חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

מתי הבחירות? לוח הזמנים המלא לבחירות 2019, הכנסת ה-22

כל התאריכים שאתם צריכים לדעת במערכת הבחירות לכנסת ה 22

קלפי בחירות לכנסת

קלפי בחירות לכנסתצילום: David Cohen/Flash90

מערכת הבחירות לכנסת ה-22 התחילה בהפתעה גמורה. ב- 17 בספטמבר (יז באלול)  יגיעו הבוחרים בפעם השנייה השנה לשים פתק בקלפי, בתקווה שהכנסת הבאה תחזיק מעמד יותר מהכנסת ה 21. 

כל מערכת בחירות מתחילה עם הקמת ועדת בחירות. עד תחילת יוני יהיה על המפלגות השונות לכונן יחד את הוועדה לבחירות לכנסת ה-22. המשמעות היא כי מינוי הוועדה והחלפתו של היו"ר חנן מלצר, בשופט אחר בדימוס, תתרחש בעיצומה של מערכת בחירות מתנהלת.

התחנה הבאה היא ב-1 באוגוסט (כט תמוז), אז תחל הגשת רשימות המועמדים שתסתיים למחרת - 47 יום לפני הבחירות. הרשימות המתמודדות על מקום בכנסת ה-22, יהיו חייבות להיסגר עד למועד זה.

שבוע לאחר מכן, ב-7 באוגוסט, יחול המועד האחרון להגשת בקשה לפסילת התמודדותה של רשימה. הפסיקה הסופית בעניין זה תוגש לוועדת הבחירות המרכזת עד 23 יום לפני יום הבחירות. כזכור בבחירות הקודמות נפסלה השתתפתו של מיכאל בן ארי ברשימת איחוד מפלגות הימין 

התאריך האחרון במערכת הנוכחית הוא ה-27 באוגוסט, אז על משרד הפנים יהיה להפיץ את ההודעות לבוחר. בהודעות יצוינו הקלפיות בהן יצביע כל אזרח. שבועיים בדיוק לפני הבחירות יחלו שידורי התעמולה בטלוויזיה, ותפורסם הודעת יו"ר ועדת הבחירות בדבר חופש הבחירות. 

עקבו אחרינו בטוויטר
11.06.2019

1. ???????????????????????????????????????? (חתול)

????????????????????????

דווח על תגובה לא ראויה
14.06.2019

2. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ((כלב))

אני יאכל אותך

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בר רפאלי צילום: פלאש 90

בר רפאלי הגישה ערעור לביהמ"ש: דיקפריו ואני היינו "תא משפחתי"

קרא עוד