בן גביר בהצעה דרמטית לסמוטריץ': מוכן לשריין מועמד שלך במקום העשירי

אחרי פיצוץ המשא ומתן ביניהם, יושב ראש עוצמה יהודית במסר פייסני לבצלאל סמוטריץ': מוכן לשריין במקום העשירי ששייך לעוצמה יהודית מועמד של הציונות הדתית | יושב ראש הציונות הדתית טרם הגיב להציעה

חדשות כיפה 04/08/22 18:27 ז באב התשפב

בן גביר בהצעה דרמטית לסמוטריץ': מוכן לשריין מועמד שלך במקום העשירי
בן גביר. סמוטריץ' יענה?, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לאחר הסאגה ביניהם, חבר הכנסת איתמר בן גביר בהצעה בשידור חי לבצלאל סמוטריץ'. יושב ראש עוצמה יהודית שלח מסר ליושב ראש הציונות הדתית ואמר כי הוא מוכן לוותר על המקום העשירי ברשימה השייך לעוצמה יהודית. את הדברים אמר בן גביר בערוץ 14.

"ברוח פיוס של ערב תשעה באב"

בן גביר מסר כי הוא מוותר על דרישת השוויון למען האחדות, ויסכים לשריין את אחד ממועמדי הציונות הדתית במקום העשירי ברשימה המאוחדת, מקום עליו כבר סוכם בין הצדדים שיוצב בו מועמד של עוצמה יהודית. לדברי בן גביר, "ברוח פיוס של ערב תשעה באב, אני בא לכאן כדי להגיע לאיחוד והסכמה. לעוצמה יהודית יש כמיהה גדולה של קהלים גדולים שרואים בנו כבית, ואני רוצה לחבק אותם ולתת להם ייצוג: מסורתיים, פריפריה, חרדים ואפילו חילונים".

בן גביר הוסיף: "יש פער משמעותי בכוח של עוצמה יהודית בכל הסקרים שהתפרסמו, גם כשמדובר בריצה נפרדת וגם כשאני עומד בראש הרשימה המשותפת ופער גדול עוד יותר בסקרים הפנימיים שלנו, אבל בניגוד לקולות שאני שומע מהשטח, אני מוכן לעשות ויתור נוסף למען האחדות".

בן גביר אמר: "לחברי בצלאל סמוטריץ' חשוב שגם חברי הכנסת המכהנים וגם סעדה יהיו בעשירייה הראשונה, ואני מוכן לקבל את זה. באתי כדי לומר שלמרות הכל, אני מוותר על החלוקה השוויונית. אני מוכן לשים במקום העשירי שכבר סיכמנו שהוא שלי, מועמד של הציונות הדתית, וככה ייכנסו לעשירייה גם חברי הכנסת המכהנים וגם סעדה. אני עושה את זה למען האחדות, כדי שתהיה כאן ממשלת ימין מלא מלא".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר