יאיר לפיד מגיב לסערה ועוקץ את חבר הכנסת מש"ס: "המאבטח לא יכניס אותי?"

לאחר שהגיע ליום הולדתו של חבר הכנסת הוותיק משה גפני והותקף, יאיר לפיד עונה למבקרים: "אם אני אגיע עם מתנה ליומולדתו ה-49 של אוריאל בוסו, שיחול בספטמבר הקרוב, המאבטח לא יכניס אותי מפני שאני איש מרכז?"

חדשות כיפה 13/05/22 09:51 יב באייר התשפב

יאיר לפיד מגיב לסערה ועוקץ את חבר הכנסת מש"ס: "המאבטח לא יכניס אותי?"
לפיד, צילום: Arie Leib Abrams/Flash90

ביום שני השבוע, עם פתיחתו של כנס הקיץ בכנסת, התקיימה במשכן חגיגה צנועה לכבוד יום הולדתו שלח בר הכנסת משה גפני מיהדות התורה. הח"כ הוותיק חגג 70, ובין המברכים היה לא אחר מאשר יו"ר יש עתיד יאיר לפיד.

לפיד בירך את גפני ואמר: "אני חושב שאתה ואני מאמינים שגם אי הסכמות צריך לדעת לנהל, וויכוח אידיאולוגי לא צריך להיות אישי. ואתה איש טוב וראוי. וגם שאני לא מסכים איתך אני מקשיב לך כי דעתך ראויה לכבוד והקשבה. אתה נשמה טובה. אני מאחל לך קודם כל בריאות, כי באמת דאגנו לך. ועכשיו שאנחנו רואים אותך בריא ושלם אנחנו שמחים. אני מאחל לך שאני ואתה עוד נריב הרבה שנים".

אחרי הברכה המתוקשרת, הגיעו ההתקפות. חבר הכנסת אוריאל בוסו מש"ס צייץ: "גפני היקר, לא יורים בנגמש! אין לנו מחנה אחר ממחנה הימין, ימי הולדת חוגגים עם שותפים מהימין בלבד!", ציוץ שהיום (שישי) מגיב לו יאיר לפיד ומבכה את השסע הגדול: "לזה הגענו? אנחנו כבר לא חוגגים יחד ימי הולדת? הכנסנו את הפיצול והשסע גם לשם? אנחנו כבר לא מוכנים לנשוף ביחד על הנרות ולצעוק "מזל טוב"?".

 

הפוסט המלא של יאיר לפיד

עם מי חוגגים יומולדת?

השבוע חגג ח"כ משה גפני בכנסת יומולדת 70. הלכתי להגיד לו מזל טוב. נכתבו על זה לא מעט פרשנויות, אבל החיים פשוטים בהרבה. שני אנשים עובדים באותו בניין, רבים לא מעט, אבל זוכרים שהאישי מתקיים במקביל לפוליטי. יש לי עם גפני ויכוחים פוליטיים רבים, אבל אני מעריך את חריפות שכלו והידע העצום שלו, וברור אני מאחל לו הרבה שנים של בריאות טובה ונחת מילדיו. יש משהו נקי ותמים ביומולדת. אוכלים עוגה, מדליקים נרות, אפשר לרגע להפסיק לריב.

או שאולי לא?

מפני שמיד אחרי שבירכתי אותו חבר הכנסת אוריאל בוסו מש"ס צייץ את המילים הבאות: "גפני היקר, לא יורים בנגמ"ש! אין לנו מחנה אחר ממחנה הימין, ימי הולדת חוגגים עם שותפים מהימין בלבד!" ברצינות? לזה הגענו? אנחנו כבר לא חוגגים יחד ימי הולדת? הכנסנו את הפיצול והשסע גם לשם? אנחנו כבר לא מוכנים לנשוף ביחד על הנרות ולצעוק "מזל טוב"? אי אפשר להגיד למישהו "שתזכה לשנה הבאה", מפני שאם הוא לא מהמחנה שלנו אנחנו לא באמת רוצים שיזכה?

ואיך זה עובד בדיוק? אם אני אגיע עם מתנה ליומולדתו ה-49 של אוריאל בוסו, שיחול בספטמבר הקרוב, המאבטח לא יכניס אותי מפני שאני איש מרכז? שלא לדבר על הדברים הגדולים יותר. כי אם אנחנו לא יכולים אפילו לעשות יחד ימי הולדת, אז ברור שאנחנו לא יכולים להתחתן עם מי שאינו "שותפים מהימין", ולא לעשות איתם בר מצווה לילדים, ולא להזמין אותם לביתנו חלילה. יבוטל אפילו המושג החבוט אבל החביב של "תבואו לעשות אצלנו שבת", מפני שאם שתי דקות של ברכה מכעיסות כל כך את ח"כ בוסו, תארו לכם איזה אסונות עלולים להיגרם מארוחת שבת שלמה בה נשב סביב שולחן עם מפה לבנה ונעשה יחד קידוש.

רבות דובר על הפיצול והשסע בעם ישראל, אבל הציוץ של בוסו זיעזע אותי. אולי בגלל הקלות שבה הוא נכתב. מן קביעה של הברור מאליו. מבחינתו הוא פשוט הזכיר לנו את מה שכולם יודעים - שאנחנו אפילו כבר לא יכולים לשיר ביחד לאנשים מבוגרים שירים ילדותיים כמו "יומולדת חגיגה נחמדת". כי שם אנחנו נמצאים: שונאים, מופרדים, משני צידי הגדר, מוגדרים אך ורק בידי הפוליטיקה בגירסתה הגרועה והמשסעת ביותר.

אז לא. אני לא מוכן לקבל את זה. עוד אפשר לעצור את זה. עוד אפשר להחזיר את העם הזה למקום שבו ביום ההולדת של אדם חוגגים יחד אנשי ימין, שמאל ומרכז. אם יש היום משימה אחת גדולה לפוליטיקה הישראלית, היא לגרום לאנשים לזכור שלא הכל פוליטיקה. אנחנו קודם כל חיים פה ביחד. בטוב וברע, במלחמות ובאסונות, בחגים ובימי הולדת. מזל טוב לרב גפני. עד 120.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר