סגור

ניצן הורוביץ: "צריך לסגור את הרבנות הראשית"

יו"ר מרצ הטרי תקף בדף הפייסבוק שלו נגד ההחלטה של הרבנות הראשית שלא לשלול את מעמדו של מוטי אלון כרב

חדשות כיפה
ד בתמוז התשעט
,
07 ביולי, 2019 13:49
ניצן הורוביץ

ניצן הורוביץצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ניצן הורוביץ, יו"ר מרצ הנכנס תקף את ההחלטה של הרבנות ראשית של להשמיט את התואר רב למוטי אלון, לאחר שנחשפו עוד עדויות על הטרדות מיניות נגד תלמידיו. 

"את הרבנות הראשית צריך לסגור. זה מוסד חשוך, מאובן, שכל מטרתן זה להשיג כוח וג׳ובים ולשמור על העסקנים שלו. רק שהפעם זה באמת מוגזם - מוטי אלון הוא עבריין מין מורשע, לא יכול להיות שהוא שומר על מעמדו כרב", גרס הורוביץ.

הורוביץ הוסיף: ""ההחלטה מבטאת את האיזון הראוי בין מכלול האינטרסים והשיקולים הרלוונטיים לנושא" כתבה ועדת המשמעת של הרבנות על ההחלטה שלא לשלול ממוטי אלון את תואר הרב. שפשפתי העיניים כי לא האמנתי למה שאני קורא. איזה שיקולים ואיזה איזון? האינטרס היחיד שצריך להיות פה הוא האינטרס של הציבור והוא להוקיע עברייני מין מורשעים מהחיים הציבוריים."

יו"ר מרצ הטרי חיזק את פועלן של ארגון קולך נגד הרב אלון והחלטת הרבנות הראשית בעניינו "בזכות מאבקים כאלה נהפוך את ישראל למדינה חופשית וצודקת". 

ההחלטה של הרבנות שלא לשלול את מעמדו של אלון הגיעה לאחר במכתב שנשלח לרב אלון מטעם היועץ המשפטי של הרבנות, הראל גולדברג, נאמר בין היתר: "הרשעתך בעבר בשתי עבירות של מעשה מגונה תוך שימוש בכוח מהווה עילה, לכאורה, לשלילתן של תעודות הכשירות לרב עיר ולרב שכונה שניתנו לך בעבר". בהחלטה הסבירו ברבנות כי אין הכרח לשלו את מעמדו של אילון מכיוון שהוא לא הולך לשמש כרב עד שנת 2022. 

07.07.2019

1. נו, וכי שוללים לאקדמאים או שופטים את מעמדים בגלל עבירות מין? יש נוהל למה ומתי שוללים לאדם תואר כלשהו. (אני מסכים שצריך לבדוק שינוי הנוהל, אבל התנהלות לפי נוהל לא ה)

דווח על תגובה לא ראויה
07.07.2019

2. מעוות שלא יוכל לתקון (אסף)

זו אותה רבנות שמממנה נשיא בית הדין לערעורים שלה (עד לאחרונה) לא מחזיק בתעודת כושר לדיינות!
זו אותה רבנות שלא שללה את הכשרות מיקסי ברקן לאחר שפיטרה עובד שומר תו"מ רק משום שהוא אתיופי ולפי דרישת בד"צ העדה החרדית.

דווח על תגובה לא ראויה
07.07.2019

3. הרבנות כגוף צריכה לעבוד לפי הנהלים (ונהלים לא תמיד מאפשרים מה שנכון וצודק)

