וליד טאהא נגד מצעד הדגלים: "פרובוקציה בזויה"

ביום ראשון יחול יום ירושלים, במסגרתו יצעדו אלפים ברחובות העיר במסגרת ריקוד הדגלים המסורתי | יו"ר ועדת הפנים טאהא: "פרובוקציה בזויה בשכונה האסלאמית בירושלים", סגן שר הביטחון: "נחגוג בשקט, בצנעה, אבל בשמחה"

חדשות כיפה 26/05/22 11:22 כה באייר התשפב

וליד טאהא נגד מצעד הדגלים: "פרובוקציה בזויה"
ריקוד הדגלים בכותל., צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

מצעד הדגלים מתקרב ואם לא יהיו שינויים של הרגע האחרון, הוא צפוי השנה לעבור דרך שער שכם. חבר הכנסת וליד טאהא מרע"ם אמר הבוקר (ה') כי המצעד הוא "פרובוקציה בזויה בשכונה האסלאמית בירושלים". את הדברים אמר בראיון לרדיו מכאן, והוסיף: "אנחנו חלק אינטגרלי מהעם הפלסטיני ופוסלים זאת".

שוסטר: "נחגוג בשקט"

במערכת הביטחון נחושים שלא לשנות את מתווה המצעד למרות הלחץ והגינויים, וסגן שר הביטחון אלון שוסטר התייחס גם הוא הבוקר (ה') למצעד ואמר בראיון לגלי צה"ל: "אנחנו ממשיכים מסורת ארוכת שנים של חגיגת יום ירושלים, אנחנו נמשיך גם ביום ראשון הזה, נעשה את זה בביטחון בביטחה ובלי להתגרות. נשמור על כל מי שיהיה באזור העיר העתיקה. אני מבקש מכל מבקשי רעתה של מדינת ישראל אל תתאיימו עלינו. אנחנו נחגוג בשקט, בצנעה, אבל בשמחה".

כאמור, למרות מסרים שהועברו לפיהם קיום מצעד דגלים בשער שכם עלול לעורר את זעמם של הפלשתינים וכן להביא לגינויים ממדינות שונות, בכירי מערכת הביטחון נחושים גם הבוקר שלא לשנות את מתווה המצעד.

מתווה צעדת ריקוד הדגלים: 

בשל נהלי בטיחות בצל אסון מירון, יוגבלו כמות העוברים בשערים שכם ויפו במצעד המסורתי. כמו כן, יחולו הגבלות גם על כמות אנשים בכותל המערבי. 8,000 צועדים יצעדו לכותל דרך שער שכם, ו-8000 נוספים יצעדו דרך שער יפו. לעשרות האלפים הנותרים תתקיים הרקדה המונית בסמוך לשער יפו.

לפי המתווה החדש, לנוכח דרישות הבטיחות בעקבות אסון מירון, ישנה הגבלת כמות משתתפים באירוע הענק בכותל המערבי של כ-16,000 איש בלבד. בעוד שבשאר חלקי אירוע ריקוד הדגלים צפויים להשתתף עשרות אלפים צועדים.


(אזעקה במהלך הריקוד דגלים)

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר