בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

הרב אלי בן דהן לכיפה: "אם יתברר ששקד מביאה יותר מנדטים - היא צריכה לעמוד בראש"

סגן שר הביטחון אומר בשיחה עם כיפה כי גם בנט ושקד לא מתכוונים לחזור לבית היהודי, אלא מדובר על ריצה משותפת בבלוק טכני, ובמצב כזה אין מניעה ששקד תהיה בראש: "חייבים למקסם את הכוח"

מירב כהן, חדשות כיפה
טז בסיון התשעט
,
19 ביוני, 2019 21:48
הרב אלי בן דהן

הרב אלי בן דהןצילום: חדשות כיפה

תמיכה מבית באיילת שקד. סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, אומר בשיחה עם חדשות כיפה הערב (ד'), בכינוס מרכז הבית היהודי, כי אם הסקרים יוכיחו שהצבה של איילת שקד בראש הרשימה מביאה יותר מנדטים, היא צריכה להיות בראש.

מה אתה חושב על הפעילים שתלו שלטים נגד החזרה של בנט ושקד?

"אני מניח שהם מתכוונים חזרה לבית היהודי עצמו. אני חושב ששניהם לא חושבים לחזור לבית היהודי. אבל השאלה היא האם יש מקום לצרף את הימין החדש לרשימה מאוחדת של מפלגות הימין. אני אומר את עמדתי - אני חושב שבוודאי שכן. אנחנו צריכים לעשות כל מאמץ כדי למקסם את הכוח של כל המפלגות שנמצאות מימין לליכוד, וכדי שהכוח הזה ימוקסם צריך לפעול ברשימה אחת.

"אם נלך כמו בפעם הקודמת ברשימות רשימות, אנחנו נאבד קולות. קרוב ל-250 אלף קולות בוזבזו בבחירות האחרונות. לו הם היו עוברים היתה לנו ממשלה היום".

אתה מוכן להידחק לתחתית הרשימה בשביל איחודים?

"כל חיי טובת הציבור היתה הרבה יותר חשובה לי מטובתי האישית. כך חונכתי וכך אני נוהג. אף על פי שאני יודע שבאיחוד אני אדחק אחורה - אני מוכן שהם יבואו. כי אני יודע שבסופו של דבר טובתה של הציונות הדתית וטובת הימין - שתהיה לנו מפלגה אחת גדולה שתוכל להשפיע בכנסת".

ואם איילת שקד מביאה יותר מנדטים מהרב רפי אתה חושב שהיא צריכה לעמוד בראש?

"זאת עמדתי. אני חושב שברגע שנחליט שאנחנו רוצים להתחבר ביחד, נצטרך לבדוק מי יותר מתאים לעמוד בראש, וכמובן שאחד המדדים החשובים הוא מי יכול להביא יותר מנדטים. ואם יתברר בכל הסקרים שאיילת שקד מביאה הכי הרבה מנדטים - היא זו שתהיה בראש.
צריך לזכור: היא לא מנהיגת הציונות הדתית, היא לא מנהיגת הבית היהודי, זה הרב רפי. מדובר פה על מי שיעמוד בראש רשימה של כמה מפלגות כדי להיכנס לכנסת בצורה המקסימלית ביותר".

אז אתה רואה מצב שהיא תהיה יו"ר המפלגה המאוחדת?

"אני לא פוסל את זה. מדובר פה על בלוק טכני כשכל אחד יודע שאחרי הבחירות, לפחות חלק מהמפלגות, יתפרדו ויקימו סיעות נפרדות. אם אנחנו על ידי החיבור הזה נביא יותר כוחות ויותר בוחרים, ובסופו של דבר תהיה לימין שמימין לליכוד יותר עצמה - זו המטרה המרכזית".

19.06.2019

1. איך יתברר יה אעבל??? זה מתברר רק אחרי הבחירות ואם היא רצה לבד. או אולי אתה חושבשאנחנו אעבלים?? (מוטי רמיזה)

דווח על תגובה לא ראויה
19.06.2019

2. שאלה בוטה להרב בן דהאן (משה)

הרשימה הזו אמורה להיות רשימה דתית--של הציונות הדתית? אם כן איך אפשר להעמיד בראשה אדם לא דתי? אם לא--אז למה לא להיות חלק מהליכוד?
, יש מצוה להתפלג? או שהכל חרטה--ודאגה למעמד האישי? אז תצטרפו לחרדים--גם שם זה כך הכל ביזנס.

דווח על תגובה לא ראויה
20.06.2019

3. לא יהיה אחדות (אליהו)

לא יהיה אחדות - איך אני יודע.
כי אתם חבורת מבולבלים. שאתם מזלזלים בקדושת החיים , תומכים בסיוע מצאי למדינות רצחניות . 382000 נרצחים בדרום סודן גם עם נשק שלנו. וזה לא מזיז לעם. אז ה" מבלבל אותכם. צר לי - אבל זה קץ הציונות הדתית שאין לה זכות קיום שהיא מחוללת את קדושת החיים

דווח על תגובה לא ראויה
20.06.2019

4. לא יהיה אחדות (אליהו)

כי אתם חבורת מבולבלים. שאתם מזלזלים בקדושת החיים , תומכים בסיוע מצאי למדינות רצחניות . 382000 נרצחים בדרום סודן גם עם נשק שלנו. וזה לא מזיז לכם. אז ה" מבלבל אותכם. צר לי - אבל זה קץ הציונות הדתית שאין לה זכות קיום שהיא מחללת את קדושת החיים

דווח על תגובה לא ראויה
20.06.2019

5. רק איחוד של הימין החדש, האיחוד הלאומי, הבית היהודי, זהות ועוצמה יהודית (מרי)

יעשה את הימין מאושר וא"י תפרח
ופושעי אוסלו לצורתם.. יפנימו סופית שהשמאל מרוסק לעד..

דווח על תגובה לא ראויה
20.06.2019

6. תגובה ל-5 איחוד זה הסכם אד הוק של שברירי קבוצות? (משה)

האיחוד האמיתי הוא בביטול מוחלט של כל הקבוצות החושבות שאליהו הנביא גילה להם את האמת. שיתפרקו לחלוטין וכל אחד יצטרף למפלגה שקרובה להשקפתו עם סיכוי להשפעה ולא עם סיכוי לבזבוז קולות ואנרגיה--וזאת למרות שזה מלטף את האגו של כמה אנשים.

דווח על תגובה לא ראויה
21.06.2019

7. איילת שקד (משה )

מר בן דהן כבוד הרב ,ראינו כבר את הסקרים שהם לא אמינים וחלק מהציבור לא שם פתק אמת בקלפיות הדמה שלהם .הרב פרץ כבודו במקוצו ובשום אופן לא יפנה את המקום הראשון מאחר והו נבחר ע"י ועדה חוקית .לגבי הימין החדש הם בעטו בקערה שהם אוכלים ולא מגיע להם פרס . שבת שלום.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חנוך דאום צילום:  Flash90

חנוך דאום מצטרף ל"ארץ נהדרת"

קרא עוד