נכון שלדעתי מי שהורשע בעבירות חמורות מסויימות יש לשלול ממנו את התואר "רב". השאלה היא האם יש נוהל שמאפשר זאת. אם אין נוהל המאפשר זאת, זה אולי מסריח אבל זה חוקי להשאיר את התואר, וזה אולי צודק אבל לא חוקי לשלול את התואר. באותו עניין - פיטור עובד מסיבה זו או אחרת היא יכולה להיות עוול מוסרי אבל אינה מצדיקה שלילת כשרות במישור החוקי (אני זוכר שבעבר הרבנותניסתה ליישם שלילת כשרות ממקומות שהיו "בעייתיים מבחינה מוסרית" (נקרא לזה כך) אבל זו היתה בעיה כי זה לא פגעש בכשרות האוכל ולכן היה נגדם בג"ץ או משהו בסגנון).
האם הרבנות יכולה לשול כשרות ממוסד רק בגלל שהוא לא משלם מיסים? זה לא בתחום הסמכות/שיפוט שלה - בשביל זה יש את רשויות האכיפה של רשויות המס. וזה לא משנה שזה "לא בסדר" ואפילו נגד ההלכה - זה לא מאפשר שלילת תעודת כשרות.
האם נדרש מבעת התפקיד המדובר להחזיק בתעודת כושר לדיינות? אם זה לא בדרישות התפקיד (גם אם זה אמור להיות לדעתך) זו לא עילה לפסילת האדם הממלא תפקיד זה. אדם יכול להיות בעל תפקיד בכיר בתחום מסויים בלי שיהיה מומחה בתחום (שר הבריאות לא צריך להיות רופא ושר האוצר לא צריך להיות כלכלן ושר החינוך לא צריך להיות מורה ושר הביטחון לא צריך לביות קצין ושר המשפטים לא צריך להיות שופט. יהיו שיגידו שראוי שיהיו, יהיו כאלה שיגידו שעדיף שלא, אבל זה הנתון. אגב, שר אפילו לא צריך להיות חבר כנסת (מלבד השר במשרד ראש הממשלה, שהוא "ראש הממשלה").
אין מה לעשות - אם אין נוהל המאפשר זאת, שלילת התואר "רב" עלולה להיות לא חוקית ואז תביעת נגד תוביל לחיוב החזרת התואר - ואז עוד יותר ביזיון. כל עוד פועלים לפי הנהלים - כך ראוי. אני מסכים שראוי מדי פעם לבדוק את הנהלים...

דווח על תגובה לא ראויה
07.07.2019

4. שמע את האמת ממי שאמרה (בן)

לצערי הורביץ צודק.אותן טענות יש כלפי ההחלטה לא לשלול ממצגר את התואר רב. גם שם נעשתה לוליינות משפטית.אותה מערכת הגנה רבנית בוקעת ויולה מהמסמך המתיימר להיות פסק הדין בעניינו של שמואל טל.

דווח על תגובה לא ראויה
07.07.2019

5. לא צריך לסגור את הרבנות אלא פשוט להפריט אותה, ולשלול ממנה את כל סמכויותיה החוקיות והממלכתיות ולהפריד את הדת מהמדינה. (הגיע הזמן ממזמן)

דווח על תגובה לא ראויה
08.07.2019

6. מגלומן (עדי שפיר)

חשוך כמו מפלגה שגוזרת וחורצת דינו של אחד ממובילים שלה באופן חד צדדי רק בגלל שהוא גבר, אז באופן אוטמטי הוא נחשב לעבריין מין, ואתם כולכם כמפלגה נותנים לזה יד!!!
כזה חושך התכוונת?

דווח על תגובה לא ראויה
09.07.2019

7. ‏close (מלי)

צריך לסגור אותך בכלוב של ציפורים

דווח על תגובה לא ראויה
10.07.2019

8. מי כאן מיושן? (שימי)

הוא טועה
. לא את הרבנות צריך לסגור אלא את מרץ שכבר למעלה מעשור מדקלמת סיסמאות שאין שום קשר בינם לבין המציאות.
מרץ היא בהחלט מוסד ארכאי ומיושן שצריך לעבור מן העולם ויפה שעה אחת קודם.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מחלקת קורונה, אילוסטרציה צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

"נצטרך לצאת מהסגר מאוד בזהירות, יותר לאט משחשבנו"

קרא עוד