האופוזיציה מוחה: "שיא חדש ושבירת הכלל האחרון, משחק מכור"

שלושה הצעות חוק אמורות לעלות היום להצבעה בהליך מזורז, ובתוכן חוק החשמל, למרות שהיועצת המשפטית לכנסת המליצה שלא להחיל עליו את סעיף קיצור הדיון. האופוזיציה מוחה בתוקף ועוזבת את משכן הכנסת

אביחי ישראל, חדשות כיפה 04/01/22 17:23 ב בשבט התשפב

האופוזיציה מוחה: "שיא חדש ושבירת הכלל האחרון, משחק מכור"
מליאת הכנסת, צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

יחד עם שלושה חוקים, צפוי לעלות הערב (ג') חוק החשמל להצבעה בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. הוא יועלה בהליך מזורז בניגוד להמלצה של יועמ"שית הכנסת. בתגובה להעלאת החוק הודיעה האופוזיציה כי בכוונתה להחרים את המליאה והיא לא תשתף בדיונים אלה.

"נפל דבר בכנסת"

הודעה משותפת לכל ראשי האופוזיציה הלאומית: "היום נפל דבר בכנסת ישראל. בפעם הראשונה בתולדות הכנסת קיבלה ועדת הכנסת החלטה בניגוד לעמדה מפורשת של הייעוץ המשפטי והחליטה על הליך מזורז וחסר תקדים לאישור ״חוק החשמל״ של רע״מ בכנסת".

"כדי להשתיק את ביקורת האופוזיציה נגד ״חוק החשמל״ של רע״מ, שמכשיר את גזל אדמות המדינה על ידי בנייה ערבית של עשרות אלפי מבנים בלתי חוקיים, ביטלה הקואליציה את זכות האופוזיציה לנמק ולהצביע על כל ההסתייגות שהגישה ואף קבעה דיון בחוקים נוספים ביום רביעי בניגוד לסיכום מפורש עם יו״ר הכנסת מיקי לוי. הכל מתוך כניעה לתכתיב של התנועה האיסלאמית שחקיקת החוק תסתיים עד מחר". 

"התקדים, שכמוהו לא היה בכל שנות הכנסת, יביא לכך שמעתה כל קואליציה תוכל להשתיק כל אופוזיציה בכל חוק ובכל דיון, תוך התעלמות מוחלטת מעמדה מפורשת של היועצת המשפטית של הכנסת, שעד היום כל סיעות הבית לדורותיהן כיבדו אותה".

ראש האופוזיציה נתניהו יכנס מחר את ראשי מפלגות האופוזיציה לדיון חירום

"זהו שיא חדש ושבירת הכלל האחרון שעוד נותר ממסורת ארוכת שנים בכנסת, לאחר שהקואליציה כבר העבירה חוק נורווגי עצום שהפסיק את נוכחות השרים בכנסת, לקחה מהאופוזיציה את הייצוג המגיע לה בוועדות הכנסת, הקימה באופן סיטונאי וועדות לצרכים פוליטיים ושינתה באופן חד צדדי את תקנון הכנסת". 

"הכנסת הפכה בכך למיותרת, ללא כל אפשרות לקיים דיונים מהותיים ובאופן שפוגע אנושות בדמוקרטיה הישראלית. לפיכך החליטו ראשי מפלגות האופוזיציה שאין להם עניין להיות ניצבים במשחק המכור לרמיסת הדמוקרטיה, וזאת עד לשינוי ההחלטה השערורייתית הזאת כדי שהדיון יתקיים כפי שהיה נהוג עד היום. ראש האופוזיציה נתניהו יכנס מחר את ראשי מפלגות האופוזיציה לדיון חירום בנושא".

סמוטריץ': "הקואליציה הזו הורסת את הדמוקרטיה"

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' על צעדי הקואליציה להשתקת האופוזיציה: "‏אתמול מיקי לוי הטיף מוסר על שמירת כבודה של הכנסת והשיח בה והיום הוא נותן ידו לדריסתה, השפלתה וביזויה על ידי הקואליציה, בהשתקת האופוזיציה ומניעת יכולתה לבקר את חוק החשמל, תוך דריסת הייעוץ המשפטי של הכנסת שהתנגד לכך בכל תוקף. הקואליציה הזו הורסת את הדמוקרטיה ואת הכנסת".

"נמשיך ונעמיד את העבודה עבור הציבור מעל הכל"

הודעה מטעם הנהלת הקואליציה: "זו אותה האופוזיציה שהפכה כל מי שלא מסכים איתה ללא לגיטימי. זו אותה האופוזיציה שכאשר התחילו החקירות, הפכה את המשטרה ללא לגיטימית. זו אותה האופוזיציה שכאשר היועמ"ש החליט להגיש כתב אישום, הפכה אותו ללא לגיטימי. זו אותה האופוזיציה שכאשר החל המשפט, הפכה את מערכת המשפט ללא לגיטימית. זו אופה אופוזיציה שכאשר איבדה את הרוב בכנסת, הפכה את בית המחוקקים ללא לגיטימי. זו אותה האופוזיציה שהיושב בראשה מפיץ סרטון באנגלית, הפוגע קשות במדינת ישראל ובמוסדותיה.

זו אותה האופוזיציה המחרימה את ועדות הכנסת, פוגעת בתפקוד התקין ובעבודה הפרלמנטרית, מחרימה את ישיבות נשיאות הכנסת, את ישיבות ההסכמות הנהוגות עם ראשי הקואליציה ומזלזלת ומטנפת באופן קבוע ביושב ראש הכנסת. זו אותה האופוזיציה שהפכה את השיתוק והפגיעה באזרחי ישראל למטרה, שמזמן הפכה לאופוזיציה למדינת ישראל.

אנו נמשיך ונעמיד את העבודה עבור הציבור מעל הכל. נמשיך ונקרא לחברי האופוזיציה לחזור לעבודה שלשמה הם נבחרו ולשתף פעולה. אנו נמשיך לשמור על הדמוקרטיה ולשים את אזרחי ישראל בראש".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר