"מוכן ללכת לפוליגרף": יואב קיש מכחיש שהיה מו"מ להקמת ממשלה עם רע"מ

חבר הכנסת מהליכוד מתייחס לדברים שאמר יו"ר רע"מ במליאת הכנסת, לפיהם הליכוד ניהל משא ומתן עם רשימתו: "היה מו"מ ושיח סביב התמיכה בחוק בחירה ישירה, היו שיחות ופגישות גם בבלפור" | על הקמת ממשלה עם רע"מ, אמר: ""זה שקר, מעולם לא דנו בזה"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 28/10/21 12:16 כב בחשון התשפב

יואב קיש, צילום: Yonatan Sindel/Flash90
יואב קיש, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר רע"מ מנסור עבאס חשף אתמול במליאת הכנסת פרטים חדשים לכאורה על המשא ומתן שקיים עם מפלגת הליכוד ובנימין נתניהו לפני הבחירות. בעת שישב על כיסא יושב הראש אמר לחבר הכנסת דודי אמסלם: "היינו ביחד, אמסלם, היינו ביחד. היינו ביחד, ישבנו בבלפור במשרד ראש הממשלה, עזוב אותך. אמסלם, אתה לא היית בסוד העניינים. היינו ביחד, מה קרה לך?". אמסלם הכחיש כמובן: "אף פעם, אף פעם. זה ששתינו קפה לא אומר שהיינו ביחד".

הבוקר (ה') לאחר שגם אתמול הכחיש את הדברים, חבר הכנסת יואב קיש נותר איתן בעמדתו: "עבאס דיבר על מגעים בין הליכוד לרע"מ, רק איפה? המגעים היו על הרצון שלנו להעביר חוק לבחירה ישירה כדי שנשבור את הבחירות והאמנו שנתניהו ינצח. זו האמת שאמרתי, מעולם לא היה מו"מ עם הרשימה האסלאמית על הקמת ממשלה בתמיכתם או הימנעותם. היה מו"מ ושיח סביב התמיכה בחוק בחירה ישירה. היו שיחות ופגישות גם בבלפור והייתה שיחה אמיתית", אמר בראיון ב-103FM.

"אתה יכול להאמין או לא להאמין. הוא אמר אתמול שהוא רוצה ללכת לפוליגרף, על השאלה האם מו"מ ביניכם היה על חוק בחירה ישירה או להקמת ממשלה בהימנעות – רק על בחירה ישירה ועל זה אני מוכן שנלך יחד לפוליגרף. אני אומר עוד פעם, היו שיחות. מה שהיה זו הייתה שיחה על מערכת היחסים בין המגזר הערבי והיהודי במדינת ישראל. הליכוד לא הסתרנו את זה, ביקרנו אצל ראשי רשויות במגזר הערבי דיברנו על שותפות".


(עבאס במליאת הכנסת, אתמול)

"יש פה פייק ארוך"

קיש נשאל האם בליכוד לא רצו להקים ממשלה בתמיכת רע"מ, והכחיש: "לא. יש פה פייק ארוך, יש המון פייק, מה שאני אומר זו האמת כולה. יותר מזה, אין לנו שום דבר נגד אזרחי ישראל הערבים שאך אחד לא יאשים אותנו בגזענות".

מנסור עבאס הוא אדם חביב אני מכבד אותו והוא מתנהג בכבוד לאחרים, הוא נראה איש שמשדר המון רוגע ושלווה ונחמד והוא הכי מסוכן שיש, כי הוא ממש לא ציוני, אנטי ציוני, רוצה לקחת את מדינת ישראל ולהפוך אותה למדינת כל אזרחיה ולא מדינה יהודית דמוקרטית".

חבר הכנסת מהליכוד הסביר מה עמד מאחורי המגעים: "מנסור עבאס שידר משהו אחר ממה שראינו מהרשימה המשותפת ואמרנו בוא נבדוק את זה, זה לגיטימי לבדוק אמירה שנשמעה שונה. איפה הכשרנו אותו? בזה שהלכנו לדבר ולשאול זה הצדיק את ההכשרה הנדרשת. לגבי הציונות הדתית, אני אומר לך שבמידה מסוימת אמת בדבריך".

קיש וסמוטריץ

קיש וסמוטריץ' | צילום: Yonatan Sindel/Flash90

קיש הזכיר גם את הניסיונות להקמת ממשלה מול הציונות הדתית: "האם היו אנשים במחנה הימין שניסו לשכנע את סמוטריץ' לקבל את עבאס, אני מניח שכן ואני יודע על פגישה אצל הרב דרוקמן אני יודע. אבל אני עוסק במהות, היו ניסיונות אבל נתניהו דרכי וכל המגעים עם עבאס היו דרכי מעולם לא דיברנו לא ביקשנו ולא רצינו את תמיכתו בדבר, אך ורק דבר אחד ועל זה אני מכון ללכת לפוליגרף עם מנסור עבאס ויש טיוטה אחת שיצאה בנושא הזה על תמיכה בחוק לבחירה ישירה, זה הכול".

בתשובה לטענה כי נתניהו התקשר לעבאס לדון עמו בעניינים פוליטיים ועל הקמת ממשלה, אמר: "זה שקר, מעולם לא דנו. יש לך את מי שהיה בתוך העניינים, עומד מאחורי כל מה שאני אומר. יותר מזה, היינו בתהליך שלא ידענו איך הוא ייגמר, הבקשה היחידה שלנו הייתה תמיכה בבחירה ישירה ולא שום דבר אחר".

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר