נתניהו יישאר בבית: הרצוג ממריא לפגישה עם ביידן בבית הלבן

נשיא המדינה יצחק הרצוג יצא הלילה לביקור מדיני בארצות הברית. הרצוג ייפגש עם הנשיא ביידן ויישא דברים בפני שני בתי הקונגרס האמריקאי | נתניהו עדיין לא קיבל הזמנה

עמיאל ירחי עמיאל ירחי, חדשות כיפה 16/07/23 17:10 כז בתמוז התשפג

נתניהו יישאר בבית: הרצוג ממריא לפגישה עם ביידן בבית הלבן
הרצוג , צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ימריא מחר (ב') בלילה לביקור מדיני בארצות הברית. בשיאו של הביקור יישא דברים בפני שני בתי הקונגרס האמריקאי, שיתכנסו למושב מיוחד לציין את שנת ה-75 של מדינת ישראל. במהלך הביקור הנשיא הרצוג ייפגש עם נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן בבית הלבן. ביקור זה מגיע בהמשך להזמנתם של יו"ר בית הנבחרים לשעבר, ננסי פלוסי ויו"ר בית הנבחרים הנוכחי קווין מקארתי. זהו ביקורו השני של נשיא המדינה בארה"ב מאז נכנס לתפקידו.

ביקור בבית הלבן ופגישות באו"ם: התכניות של הרצוג בארה"ב

במסגרת הביקור, שיערך בתאריכים כ"ט בתמוז-ה׳ באב, 18-22 ביולי, עתיד הנשיא לקיים פגישות מדיניות עם נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן ובכירי הממשל. נשיא המדינה ונשיא ארה"ב צפויים לדון בשורת נושאים מדיניים, ביטחוניים וכלכליים. נזכיר כי עד כה ראש המממשלה נתניהו לא קיבל הזמנה לפגישה עם ביידן.

נאום נשיא המדינה בקונגרס, יהיה הפעם השנייה בהיסטוריה בה נשיא ישראלי ינאם בפני מושב משותף של שני בתי הקונגרס האמריקאי – בית הנבחרים והסנאט, כאשר בפעם הראשונה נאם שם אביו, נשיא המדינה השישי, חיים הרצוג, לפני יותר מ-35 שנה.

הרצוג לצד ביידן - יבקר באופן רשמי בבית הלבן

הרצוג לצד ביידן - יבקר באופן רשמי בבית הלבן צילום: חיים צח, לע"מ

במהלך ביקורו בוושינגטון הנשיא צפוי לקיים גם פגישה עם סגנית נשיא ארצות הברית, קמלה האריס. המפגש יעסוק בקידום יוזמות משותפות בתחום ההתמודדות עם משבר האקלים. בנוסף, ייפגש עם בכירי הממשל האמריקאי, בינהם: מזכיר המדינה האמריקאי, אנתוני בלינקן והיועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, ג'ייק סאליבן.

נשיא המדינה ימשיך את ביקורו בארצות הברית, בביקור באומות המאוחדות בניו-יורק, שם ייפגש עם מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש. לאחר מכן ייפגש עם מושלת ניו יורק, קת׳י הוקול. כמו כן, ייפגש הנשיא עם ראש עיריית ניו יורק, אריק אדמס ועם חברי הקהילה היהודית, ביניהם גם מנהיגיה הצעירים ויתארח באירוע חגיגי של הפדרציה היהודית של ניו יורק, הקהילה היהודית הגדולה בתפוצות. 

מוזמנת לביקור - לאה גולדין

לאה ושמחה גולדין

לאה ושמחה גולדין צילום: Yonatan Sindel/Flash90

נשיא המדינה הזמין את לאה גולדין, אמו של סגן הדר גולדין ז"ל שנפל בקרב ברפיח במהלך מבצע "צוק איתן", ומוחזק מאז על ידי ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, להצטרף לפגישותיו בבית הנבחרים ועם מזכ"ל האו"ם, ויעלה את עניינם של השבויים והנעדרים בכל פגישותיו. את נשיא המדינה ילוו במהלך הביקור שגריר ישראל בארה"ב, שגריר ארה"ב בישראל ושגריר ישראל באומות המאוחדות.