פריימריז בציונות הדתית: נחשפה שיטת ההצבעה הייחודית

בציונות הדתית נערכים לפריימריז וחושפים היום את שיטת ההצבעה - הצבעה דיגיטלית מאובטחת באמצעות הטלפון  הנייד או המחשב מכל מקום בעולם.  מנכ״ל המפלגה יהודה ולד: ״נעשה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ומדוייקת בכדי לאפשר לכולם להצביע מכל מקום״

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 06/07/22 15:08 ז בתמוז התשפב

פריימריז בציונות הדתית: נחשפה שיטת ההצבעה הייחודית
סמוטריץ', צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שבוע לאחר שהועדה הציבורית המלווה את הפריימריז בציונות הדתית פרסמה את לוחות הזמנים של הבחירות והגשת המועמדויות חושפים היום במפלגה כי לראשונה ובאופן תקדימי יתקיימו בחירות דיגיטליות תוך שימוש בכלים טכנולוגיים חדשניים שיאפשרו הצבעה מכל נקודה בעולם דרך המכשיר הנייד או המחשב האישי.

בציונות הדתית בחנו בחודשים האחרונים את שיטות ההצבעה האפשריות ואלו הובאו בפני הועדה הציבורית שהחליטה מתוך רצון לעודד אחוז הצבעה גבוה ככל האפשר וגם לאור העובדה כי הפריימריז יתקיימו בשיא החופש הגדול כשרבים מהמתפקדים ישהו בנופשים לקיים הצבעה דיגיטלית שתתאפשר מכל מקום בארץ ובעולם תוך  שימוש תקדימי  בטכנולוגיה החדשנית ביותר. במקביל יצאו בציונות הדתית בסוף השבוע האחרון בקמפיין הישורת האחרונה לגיוס מתפקדים לקראת הפריימריז תחת הכותרת: "בואו לתקן - מתאחדים. מתפקדים. משפיעים".

בציונות הדתית מסבירים כי לראשונה לא ידרשו המתפקדים להגיע לעמדות קלפי ומדגישים כי טכנולוגיית ההצבעה שתאפשר הצבעה מכל מקום דרך הנייד או המחשב תערך בסטנדרטים הגבוהים ביותר של אבטחת המידע וטוהר הליך הבחירה.

מנכ״ל הציונות הדתית יהודה ולד מסר: ״יחד עם פתיחת השורות ואיחוד כלל הגוונים בציונות הדתית והימין המאמין לבית פוליטי אחד אנו פועלים שתהליך ההתפקדות והפריימריז יהיו נגישים, שקופים ואמינים. אנו עושים שימוש בטכנולוגיה המתקדמת והמדוייקת ביותר בכדי לאפשר לכולם להצביע מכל מקום ובכך יוכלו לקחת חלק בחגיגה הדמוקרטית ולהיות שותפים באמת לבניית המפלגה ששייכת לציבור. וכל זאת לצד שימוש בכלים חדשניים, ומתקדמים תוך שמירה על הוגנות התהליך ואמינותו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר