סגור

מסתמן: איחוד הימין תקבל שני תיקים ואת ראשות ועדת החוקה

תיק החינוך יהיה בידי איחוד מפלגות הימין, וכן היא עשויה לקבל את תיק המשפטים - או את השיכון עם סמכויות נוספות וחברות בקבינט. מוטי יוגב יכהן כסגן שר הביטחון או הדתות, וכן תקבל המפלגה את ראשות ועדת החוקה

מירב כהן, חדשות כיפה
א באייר התשעט
,
06 במאי, 2019 16:17
מחלקים תיקים. איחוד מפלגות הימין

מחלקים תיקים. איחוד מפלגות הימיןצילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

המשא ומתן הקואליציוני בין איחוד מפלגות הימין לליכוד צובר תאוצה. צוותי המשא ומתן נועדים בשעה זו, וממידע שהגיע לחדשות כיפה עולה כי סוכם על שני תיקים למפלגה. מסתמן כי תיק החינוך יגיע לידי המפלגה בוודאות, ובנוסף תקבל את אחד משני התיקים - משפטים או השיכון. ואם יהיה מדובר בתיק השיכון, הוא יכלול תוספות -2 חברים בקינבט כ'פיצוי' על אובדן תיק המשפטים.

בנוסף, מסתמן כי המפלגה תקבל תפקיד סגן שר במשרד הביטחון או במשרד הדתות, אותו יקבל ככל הנראה ח"כ מוטי יוגב, וכן את ראשות ועדת החוקה. יצויין כי טרם דובר על מי יכהן באיזה תפקיד, כזכור, על פי ההסכם בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ' יקבל את הזכות לבחור את התיק הבכיר מבין השניים שתקבל המפלגה. כך שבמקרה והמפלגה תקבל את תיק השיכון, ייתכן כי יעדיף לבחור בתיק החינוך.

נזכיר כי עד כה מדובר למעשה בתפקידים שהיו בידי המפלגה בקדנציה האחרונה. כאשר בנט ושקד שימשו כשרי החינוך והמשפטים, אלי בן דהן היה סגן שר הביטחון, וניסן סלומיאנסקי היה יו"ר ועדת החוקה.

07.05.2019

1. ממליץ לסמוטריץ לותר לרב רפי על תפקיד שר החינוך (יהודי)

כך יובן לכול המחייבים את האמון שיש בין המפלגות והישרות. חוצמזה נראה לי שראש מבריק כמו שלך מתאים הרבה יותר למשרד השיכון שם תוכל לעשות פלאים.

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2019

2. סמוטריץ לא לוותר-תיק משפטים או בחירות חוזרות!! (יעקב)

ללא תיק המשפטים לא תוכל לעשות שום דבר. שותפות זה סתם קשקוש של ביבי התחמן. ביבי רוצה להחניף לבג"צ בכדי להציל את עצמו, וכבר 13 שנים לא אפשר שינוי בבג"צ. ובטח שעכשיו לא יאפשר זאת.

דווח על תגובה לא ראויה
07.05.2019

3. מה עדיף ?? (חילוני)

2 חברים בוועדת החוקה + יריב לוומן שר המשפטים שיעשה את אותה עבודה שסמוטריץ' רוצה

או סמוטריץ שר משפטים וחבר וועדה 1 במקום 2 ?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב אבי גיסר צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

ישוב עפרה מחפש רב חדש: הרב אבי גיסר פורש

קרא עוד