סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

מקורבי נתניהו: "סמוטריץ' יכול לשכוח מתיק המשפטים"

בסביבתו של ראש הממשלה תקפו את מספר 2 באיחוד מפלגות הימין וטענו כי בדבריו על ניהול המדינה לפי התורה, "הוא גורם נזק לליכוד ועוזר לליברמן"

חדשות כיפה
א בסיון התשעט
,
04 ביוני, 2019 8:34
תיק המשפטים מתרחק? סמוטריץ

תיק המשפטים מתרחק? סמוטריץ'צילום: פלאש 90. מרים אלסטר

בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו תקפו הבוקר (ג') של ח"כ בצלאל סמוטריץ', לאור התבטאויותיו בנושא ניהול המדינה על פי חוקי התורה, וטענו כי אין סיכוי שיעמוד בראש משרד המשפטים.

"הוא יכול לשכוח מתיק המשפטים. הוא מסייע לליברמן", אמרו מקורביו של נתניהו לידיעות אחרונות. בנוסף דווח כי אתמול בישיבת סיעת הליכוד אמר השר יובל שטייניץ כי דבריו של סמוטריץ' גורמות נזק לליכוד ונתניהו הנהן בחיוב למשמע הטענה.

ראש הממשלה עצמו התייחס לסערת דבריו של יו"ר האיחוד הלאומי וצייץ בטוויטר: "ישראל לא תהיה מדינת הלכה".

מספר 2 באיחוד מפלגות הימין ניסה להסביר את הדברים שאמר בישיבת מרכז הרב ובראיונות השונים, לפיהם הוא שואף שמדינת ישראל תתנהל לפי חוקי התורה, וכתב בפוסט בפייסבוק כי "זריקת המונח המפחיד 'מדינת הלכה' לחלל האוויר והפרחת סיסמאות חסרות בסיס על סקילות והוצאות להורג כל אימת שמישהו מבקש להחיל משהו מעקרונות המשפט העברי, הם פופוליזם זול שמתאים אולי לקמפיין בחירות שטחי של פוליטיקאים קטנים כמו ליברמן, שלא חדל לזלזל באינטיליגנציה של הציבור".

בהמשך הוא כתב: "לא, לא נחזור לימי התנ"ך. המציאות החברתית כולה בימי התנ"ך היתה שונה, והמציאות הנוכחית, שהיא מבחינות רבות טובה, מתוקנת ומתקדמת בהרבה, דורשת התייחסות שונה...אני מתעקש על המונח 'תורה' ומשתדל להשתמש בו,  לצד השימוש במונח שכבר התקבל בציבוריות הישראלית 'המשפט העברי', פשוט כי הגיע הזמן שנפסיק לפחד מהמילה הזו". 

04.06.2019

1. בצלאל איש חולה וחשוך (ri )

מי יתן וגידול ממאיר במוח יעשה אתו חסד

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2019

2. אם סמטריץ חשוך אז התורה חשוכה (יהודון)

אם התורה טובה אז סמוטריץ טוב.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2019

3. הרודף אחר הכבוד, הכבוד בורח ממנו (ככה זה)

סמוטריץ החליט שהוא צריך להיות שר משפטים
בזה הוא לא שונה מליברמן בעל הגאוה

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2019

4. נתניהו יכול לשכוח מהחופש, ללא קשר לתוצאות, ריבלין לא ייתן לו בשנית את המנדט להקים קואליציה. (שמוליק)

סמוטריץ' יהיה שר המשפטים כי איחוד מפלגות הימין הכרחיים לקואליציה של גנץ.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2019

5. עזוב סקילה (ש)

תענה על שאלה פשוטה. במדינה שלך אישה תוכל להיות נשיאת בית המשפט העליון? במדינה שלך ערבי יוכל לכהן בבית המשפט העליון? אחרי שתענה ביושר, אפשר יהיה להמשיך לדבר.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2019

6. עזוב מריחה (מורה)

ערבי לא קשור למשפט התורה. תורה צריך ללמוד שנים מבוקר עד ערב. מכיר אשה כזאת? דבורה הנביאה שפטה את העם כבר בימי השופטים!

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2019

7. בורים ועמי ארצות (ארנון יששכר)

התקשורת מנצלת את הבורות שקיימת בציבור וגם בקרב התקשורת לגבי דברי סמוטריץ.יש הבדל גדול בן מדינת הלכה כמו שרואים באיראן, לבן משפט על פי התורה.התורה דנה בדיני ממונות נזיקין בעצם בכל תחום שהמשפט הרגיל עוסק בו.היום המשפט בארץ מבוסס על המשפט הטורקי והאנגלי , ששניהם צללים דהויים של המשפט העברי.ובנוסף המשפט בארץ מבוסס על ערכיהם וגחמותיהם של האייטולות המשפטיות ששולטות בפרקליטות ובעליון.ואכן כל יוםשעובר אני מבין טוב יותר את ברכת השיבה שופטנו כבראשונה. שנאמרת בתפילת 18.

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2019

8. למספר 6 (יהודי קשה הבנה)

לא הבנתי את דבריך. הרי זו כל השאלה. הרי אתה רוצה שמשפט התורה יהיה משפט המדינה? נניח שערבי מנצרת תובע את חברו היהודי מנצרת עילית בדיני ממונות והם באים לבית המשפט, בהרכב כזה יכול לשבת שופט ערבי? זו השאלה. ואם מדובר בשני יהודים, ערבי יכול לדון בעניינם? יתכן שתשובתך היא שלא, ויתכן שזו גם דעתו של סמוטריץ'. אבל אם זה כך לא נותר אלא לשאול כיצד אדם כזה תובע לעצמו את תפקיד שר המשפטים במדינת ישראל? הרי ברור שעד שלא ישתנה כאן המשטר לגמרי (חס וחלילה) לאדם כזה אין מה לחפש במשרד המשפטים. כאמור, אם זו אכן דעתו. ואם לא, אולי יואיל להבהיר לנו את דעתו במקום להפריח ססמאות חסרות אחריות.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הפגנת העובדים הסוציאלים, הבוקר בתל אביב צילום: תומר נויברג, פלאש 90

המאבק הוא לא רק של העובדים הסוציאליים | דעה

קרא עוד