סגור
חדשות כיפה
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

ח"כ מיקי זוהר: "אגיש היום את החוק לפיזור הכנסת"

בשליחות נתניהו? בצל סירובן של סיעות הקואליציה להתפשר לקראת הרכבת ממשלה חדשה, החליט חבר הכנסת מהליכוד להגיש הצעת חוק לפיזור הכנסת ה-21

ההצבעה בוועדה

ההצבעה בוועדהצילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

הכנסת ה-21 רק החל את ימיה, אך יכול להיות שהיא עומדת לקראת סיום. בעקבות הסחבת של השותפות הקואליציוניות במו"מ הקואליציוני, אמר חבר הכנסת מיקי זוהר (ליכוד) כי הוא מתכנן להגיש עוד היום הצעת חוק לפיזור הכנסת ה-21. 

בתוך כך סיעות הקואליציה, שהמליצו על נתניהו לראשות הממשלה בפניהנשיא ריבלין, ממשיכות להתבצר בעמדותיהם, בעיקר סביב חוק הגיוס. ליברמן רוצה להעביר את החוק על פי המתכונת הנוכחית, ואילו החרדים לא מסכימים למכסות הגיוס שקבועות בו כרגע. 

לפני כשבוע הגיש חבר הכנסת זוהר הצעת חוק פרטית לתיקון חוק החסינות השנוי במחלוקת. בעוד השר לוין, מנהל המו"מ הקואליציוני מטעם הליכוד, מכחיש שיש ניסיון להעביר את החוק במו"מ הקואליציוני, החליט ח"כ זוהר להעביר אותו באופן פרטי. רבים סברו שזוהר פועל בשירותו של ראש הממשלה, שחפץ בתיקון חוק החסינות, למען הישרדותו הפוליטית, אך לא רוצה שזה יפיל את הרכבת ממשלתו החמישית. 

חוק הגיוס היה אחת הסיבות המרכזיות לפיזורה של הכנסת ה-20. המדינה היתה צריכה להשיב לבג"ץ מדוע היא אינה מחוקקת את החוק. הממשלה קיבלה הארכה במתן התשובה כמה וכמה פעמים. התאריך האחרון שנקבע למתן תשובה הוא ה-19.1.19. כמה ימים קובם החליט ראש הממשלה ללכת לבחירות חדשות. 

 

בואו לבחור את אנשי השנה שלכם
26.05.2019

1. ליברמן לוקח את הצבור לבחירות בסכום של 2 מליארד ש"ח !! (שישלם מכיסו)

דווח על תגובה לא ראויה
26.05.2019

2. אף אחד לא מאמין לך מכלוף..יש קואליציה (אנחנו לא טמבלים)

ליברמן סגר עם ביבי בשבוע שעבר..ההודעה תבוא ברגע האחרון

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גלעד כהן ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין צילום: כיפה

אדלשטיין באולפן כיפה: ההצהרה של נתניהו - ימות המשיח

קרא עוד