נתניהו מבקש משרי הממשלה: "אל תפקירו את ביטחונם של אשתי וילדיי"

ביום שני הקרוב צפויה לרדת האבטחה הצמודה שניתנה לבני משפחת נתניהו, ראש האופוזיציה מספר על האיומים שקיבל לאחרונה ומבקש מהשרים להאריך את האבטחה על שרה ויאיר

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 11/12/21 18:14 ז בטבת התשפב

נתניהו מבקש משרי הממשלה: "אל תפקירו את ביטחונם של אשתי וילדיי"
נתניהו. , צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

ביום שני הקרוב תגמר הארכת האבטחה שניתנה לבני משפחת נתניהו שנמצאים תחת אבטחה כבר שנים ארוכות. יו"ר האופוזיציה חבר הכנסת בנימין נתניהו פנה לשרי הממשלה וביקש הארכת אבטחה, "גנדי נרצח יומיים בלבד אחרי שהסירו ממנו את האבטחה".

במכתב שפרסם כתב נתניהו על  איומים שבני משפחתו מקבלים: "בשנים האחרונות מגיעים איומים בלתי פוסקים לפגוע בי, ברעייתי ובבניי, ואפילו לרצוח אותם - כולל בחצי שנה האחרונה - כולל רק אתמול. אתמול פרסם ארגון שמאל קיצוני שקורא לעצמו CRIME MINISTER איום ישיר נוסף לפגוע ברעייתי ובניי. ״ביום שני הקרוב, תוסר האבטחה משרה נתניהו ושני בניה. צפו להפתעות?״. 

יש פה איום ברור לפגוע בהם, כולל ציון של התאריך המפורש שבו תוסר האבטחה ותהיה הזדמנות לפגוע בהם. חשוב לזכור שגנדי נרצח יומיים בלבד אחרי שהסירו ממנו את האבטחה. ולכן אגיש תלונה למשטרה על האיום המפורש הזה. 

לאחרונה הגיע ללשכתי מכתב איום מפורש נוסף: ״יאיר המנוול, אנחנו 4 ישראלים בחו״ל נגיע ארצה בקרוב כדי להרוג אותך ואת אביך הזבל וגם את אמך. מות תמות בקרוב. חכה לנו. נגיע בקרוב מאוד.״ וזה בהמשך לחיים שדמי, פעיל שמאל קיצוני, שאיים במפורש לפגוע בבני יאיר ברגע שתוסר האבטחה: ״אנחנו יודעים למה אתה צריך מאבטחים. תאמין לי שאנחנו יודעים. יום אחד אתה תהיה בלי מאבטחים...פוף אין לדעת״. 

נתניהו הוסיף וביקש משרי הממשלה: "האיומים האלה על אשתי וילדיי מגיעים רק בגלל שהייתי ראש ממשלה חזק מהימין ואני המועמד המוביל של הימין להיות ראש ממשלה. בגלל התדירות והחומרה של האיומים המחרידים הללו, קבעה ועדת השרים לענייני אבטחה שאשתי וילדיי יקבלו אבטחה במשך שנה לאחר תום כהונתי, עם אפשרות להארכה נוספת בהתאם למצב האיומים.

אבל ועדת השרים של הממשלה הנוכחית החליטה באופן שרירותי, במנותק מהמציאות, לקצר את התקופה בחצי שנה. ההחלטה הסופית תתקבל ביום ראשון, רק אתמול הגיע איום נוסף, כשהמאיימים מציינים את היום בו תוסר האבטחה - זוהי קריאה מפורשת לפגוע בהם.

רק לפני שבוע, מתן כהנא, שעומד בראש הועדה לענייני אבטחה, דאג לעצמו לאבטחה. בגלל מה? בגלל דברי ביקורת של פוליטיקאים. הוא אמר שהאמירות האלה: ״יכולות להביא אנשים מבולבלים לעשות מעשים רעים מאוד״. בהיותו ראש הועדה, הוא דואג לעצמו לאבטחה, ובמקביל מוריד אבטחה מרעייתי ובניי מול איומים מפורשים בלתי פוסקים לפגוע בהם.

הכתובת על הקיר. מדובר בחיי אדם. מה עוד צריך לקרות? מי ייקח את האחריות אם חס וחלילה יקרה להם משהו? אני קורא לוועדה, תרדו מהשיקולים הפוליטיים והאישיים ותעשו את הדבר הנכון וחיזרו להחלטה המקורית, העניינית והמתבקשת. אל תפקירו את ביטחונם של אשתי וילדיי".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר