פרוייקט הסקי הדתי

נטיעות הליכוד בפזורה הבדואית | גורם ביטחוני מזהיר: המצב עלול להיגרר לאירוע חמור

סיעת רע"מ מחרימה את המליאה בעקבות חידוש הנטיעות של קק"ל בנגב, בסיעת הליכוד נסעו דרומה כדי לחזק את קק"ל וסייעו בנטיעות | גלעד קריב עקץ: "שנת שמיטה"

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 11/01/22 13:56 ט בשבט התשפב

חברי הליכוד נוטעים בנגב, צילום: רון פרץ
חברי הליכוד נוטעים בנגב, צילום: רון פרץ

המשבר בקואליציה סביב נטיעות קק"ל בפזורה הבדואית נמשך גם היום (ג'), וחברי סיעת הליכוד החליטו להגיע ולתמוך בקק"ל. מספר מכובד של חברי כנסת הגיעו לפזורה הבדואית ונטעו עצים במקום העבודות, תחת אבטחה משטרתית.

העיתונאי יניר קוזין דיווח, כי גורם ביטחוני שפועל בגזרת הדרום התריע שאירוע הנטיעות בנגב עלול להיגרר לאירוע ביטחוני חמור. על פי הדיווח, הנוכחות בשטח של חברי כנסת מהרשימה המשותפת, רע"מ וחברי הליכוד שהגיעו לנטיעות, ביניהם ראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר, מתסיסה את האווירה העכורה גם כך, ועלולה להוביל גם לאירועים ביטחוניים מצד גורמים בשטח.

אברהם דובדבני, יו"ר קק"ל, הסביר אמש ב"כאן רשת ב", כיכעיקרון בקק"ל מקפידים על שמיטה. "יש לנו היתר מיוחד מהרבנות לנטיעת עצים כמו היום בדרום. הן מוגדרות כפעולה חקלאית, שנועדה לשמור על קרקע ארץ ישראל".

גלעד קריב: "נוטעים עצים בעיצומה של שנת השמיטה"

חבר הכנסת גלעד קריב עקץ את הנוטעים וכתב: "יפה שחברי וחברות הליכוד נוטעים עצים בעיצומה של שנת השמיטה. מעניין אם הם מכרו את הקרקע לנוכרים. אולי לתושבי הכפרים הלא מוכרים בנגב".

הוועדה לענייני החברה הערבית הייתה צריכה להתכנס היום לדיון בנושא התקציבים לחברה הערבית אבל ברקע משבר הנטיעות בנגב, יו"ר הוועדה מנסור עבאס הבריז ברגע האחרון לאנשים שהגיעו במיוחד.

קרן ברק בנטיעות בנגב

קרן ברק בנטיעות בנגב צילום: רון פרץ

הליכוד: "ממשלת בנט-רע״מ יורדת לשפל אנטי-ציוני חדש"

אמש תקפו בליכוד את התנהלות הקואליציה בכל הנוגע לנטיעות וכתבו: "בכל יום ממשלת בנט-רע״מ יורדת לשפל אנטי-ציוני חדש. לראשונה מזה 73 שנה, חברה בכירה בממשלת ישראל מתנגדת לנטיעת עצים בארץ ישראל. בנט, תתבייש". נזכיר כי הנטיעות נעצרו בזמן שהליכוד היה בשלטון, אז כתב השר עמיר פרץ, "בעקבות פנייתי לשר השיכון, הרב ליצמן, הוא הנחה את רמ״י להפסיק למשך 3 שבועות את נטיעת העצים שתוכננה בפזורה הבדואית. מאז כניסתי לתפקיד כממונה על הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב אני מקדם שיח משותף במקום קביעת עובדות חד צדדית וכבר אפשר לראות את הפירות".


(ליברמן במענה לשאלת כיפה על ההתנהלות של סיעת רע"מ).

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר