרך אירועים אנטישמים ועד העלות הגבוהה של חינוך יהודי. מן הראוי שממשלת ישראל תתייחס לנושא ברצינות המתבקשת".

עו"ד אירית רוזנבלום, מייסדת ומנכ"לית "משפחה חדשה", היתה חריפה יותר ותקפה את דבריו של שר החינוך: "שר החינוך הרב רפי פרץ וחבריו לימין הקיצוני מוסיפים ומזהמים את המרחב הציבורי בגזענות מילולית, זורת שנאה ושטנה, ומעצימים את הניכור בין יהדות העולם לישראל. ההתכנסות והתבדלות שהימין סיגל לעצמו רק מרחיקים את העולם והסביבה מאיתנו, ופוגעים גם באזרחי ישראל המבקשים לאהוב ולקיים חיי זוגיות ומשפחה, ללא קשר לדתם, לאומם או השקפתם האידאולוגית".

10.07.2019

1. על אמירות כאלה מתפטרים (שמאלני עצבני )

איך בן אדם מייסד להוציא כזה רפש מהפה שלו? שלא לדבר בכלל על הטיפשות שמעורבות ביחסו ל"התבוללות", רק על ההצהרה על השואה הינו מצפים מכל מנהיג ציבורי בכל מדינה אחרת להתפטר באופן מידי, אבל כשזה מגיע פה עוצמים עיניים. איך את לא מתבייש?

דווח על תגובה לא ראויה
10.07.2019

2. צודק. (איתמר בן נבער)

צודק

דווח על תגובה לא ראויה
10.07.2019

3. מישהו צריך לספר לו שחוץ מ6 מליון יהודים (דוכיפת)

מתו במלחמת העולם השניה עוד 60 מליונים מכלל העמים.

דווח על תגובה לא ראויה
11.07.2019

4. אתה עושה לי חשק להתבולל (חילוני, יהודי, דור שלישי לניצולי שואה)

דווח על תגובה לא ראויה
11.07.2019

5. ההתבוללות (כוכב עליון)

שלך.

דווח על תגובה לא ראויה
14.07.2019

6. האמת הרמה כתרופה מרה (שגיא)

עצוב אבל נכון.
יהודי ויהדות זה אחד בשני.
לאחר כדור... גם הילדים החדשים שוכחים לאיזה עם שייכים, ואם לא הם, אז הנכדים...
זו האמת !

כבוד לכל בני אנוש ודאי !

אבל עם שאינו דואג לקיומו... סופו לא להתקיים.

תראו באירופה מה קורה עם ילודה שלילית...

קצת לא לפחד מדברים חדשים שמיים הכי מומלץ.

והעיקר... אהבת חינם

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2019

7. הדבר היחיד שמרחיק את כולם זה הדת והשליחים שלה (סיון )

אתם מסוכנים לדמוקרטיה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מנדלבליט צילום: דוברות הכנסת, איציק הררי

מנדלבליט עוצר את ועדת הבדיקה בפרשת הצוללות

קרא עוד