דרישה משר המשפטים: אסור בחוק על טיפולי המרה

ח"כ עמיר פרץ דורש משר המשפטים אמיר אוחנה: השתמש בסמכותך לאסור בחוק טיפולי המרה בקטינים, ולאסור על פרסום ושיווק של טיפולי המרה

חדשות כיפה
יב בתמוז התשעט
,
15 ביולי, 2019 15:22
עמיר פרץ

עמיר פרץצילום: פלאש 90. תומר נאוברג

יו״ר מפלגת העבודה, ח״כ עמיר פרץ, פנה היום (ב') לשר המשפטים אמיר אוחנה בדרישה להניח בהקדם תזכיר חוק שיאסור על טיפולי המרה בקטינים ואיסור פרסום ושיווק של טיפולי המרה. 

פרץ כתב במכתבו: "בתוקף תפקידך כשר המשפטים, אני פונה אליך בדרישה לקדם במסגרת סמכותך, תזכיר חוק שבמסגרתו יאסרו טיפולי המרה בקטינים, וכן, פרסום ושיווק של טיפולי המרה".

לדבריו, "הגיע הזמן שהמדינה תפעל להפסקת תופעה זו אשר על פי כל גורמי המקצוע מסכנת ופוגעת בנפשם של צעירים וצעירות רבים ואף מסכנת את חייהם. לא נוכל עוד לעמוד מנגד, הגיע הזמן לשים לזה סוף".

כזכור, במוצאי שבת אמר שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, בראיון לחדשות 12, כי טיפולי המרה הם דבר לגיטימי, ומאז זכה לגל של מתקפות, ואמש אף התקיימו הפגנות ברחבי הארץ נגדו, ועלו דרישות לפטרו מתפקיד שר החינוך.

המכתב של עמיר פרץ לאוחנה

המכתב של עמיר פרץ לאוחנהצילום: ללא

15.07.2019

1. אוי אוי אוי (בן יהודה)

כמה זמן יעבור עד שידרשו לשרוף כל סיפרי התורה שכתוב בהם "תועבה"? מתי ניראה פקחים שיבדקו אם בבתי כנסת קוראים בציבור את הפסוק הזה? כל זה דמוקרטי מאוד.
מעניין אותי לדעת מתי עמיר פרץ הספיק לבדוק כל המחקרים שמוכיחים שטיפולי המרה הם כל כך מזיקים.

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2019

2. פרץ מטיף לפרץ (יאיר שפי )

ח''כ עמיר פרץ מטיף לשר פרץ נגד טיפולי המרה, בעודו עושה טיפולי המרה לכמאתיים אלף מצביעי ימין -שיעברו להצביע לשמאל.

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2019

3. ליצנן מוכרח לדחוף פסיכיאטרים שיש להם נכונות להחזיר את בהגדרה של הדבר הזה חיקוי נפשי כפי שהיה בארצות הברית עד 1973 (שמוליק)

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2019

4. עמיר פרץ וסטאלין - שתי טיפות מים. (רוני)

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2019

5. הטיפולים מועילים למעוניינים להתרפא (מאנדהו)ראשיכל החדשותבארץלמחוק מהלקסיקון את המושג "טיפולי המרה"

למחוק מהלקסיקון את המושג "טיפולי המרה"
הפסיכולוג החינוכי ד"ר אליהו אקרמן רואה בכינוי 'טיפולי המרה' ניסיון לתייג את הטיפול כחשוך אך מדובר בתהליך פסיכותרפי שמניב תוצאות
שמעון כהן , י"ב בתמוז תשע"ט 15/07/19 19:17

Video Player

00:00 | 00:00

יש תשובה. אקרמן צילום: גילי יערי, פלאש 90
לנוכח דבריו של הרב רפי פרץ שחוללו סערה אודות טיפולי ההמרה, שוחחנו עם ד"ר אליהו אקרמן, פסיכולוג חינוכי, על הטיפול, משמעותו והצלחותיו.

כבר בפתח הדברים קובע ד"ר אקרמן כי הביטוי 'טיפולי המרה' אינו אלא ניסיון לתייג את הטיפולים כמשהו שנכון להתרחק ממנו ולפסול אותו.

