מרצ מנסה לטרפד את חוק החסינות של סמוטריץ'

במפלגת השמאל החלו בגיוס 40 חתימות כדי לכנס דיון חירום בכנסת על יוזמתו של ח"כ סמוטריץ, שעשויה למנוע את העמדתו לדין של נתניהו. ח"כ זנדברג: "הוא קיבל מנדט להקים ממשלה, לא להחליף את האינטרס הציבורי באינטרסים אישים"

משה ויסטוך, חדשות כיפה
ז באייר התשעט
,
12 במאי, 2019 12:48
מנסה לכנס דיון חירום. זנדברג

מנסה לכנס דיון חירום. זנדברגצילום: פלאש 90. הדס פרוש

מפלגת מרצ החלה היום (א') בניסיון סיכול חוק החסינות אותו מתכוון ח"כ בצלאל סמוטריץ' לקדם בכנסת הקרובה, חוק אשר אמור למנוע את העמדתם לדין של נבחרי ציבור בזמן כהונתם.

במפלגתה של ח"כ תמר זנדברג החליטו לגייס 40 חתימות למטרת דיון במליאת הכנסת הצעת החוק, בו יחויב להשתתף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

"למכירה הפומבית שעורך נתניהו למדינת ישראל, למתנחלים והמספחים", אמרה יו"ר מרצ זנדברג, "יש מחיר והוא ממשלת חסינות שתתן מילוט לעבריין עם שלושה כתבי אישום חמורים. נתניהו אולי קיבל מנדט להקים ממשלה, אבל זה לא צ'ק פתוח להחליף את האינטרס הציבורי באינטרסים האישים שלו".

לא אוהבים את היוזמה שלו. סמוטריץ

לא אוהבים את היוזמה שלו. סמוטריץצילום: פלאש 90. הלל מאיר

יו"ר האיחוד הלאומי ומספר 2 ברשימת איחוד מפלגות הימין הצהיר במהלך מערכת הבחירות האחרונה כי יקדם את היוזמה שהיתה נהוגה עד 2005, ולפיה חברי כנסת קיבלו חסינות אוטומטית מפני העמדה לדין, וכדי להסירה נדרש רוב בהצבעה בכנסת. כיום ניתן להגיש כתבי אישום נגד שרים וחברי כנסת, וכדי למנוע את ההליך יש לקבל לכך רוב שיאשר זאת במליאת הכנסת.

"בשנים האחרונות קצת התבלבלנו", אמר סמוטריץ', "מתייחסים לכל נציג ציבור כעבריין בפוטנציה ומסרסים את היכולת של חברי הכנסת לבצע את תפקידם באופן מיטבי. חוק החסינות לא נועד כדי למנוע מיצוי הדין עם שליחי ציבור שסרחו אלא כדי לאפשר לחברי הכנסת לפקח על עבודת הרשות המבצעת ללא מורא וללא חשש מתפירת תיקים ורדיפה פוליטית על ידי הגשת תלונות סרק ופתיחת חקירות אינסופיות ככלי לסיכולים פוליטיים".

12.05.2019

1. נורא שחברי כנסת יגנבו/יקבלו שוחד ויקבלו על חסינות. ז (מנוגד לתורתינו הקדושה)

איך אנחנו תומכים בנציגים שייברו או עברו על עשרת הדיברות ,יגזלו,ירמו,יעשקו יקבלו שוחד ויהיו חסינים על זה??? שומו שמיים!!! אנחנו לא צריכים לתמוך בכך. אנחנו בעד צדק ויושר בדרך התורה

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2019

2. חוק החסינות הוא חובה (עופר שלם אלישיב)

בלי זה הפקידות המשפטית תמשיך לשלוט בנבחרי הציבור דרך הילוך אימים על ראשם.
ודרך אגב נתניהו וכל נאשם אחר חף מפשע עד שיוכח במשפט חלוט אחרת

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2019

3. תמרה (צדק )

מעניין שתמרה התעוררה אחרי האישור שקבלה מאבו מאזן לפתוח את הפה עם קולות הערבים לפני כן תעלי עוד פעם לקבר של המרצח הגדול יאסר ערפאת הכלב שרצח יהודים בדם קר ותתפללי שישמעו אותך את למדת לשקר מהם השקר אצלך הוא האמת בינתיים תחכי עוד 4 שנים אם עוד תמשיכי

דווח על תגובה לא ראויה
12.05.2019

4. כל הכבוד למרצ ולתמר!!! הלוואי ותצליחו למען המדינה (אזרחית)

יפה

דווח על תגובה לא ראויה
13.05.2019

5. נעלה עם D9 (על בית המשפט)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

משגיח במסעדה. למצולמים אין כל קשר לכתבה צילום: פלאש 90. Johanna Geron

ארגון ליב"ה: בגל הקורונה הראשון כשרות הרבנות דווקא התחזקה

קרא עוד