סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

מפלגת נעם רכשה מפלגת מדף וחשפה את מייסדיה

במפלגה של הרב טאו רכשו ב-80 אלף שקלים את הפלטפורמה שבמסגרתה הם מתכוונים להתמודד לכנסת ה-22. בין מייסדי המפלגה: רב ישוב, נווט קרב במיל' ואיש הייטק

משה ויסטוך, חדשות כיפה
יג בתמוז התשעט
,
16 ביולי, 2019 8:39
הרב צבי טאו, ראש ישיבת הר המור

הרב צבי טאו, ראש ישיבת הר המורצילום: מיכאל יעקובסון, ויקיפדיה

ספין או כוונה אמתית? הבוקר (ג') נודע כי אנשי מפלגת נעם, שהוקמה בברכתו של נשיא ישיבת הר המור הרב צבי טאו, רכשה מפלגה ב-80,000 שקלים, במטרה שתשמש עבורה פלטפורמה להתמודדות במערכת הבחירות הקרובות.

בנוסף נחשפו מייסדי המפלגה, רב היישוב מגרון הרב איתי הלוי, נווט הקרב במילואים ותושב כפר אדומים יגאל כנען, איש הייטק ותושב ירושלים אריאל שחר, והרב דרור אריה. הרבעה רכשו  את מפלגת 'לזוז' מידי אדם בשם אמנון זאבי.

אנשי המפלגה, שחרטו על דגלה את הסיסמא "עם נורמלי בארצנו", פרסמו עדכון ראשון לפעילים בו טענו, כפי שעלה מדף המסרים שחילקו בשבוע שעבר, כי בשנים האחרונות מדינת ישראל ואזרחיה נמצאים תחת מתקפה חסרת תקדים בהיקפה, ותחת קמפיין ענק במימון זר בהתערבות של מדינות רבות בעולם. "מטרת קמפיין זה", כתבו, "לטשטש כל ערך, למחוק כל מוסכמה ולשנות כל מושג. הברור מאליו הפך ללא ברור, המובן לכל הפך לחריג, הישר לעקום והטבעי למוקצה". 

עדכון פעילים ראשון

עדכון פעילים ראשוןצילום: נעם

עוד נכתב כי "זהותנו כמדינה נורמלית, עם ערכים ומורשת בני אלפי שנים נמצאת בסכנה. מדובר בסכנה קיומית, אשר לצערנו כל מי שמנסה לעמוד מולה נרמס באלימות ובהשתקה, ואין מי שמעז לעמוד כנגד. מדובר על עתיד ילדנו כבעלי משפחות נורמליות, מדובר על יהדותם של נכדינו ומדובר על היכולת להיות עם נורמלי בארצנו החי במדינה יהודית עם תקוה בת אלפי שנים".

מייסדי המפלגה החדשה, שציינו כי חלקם "תלמידים של הרב צבי טאו", הדגישו כי פניהם לחיבורים עם גורמים נוספים, במטרה הלתמודד לכנסת ה-22: "אנו פועלים להעמדה של רשימה שתרוץ לכנסת הקרובה ותלכד סביבה ציבור רחב אשר יאמר די להרס הערכים הקיומיים ביותר לחיינו. אנו נעדכן בימים הקרובים לאן מתקדמים פני הדברים".

16.07.2019

1. כמה חבל ! (.)

אצביע לליכוד או לחרדים כי למפלגות הימין הקטנות אין סיכוי לעבור לכנסת בבחירות הקרובות . חברי אל תזרקו קולות שלכם לפח בבקשה תרחמו על עם ישראל כי יש חשש שגם עם ליברמן לימין לא יהיו אפילו 60 מנדטים וממשלת שמאל זה פשוט אסון ! זכרו את שנת 1992 אל תתנו יד למפצלי גוש הימין!

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2019

2. חבל על כל אגורה וכל קול שהולכים לפח (רונן)

הפצת רעיונות זה טוב. אפשר לעשות מסעות פרסום וזה גם טוב. אבל להקים מפלגה שלא תקבל אפילו רבע מאחוז החסימה, זה לזרוק כספים וקולות לפח. וכמו שראינו בבחירות האחרונות עם בנט לעפמים חסרים אלף ומשהו קולות וכל ממשלת הימין נופלת (או לא קמה...)
מקווה שאף אחד לא יצביע להם. מי שלא מרוצה מאיחוד הימין, שיצביע שס או אגודה, כפי שהרב טאו עשה בעבר. זו זכותו המלאה. אבל חבל לזרוק את הקולות לפח

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2019

3. תגובה ל2 (דן)

נראה לי שכבר אין ברירה ומוכרכים להצביע לחרדים או לליכוד כי עם הפיצולים המיותרים כבר אין סיכוי לעבור לא לא בית יהודי ולא לעוצמה . עדיף כבר לחסוך כמה שיותר קולות של גוש הימין כללי . וכמה חבל וכמה עצוב ! רציתי להצביע לעוצמי בית יהודי איחוד לאומי אך לצערי אצביע לחרדים או לליכוד .