"את מושג 'טיפולי ההמרה' צריך למחוק מהלקסיקון. זה מונח מאוד דמגוגי שרוצה להטמיע קונוטציה של מניפולציה, טריקים התנהגותיים כדי לשנות זהות מינית של אדם", אומר אקרמן.

"זה דבר שהיה קיים גם בעבר והיו עושים דברים כאלה, אבל הקונוטציה של המרה היא המרה של דת ושינוי של בן האדם, זה נשמע רעי מאוד, אבל זו הדרך להפיל את הרב רפי פרץ, כי כששואלים על טיפולי המרה, מה שלא תגיד יעשו לך עליהום ויגידו לך שאתה חשוך וכו'".


"אנחנו לא עוסקים בזה. יש גמישות במיניות האדם, ויש גם מציאות של אנשים שחשים משיכה להט"בית, וכאשר מדובר ביהודי שרוצה להישאר בד' אמות של הלכה ולהינשא ולהיות אב למשפחה עם אבא אימא וילדים, זה הופך למשימה קשה מאוד. האם ניתן לטפל בזה לא במניפולציות ושרים אלא ברגישות מאוד גדולה? זה תהליך מאוד קשה שמי שרוצה להיות בו יכול, ואכן הנטייה המינית יכולה להשתנות מצד האדם".

מסביר אקרמן כי השינוי המדובר מתרחש באדם על ידי טיפול פסיכותרפי שבו האדם מתקרב אל מעמקי הנפש של עצמו, לומד להכיר בקונפליקטים של עצמו ולומד לנהל את הקונפליקטים הללו. אדם שחווה נטייה הומוסקסואלית ורוצה להישאר דתי זה מאוד קשה. איך מנהלים את זה? מטפלים כמו שמטפלים בכל תהליך טיפולי העוסק בקונפליקטים של האדם, ולא רק בנושא הזה".

"הוציאו את זה מכלל הלגיטימיות ואז 'מוציאים שדים' עם 'טיפולי המרה', 'מניפולציות' ומדברים על כך שזה לא עובד ושמי שיעשה את זה יתחתן ויבגוד ויתגרש או יתאבד ולכן לך אחרי נטיותיך הטבעיות ואת התורה תשים בצד", אומר אקרמן כשהוא מתאר את הדמוניזציה מגמתית שמתבצעת לאותם טיפולים נפשיים.

באשר לאורכו של הטיפול מבהיר אקרמן כי מדובר בתהליכים שאינם קצרים ויכולים להימשך חודשים ושנים, "אבל כשיש לאדם מוטיבציה והוא רוצה לעשות תהליך הדבר אפשרי וכל מה שיגידו כנגד זה הוא שקר שאפשר להציג אותו בכל מיני דרכים, אבל המחקר שלנו מוכיח שזה לא נכון".

עוד נשאל ד"ר אקרמן אם הטיפולים הללו מתאפיינים דווקא במרחב הדתי או שהם מוכרים בעולם הכללי. אקרמן משיב ומעיר כי מטבע הדברים "רוב מי שייכנס לתהליך כזה הם אורתודוקסים, גם בדתות אחרות, כי המוטיבציה להיכנס לתהליך לא פשוט צריכה לצוץ ממקום כלשהו של מתח ערכי". עוד הוא מציין כי "מי שמעז לחקור את הנושא הם דווקא בארגון הרופאים הקתוליים ומגיעים למסקנות מחקריות אמפיריות".

על התוצאה של טיפול שכזה אומר ד"ר אקרמן כי "יש מנעד שלם. יש מי שהנטייה תישאר אצלם אבל ממוזערת ונשלטת והוא מפתח יכולת ומשיכה טובה לחיי זוגיות טובים וחי אישות תקינים. יש כאלה שהנטיות הללו משתנות אצלם וגם זה קורה. באמצע יש עוד אפשרויות נוספות

דווח על תגובה לא ראויה
23.07.2019

6. טיפולי המרה (חמי)

חשבתי שהתכוון להמרת מין

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פורש. אבי גבאי צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

אבי גבאי, יו"ר העבודה לשעבר: מתחרט שלא נכנסתי לממשלה של נתניהו

קרא עוד