סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

בכיר בבית היהודי לכיפה: "בן גביר גורם לעצמו נזק. ככה לא מתנהג מי שרוצה ללכת יחד"

בחינת חוק יסוד הממשלה מעלה כי החלת החוק הנורבגי לא אפשרית בממשלת מעבר. בבית היהודי טענו כי ראש עוצמה יהודית "מודע לזה" ובכל זאת בחר לתקוף את הרב פרץ: "לא ברור מה למה הוא משחק את המשחק הזה"

משה ויסטוך, חדשות כיפה
יז בסיון התשעט
,
20 ביוני, 2019 11:30
מתיחות בימין הדתי. סמוטריץ, בן גביר והרב פרץ

מתיחות בימין הדתי. סמוטריץ, בן גביר והרב פרץצילום: יחצ

גורם בכיר בבית היהודי תקף היום (ה'), בשיחה עם חדשות כיפה, את איתמר בן גביר. לטענתו, ראש מפלגת עוצמה יהודית מודע לעובדה שהרב פרץ לא יכול להתפטר מהכנסת, במסגרת החוק הנורבגי, ולפנות לו מקום, מאחר ולא ניתן לאכוף את החוק בממשלת מעבר.

בסעיף 30 ד' לחוק יסוד הממשלה נכתב כי ממשלת מעבר "רשאית למנות חבר הכנסת להיות שר בתפקידו של שר שחדל לכהן", כלומר, לא ניתן שאדם שאינו חבר כנסת יכהן בתפקיד שר ואם הוא מתפטר מחברותו בבית המחוקקים עליו גם לעזוב את תפקידו המיניסטריאלי.

משמעות החוק הנורבגי, הוא שח"כ שמתמנה לשר יכול להתפטר מהכנסת כדי להכניס נציג נוסף מרשימתו. בהמשך נקבע כי במידה ואותו שר מתפטר או מפוטר מהממשלה, הוא רשאי לשוב לתפקידו כחבר כנסת ובכך לדחוק את הנציג שנכנס במקומו. בדוברות הכנסת אמרו לחדשות כיפה כי החוק "לא חל בכנסת הזו. זו היתה הוראת שעה בכנסת הקודמת ולכן לא ניתן להתפטר לפיו".

הרב רפי פרץ בכינוס המרכז, הערב

בבית היהודי לא מבינים מה רוצים ממנו בעוצמה יהודית. הרב רפי פרץ בכינוס המרכז אמשצילום: יהודה חיים, פלאש 90

הבכיר בבית היהודי עמו שוחחנו ציין כי "כרגע אין כנסת ולא ניתן להצביע מחדש על החוק הנורבגי. אם היה חוק נורבגי הרב פרץ היה מתפטר מיד, אבל זה לא על הפרק כי אם הוא היה מתפטר מחברותו בכנסת הוא היה חייב להתפטר גם מתפקידו כשר מכיוון שזו ממשלת מעבר". לדבריו, ראש עוצמה יהודית מכיר את הנתונים ובכל זאת בחר לתקוף אמש את יו"ר הבית היהודי:"בן גביר מודע לזה אז לא ברור מה למה הוא משחק את המשחק הזה. הוא גורם לעצמו נזק. אנחנו באים ממקום של רצון לחדש את ההסכם וללכת איתו ביחד וככה לא מתנהג מי שרוצה ללכת יחד".

אמש, תקפו גורמים במפלגתו של בן גביר את יו"ר הבית היהודי וטענו כי הוא מפר הסכמים: "הרב רפי פרץ מתחיל לאכזב אותנו. שכבנו בשבילו על הגדר, בזכותנו הוא נכנס לכנסת כפי שהוא העיד אף בעצמו, ובנסיבות אלו מצופה ממנו להסתפק בתפקיד שר החינוך שהוא תפקיד חשוב ביותר, ולאפשר לאיתמר בן גביר להיות חבר כנסת". 

הגורם הוסיף כי "בזכות ההסכם הרב רפי הפך להיות שר, חבר בקבינט, הבית היהודי עם ארבעה חברי כנסת, נתון שהוא מעבר לכל פרופורציה ביחס לכמות המצביעים שהבית היהודי הביאה, ולמרות זאת הוא מתעלם מהפניות. זו לא דרך ארץ וזו אינה דרכה של הציונות הדתית".

20.06.2019

1. סמוטריץ לא מביא 5000 מצביעים עוצמה יהודית מביאים 70000 מצביעים (ירטן)

אבל סמוטריץ הפח אשפה הזה עם הפה שלו וביהירטת האין סופית שלו קיבל מקום 2 ועוצמה יהודית רק מקום 7 מי שמנהל בחתרנות בסכסכנות ובנבזות את המסע נגד עוצמה יהודית זה סמוטריץ!!!! הוא רק שולח את הרב רפי לעשות לו את העבודה המלוכלכת זה מה שקורה שם הוא רק מעמיד פני תם כדי שיחשבו שהוא בסדר אסור לתת להם הפעם להיכנס לכנסת בלי מקום ריאלי ברביעיה הראשונה לאיתמר

דווח על תגובה לא ראויה
20.06.2019

2. המפד"ל שווה 200 מצביעים זקנים. לא יותר (אחד שיודע טוב)

לא לוותר ליהירים האלה

דווח על תגובה לא ראויה
20.06.2019

3. ״ שכבתם בשבילו על הגדר״? בגלל חשש הומוסקסואליות (אנס בכר)

כזה הרב פרץ אינו יכול הלכתית לוותר!!!!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בחירות  צילום: פלאש 90, הדס פרוש

סקר מנדטים: ימינה מצמצמת פער מהליכוד

קרא עוד