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2019

4. נועם (מוטי שטסל)

איךלא מבינים שסתם זוקים קולות וכסף

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2019

5. זו לא מפלגה מלשון פילוג אלא חיבור למען אחדות ישראל במלואה. (ירון)

לתנועת נעם ינתנו קולות רבים מאד, גם של מצביעי מרץ. פעם ראשונה שיש מפלגה הפונה אל כלל הציבור, מעלה את בעיות הדור, ומדברת בשפה של הדור! רוב הציבור רואה את המסרים הברורים, העמידה הזקופה והאמיצה, וההנהגה הצמודה של גדול הדור, ויפנה להצביע לה. אשרינו שזכינו!

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2019

6. רבני השתיקה (אליהו)

רבני השתיקה מהר המור יחד עם רבני השתיקה האחרים שותקים. וזה 99 אחוז של הרבנים - הם רבני השתיקה.
פשוט שותקים שהבית היהודי חסם את הצעת החוק של יהודה גליק שכל עניינו לאסור עלינו לחמש מדינות רצחניות כגון דרום סודן. 382000 נשים גברים ילדים ותינוקות שנבראו בצלם נרצחו בדם קר בסיוע הרבה נשק שלנו. בכך רבני השתיקה עושים ברית עם שופטי העליון. ברית שכל עניינו - פסיק התגברות על נשמת ישראל - רחמניים בני רחמניים.

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2019

7. ל 5 הוא ירון (חיים)

ידידי אתה חי בסרט. המפלגה הזאת לא תקבל אפילו 20 אלף קולות אבל היא תפגע רציני בסיכוים של בית יהודי איחוד לאומי לעבור את אחוז החסימה . נראה לי שימין ישראלי פשוט רוצה להתאבד פוליטי. חבל מאד . עכשיו אין לי ברירה אצביע לש''ס לא בגלל שאני כל כך תומך בחרדים אך בגלל שלבית יהודי אין סיכוים .

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2019

8. ל7 הוא חיים (ירון)

תנועת נעם (לא מפלגה של פלג - אלא תנועה המאחדת את העם) תזכה בלי כל ספק, למספר גדול מאד של קולות, שחלקם יעבור אפילו מהשמאל. הראיה הכלל ישראלית ולא המגזרית, וחידוד הנושאים הכואבים לרוב מוחלט של הציבור, כבר מעוררים תהודה גדולה ומביאים רבים לחשיבה שניה על הצבעתם. המהלך של הקמת נעם הוא שינוי עצום בכל המערכת חברתית פוליטית. אין לנו רשות להמנע מפעולה למען הצלחת התנועה ופעם ראשונה לשים חזון יהודי על סדר היום!

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2019

9. ;מפלגה שנוסדה על ידי בעל מחלוקת (שמוליק)

צבי טאו שפוגע ומעליב את כל מי שלא מקבל את סמכותו שאף אחד אינו יודע ממי הוא קיבל אותה.

דווח על תגובה לא ראויה
01.09.2019

10. מפלגת נועם (אמיר)

קראתי את המצע הראשוני ושוחחתי עם בחור מישיבת הר המור. מה שיש לנו כאן מלחמת "אגו"., פלגנות לשמה ורצון להראות מי אני. לדעתי הסיכוי שיעברו את % החסימה נמוך חוץ ממספר שוטים שמאמינים לו. המצע שלהם אינו שונה מכל מצע של מפלגה דתית לאומית אחרת. מישהו תורם להם כסף כדי לפגוע ביהדות הדתית כולה. אני מתלבט אם להצביע לימינה או לליכוד. כל חיי הצבעתי לציונות הדתית. תתעשתו ותשאירו את הבימה הפוליטית לאנשים שמבינים בתחום.
בהצלחה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מעלעל צילום: shutterstock

ה'מעלעל' חוזר: מי השתלט על הפרסום בעלוני השבת?

קרא עוד