סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

מתקפה על מינוי סמוטריץ': "מחרחר מלחמה משיחיסט לקבינט"

בשמאל זועמים על מינויו של בצלאל סמוטריץ' לשר ולחבר בקבינט. בני גנץ: "השלב הבא - מחליפים את חוקי התנועה בחוקי ההלכה". אהוד ברק: "יקיר הכהניסטים ישלח את ילדינו למלחמה?! נתניהו איבד את זה"

חדשות כיפה
יד בסיון התשעט
,
17 ביוני, 2019 19:36
בצלאל סמוטריץ

בצלאל סמוטריץ'צילום: shutterstock

חברי האופוזיציה והשמאל תוקפים בחריפות את מינויו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' לשר התחבורה ולחבר בקבינט. לאחר ההודעה על מינויו של יו"ר האיחוד הלאומי, יחד עם מינויו של הרב רפי פרץ לתפקיד שר החינוך, התחרו באופוזיציה בחריפות התגובות נגד המינוי, כשגם הרב רפי פרץ לא יוצא נקי.

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, אמר בתגובה למינוי סמוטריץ' כי "‏לנתניהו אין דקה אחת להתעסק בגירעון של 50 מיליארד, אבל זמן להתעסק בג'ובים ומינוי סמוטריץ' לחבר קבינט ושר תחבורה יש בשפע. השלב הבא - מחליפים את חוקי התנועה בחוקי ההלכה". עקץ את שר התחבורה החדש.

ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שיתמודד ככל הנראה בבחירות הקרובות לכנסת, כתב בפייסבוק כי "נתניהו איבד את זה": "צלם בהיכל. יקיר הכהניסטים, יוזם 'מצעד הבהמות' בקבינט?! הוא ישלח את ילדינו למלחמה?! נתניהו איבד את זה. לגמרי. כדי שלא נאבד גם את המדינה להזיותיו, צריך לנצח בבחירות. זו המשימה היחידה של כולנו, עד 17/9. חייבים לנצח".

אהוד ברק

אהוד ברק צילום: Yonatan Sindel/Flash90

גם יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, לא אהבה, בלשון המעטה, את מינויו של סמוטריץ' לחבר קבינט: "נתניהו העניק כעת לאנשים שרוצים להפוך את ישראל למדינת הלכה את המפתחות ולא עצר שם, אלא גם דאג להכניס מחרחר מלחמה משיחיסט לקבינט של מדינת ישראל. כל דיל על חשבון אזרחי ישראל אפשרי מבחינת נתניהו כדי לחמוק ממשפט".

יו"ר חד"ש, ח"כ איימן עודה, כתב: "ברכות לשר התחבורה החדש בצלאל סמוטריץ'. מקווה שלא יתאכזב כשיגלה שאי אפשר לסלול כביש חזרה לימי הביניים".

גם מינוי הרב רפי פרץ לשר החינוך לא עבר בשקט. ח"כ איציק שמולי, המתמודד לראשות מפלגת העבודה, אמר כי "נתניהו ירד מהפסים. עבור הישרדות אישית יחוסל כל אינטרס לאומי. הם יספקו לו נתיב מילוט מהדין הוא יקריב את החינוך הממלכתי ואת הקבינט - קודש הקודשים. המאבק ברור ודחוף יותר מאי פעם- קיבלנו מועד ב׳, חייבים לנצח. זה אפשרי".

17.06.2019

1. וההסתה חוגגת מפי האנשים שמגורנם בוקעים התלונות על השיסוי והפילוג... (זה דוקא גורם לי להיות מרוצה מהמינוי)

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2019

2. וההסתה חוגגת מפי האנשים שמגורנם בוקעים התלונות על השיסוי והפילוג... (זה דוקא גורם לי להיות מרוצה מהמינוי)

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2019

3. במוטריץ לא ראוי . נקודה (מתנחל ימני דתי לאומי)

אדם שרימה את הצבא כדי לדחות גיוס אדם ללא שום רקורד עשיה לא בצבא ולא באזרחות השתחל למפלגנ דרך תנועת תקומה הדמיונית ומשם השתחל לתוך המפלגה בחסות קומץ החרדלים ורבניהם בושה דדולה שהוא בכנסת כמייצג ציבור

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2019

4. הרוב המתון זה הזמן להתעורר (מ)

עם דעות והתבטאויות כמו שלו מקומו לא בקבינט לא בממשלה וגם לא בבית היהודי.
שהמגזר כבר יתעורר לפני שכל הקיצוניות הפנאטית תמשיך להרים ראש

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2019

5. שמוקריץ' (שמוקריץ')

מקבל ברכות ואיחולים מכל גווני הקשת

דווח על תגובה לא ראויה
17.06.2019

6. חוקי הלכה ? (אבי)

להחליף חוקי תנועה בחוקי הלכה. איזה משפט מטומטם, עלוב נפש שכמותך אתה מוכן להסביר לי איך זה מתבטא

דווח על תגובה לא ראויה
18.06.2019

7. סמוטריץ' עובד ה' (משה)

במקום לספר לנו על "הרוחניות" שלו אולי יבהיר כמה שאלות מטרידות בעברו? ישנה שמועה לא מאושרת שאולי הוא שרת בצה'ל-שיבהיר לנו אם כן או לא שרת באיזו מסגרת כמה זמן ומה השגיו? כ'כ ישנה שמועה שתוך כדי היותו ב"הסדר "הצליח לעשות תואר אקדמי--שמא יסביר לנו כמה זמן למד בישיבה איך השיג תואר--ומה השכלתו התורנית האמיתית? והעיקר כ"עובד אצל הקב'ה" איך הוא רוצה להעמיד בראש רשימתו--אדם לא דתי מוצהר? ן ואיך זה מסתדר עם "ציונות דתית" ? או שהכל ישראבלוף?

דווח על תגובה לא ראויה
18.06.2019

8. סמרטוטוביץ ניראה לכם משיחיסט? גליק הוא משיחיסט אמיתי המאמין שבנית בית המקדש תקדים את אחרית הימים (או הימין) הוא ישר דרך הזוי במיקצת המאמין באמת ובתמ (משיח בן יוסף הנגר)

דווח על תגובה לא ראויה
18.06.2019

9. תרגעו (חגי אשל)

דווקא סמוטריץ מכיר את השטח מקרוב , אני סומך עליו שיעזור להביא ביטחון ושקט

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרבנים הראשיים הרב יוסף והרב לאו צילום: פלאש 90

הרב עופרן: "אל תביאו לנו "'רב ראשי ציוני דתי'"

קרא עוד