סגור

חברי ליכוד לנתניהו: מניעת עבודות בשבת - חלק מקווי היסוד של הממשלה

עשרות חברי ליכוד וראשי סניפים במפלגה חתמו על מכתב, הקורא לראש הממשלה להכניס ערכים יהודיים לקווי היסוד של הממשלה: איסור על עבודות בשבת ומניעת תפילות רפורמיות בכותל

חדשות כיפה
כא באייר התשעט
,
26 במאי, 2019 9:02
החגיגות במטה הליכוד לאחר הניצחון בבחירות

החגיגות במטה הליכוד לאחר הניצחון בבחירותצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"הציבור בישראל רוצה ממשלה יהודית, לאומית ומסורתית" כך כתבו השבוע מאות חברי ליכוד, ובניהם ראשי סניפים וחברי מרכז המפלגה בפניה לראש הממשלה נתניהו, בה הם מבקשים כי מה שהם מכנים 'ערכים יהודים' יכנסו לקווי היסוד של הממשלה הנבנית בימים אלו.

החתומים, מכל חלקי הארץ, התאחדו לקריאה משותפת לראש הממשלה. במכתבם, כותבים הפעילים כי בבחירות האחרונות, התברר מעל כל ספק כי הציבור בישראל רוצה ממשלה יהודית, לאומית ומסורתית, שתשמור על ארץ ישראל ותחזק את הצביון היהודי של המדינה.

"אנו מבקשים מכבודו לקבוע כבר עם כינון הממשלה, כי יופסקו העבודות הלאומיות המתבצעות מדי שבת, ברכבת ישראל, בגשר יהודית וכדו', התמונות המזעזעות של יהודים עושים קידוש תוך כדי עבודה בליל שבת מזעזעות כל יהודי במדינת ישראל. כמו כן אנו מבקשים מכבודו לקבוע שלא יינתן לקיים טקסים רפורמיים ליד הכותל המערבי, שריד בית המקדש" נכתב במכתב.

עזרת ישראל בכותל המערבי

עזרת ישראל בכותל המערביצילום: יונתן זינדל/פלאש 90

עוד טוענים חברי הליכוד החתומים על המכתב, כי דווקא הארגונים הרפורמים הם אלו שפועלים כנגד המדיניות של ראש הממשלה. "התנועה הרפורמית, לאורך כל השנים, תומכת באופן קבוע בשונאי ישראל ובארגוני החרם על ישראל" נטען במכתב, "תמכה בהסכם הגרעין עם איראן, התנגדה להכרזת הנשיא טראמפ על ירושלים כבירת ישראל ומשתפת פעולה באופן קבוע עם תנועות השמאל הקיצוני, אנשי הקרן החדשה לישראל". 

כמו כן, מוסיפים חברי הליכוד שההתנהלות של אותם הארגונים נמשכת גם לאחר הבחירות.  "גם כעת, מיד עם פרסום תוצאות הבחירות תקף נשיא התנועה הרפורמית ריק ג'ייקובס ואמר: "יש לנו חשש עמוק שהממשלה הבאה תמשיך לחתור תחת הערכים הדמוקרטים ומוסדות מדינת ישראל, ותפלה את האזרחים הערבים בישראל. אנו דואגים במיוחד מההצהרות של ראש הממשלה נתניהו בערב הבחירות״ כותבים חברי הליכוד.

לסיום, הם כותבים כי "ארגונים התוקפים, בארץ ובחו"ל, את ראש ממשלת ישראל ומדיניות ישראל השכם והערב, ומנסים תדיר לשנות את צביון המדינה, ודאי שאין לאפשר להם לפגוע גם בקדוש שבמקומותינו".

כאמור, בין מאות החותמים על המכתב ניתן למצוא יושבי ראש סניפים חברי מרכז ופעילים מרכזיים בתנועת הליכוד. ברשימת הפעילים המרכזיים נמצאים חבר לשכת הליכוד וחבר הנהלת המייסדים יוסף גולן, מזכיר קבוצת לאומי יהודי בליכוד יוסף זעפרני, חברת לשכת הליכוד קטלין כהן, יו"ר חרדים ליברלים בפ"ת מרדכי אדלר, וכן שמות נוספים. כמו כן, בין הערים שבהם יו"ר סניפים הליכוד בעיר חתמו על מכתב ניתן למצוא את יו"ר מועצת סניף חוף הכרמל עתלית דוד אמאר, יו"ר סניף אדומים שלמה פייג, יו"ר סניף חולון אביה משיח ונוספים.

נזכיר כי בסוף השבוע פורסם סקר לפי מעל 40% ממצביעי הליכוד מתנגדים למתווה הכותל, וסבורים כי יש לבטלו. הסקר נערך ע"י מכון סמית בניהולו של פרופ' רפי סמית עבור פורום חותם.    

בסקר נשאלו 600 איש ואישה, כמדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל, האם הם תומכים או מתנגדים לדרישה לביטול מתווה הכותל שמאפשר בין היתר את תפילות נשות הכותל וקהילות רפורמיות וקונסרבטיביות באזור קשת רובינזון. 

מתוצאות הסקר שפולחו ע"פ הצבעת המשתתפים בבחירות האחרונות עולה כאמור כי מעל 40% ממצביעי הליכוד תומכים בביטול מתווה הכותל מול 25% בלבד אשר מתנגדים לביטולו. בקרב מצבעי המפלגות החרדיות נרשמה תמיכה של כ-75% בביטול המתווה בעוד התוצאות הגבוהות ביותר מגיעות מצביעי איחוד מפלגות הימין שם 87% בעד ביטול מתווה הכותל מול 5% בלבד שתומכים במתווה.

שלמה פייג, חבר הליכוד וממארגני המכתב מסר: "הבחירות האחרונות הראו באופן ברור את מה שכולם יודעים, עם ישראל אוהב את היהדות ואת המסורת והצביע באופן ברור בעד הליכוד, מפלגה שלאורך השנים מייצגת את הערכים האלו.
היוזמה שלנו, עשרות פעילים חברי מרכז במפלגה, באה לחזק את ראש הממשלה, עם הקמת הממשלה החדשה וקביעת קווי היסוד שלה, בעמדתו לשמור על הצביון היהודי של המדינה, כמו שהצהיר במהלך מערכת הבחירות, ולא לתת מקום ומעמד לרפורמים, אותם אלו שיוצאים נגדו ונגד המדינה בכל עת, וכפי שמוכח פעם אחר פעם שאין להם כל תמיכה בקרב אזרחי המדינה.
אנו קוראים לראש הממשלה להמשיך לשמור על צביונה של המדינה, ובמיוחד על הכותל שמאחד את כל העם ועל השבת במרחב הציבורי במדינה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תמונת ארכיון. למצולמים אין קשר למאמר צילום: פלאש 90. גרשון אלינסטון

ערב חג השבועות: ירידה של 24% באחוז המתגיירים במסגרת הצבא

קרא עוד