סופי מנדלבליט מפרסם את הסדר הטיעון וההאשמות: אריה דרעי הולך הביתה

היועץ המשפטי לממשלה פרסם את העבירות שביצע אריה דרעי ואת פרטי ההסכם בניהם | דרעי הוציא הודעת פרידה: "הסתיימו שבע שנות חקירה מייסרות על טעויות שנעשו ללא כוונת זדון, אמשיך להנהיג את תנועת ש"ס"

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 23/12/21 13:49 יט בטבת התשפב

מנדלבליט מפרסם את הסדר הטיעון וההאשמות: אריה דרעי הולך הביתה
דרעי, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

סוף לסאגה: על-פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שניתנה היום (ה'), יוגש כתב אישום נגד חבר הכנסת אריה דרעי. כתב האישום, אשר יוגש במסגרת הסדר טיעון, מייחס לח"כ דרעי עבירות לפי חוק מיסוי מקרקעין ופקודת מס הכנסה. דרעי כבר הוציא הודעת פרידה בה הודיע כי ימשיך להנהיג את תנוועת ש"ס.

בהודעה המיוחדת כתב דרעי: "אני מודה לבורא עולם על סיום של  כמעט שבע שנות חקירה מייסרות שהיו עבור משפחתי ועבורי תקופה קשה מנשוא. החקירה החלה בקול רעש גדול, בחשדות חמורים מאד והסתיימה  כפי שהגדיר אותה היועץ המשפטי לממשלה ד״ר אביחי מנדבליט במילים: 'מהתיק הזה לא נולד אפילו עכברון'". 

"בכל הקשור למחלוקות המס, החלטתי לקחת אחריות על טעויות שנעשו ללא כוונת זדון, על מנת  לשים את הפרשה מאחורי ולחסוך ניהול משפט שלם בעניין. אני מודה לעורך דיני עו"ד נבות תל צור על עבודתו המסורה. אמשיך להתמקד בפעילותי הציבורית ולהנהיג את תנועת ש"ס במלוא הכוח ובאמונה".

העונש של דרעי: מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 180 אלף שקלים

כתב האישום מייחס לח״כ דרעי שני אירועים: האחד, עסקת גבעת שאול – עניינה של פרשה זו בעסקת נדל"ן משנת 2013, במסגרתה מכר ח"כ דרעי לאחיו שלמה דרעי, נכס בשכונת גבעת שאול בירושלים. על פי כתב האישום, הדיווחים שהועברו לרשויות מיסוי מקרקעין במסגרת טפסי הדיווח המקוונים על העסקה (טופס מש"ח), כמו גם חוזה המכירה שצורף לדיווח, לא שיקפו את מלוא פרטי העסקה, לרבות גובה התמורה שבעסקה. בגין כך נאשם דרעי בסיוע לעריכת הצהרה שאינה נכונה.


(דרעי נפרד).

השני, הכנסות מחברת גרין אושן – גרין אושן הייתה קרן פיננסית להשקעות בארה"ב. בשנת 2011 החלה גרין אושן לשלם לח"כ דרעי עמלת מגייס בגין גיוס משקיע לקרן. על-פי כתב האישום, החל מינואר 2013 עת חזר לחיים הפוליטיים, הורה ח"כ דרעי לגרין אושן להעביר את סכומי העמלות להם היה זכאי לאחיו שלמה. בהתאם לכך, בין השנים 2015-2013 שולמו לשלמה דרעי כ-630 אלף ש"ח כנגד חשבוניות ייעוץ. דרעי לא כלל את ההכנסה בסך 101,074 ש"ח בדוח שהגישה החברה בבעלותו לשנת 2013, וכן לא ניהל פנקסי חשבונות ולא הגיש את דו"חות החברה שבבעלותו לרשויות המס לשנים 2015-2014, ובכך נמנע מלדווח בפני פקיד השומה על הכנסה בסך כ-534 אלף שקל לשנים אלו. בגין פרשה זו הוא נאשם בעבירות של הכנת דו"ח וידיעות לא נכונים וכן אי הגשת דו"ח ואי ניהול פנקסי חשבונות.במסגרת הסדר הטיעון הוסכם כי חבר הכנסת דרעי יודה ויורשע בכתב האישום, וכי הצדדים יעתרו במשותף לכך שייגזר על ח"כ דרעי עונש מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 180 אלף ש״ח. כמו כן, הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי במסגרת שיקולי ההסדר הוא רשם בפניו את הודעת ח״כ אריה דרעי בדבר החלטתו להתפטר מהכנסת, ועל כן, ועל פי הדין ביחס למי שאינו נבחר ציבור, היועץ המשפטי לממשלה לא יטען בעניין הקלון בפני הערכאה הדיונית.

 

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר