נתניהו: תתחילו לחסן חיסון שלישי, אנשים ימותו

יו"ר האופוזיציה נתן את נאומו השבועי בפתח ישיבת הסיעה ותקף את הממשלה על מחדלי הקורונה: "במקום לתת ג׳ובים הם צריכים לעשות את הדבר הנכון ולהביא את החיסון השלישי" בהמשך ברך נתניהו את פייגלין

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 26/07/21 15:39 יז באב התשפא

נתניהו: תתחילו לחסן חיסון שלישי, אנשים ימותו
נתניהו, צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

נתניהו ממשיך לאתגר את הממשלה ולוחץ על השרים להתחיל ולחסן בחיסון שלישי, נתניהו החל לדבר על החיסון כבר בשבוע שעבר ואתמול חשפו במשרד הבריאות כי הנושא נשקל ברצינות. היום (ב') נאם נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד ותקף את הקואליציה בנושא. נתניהו הוסיף ברכות לפייגלין ששב לשורות הליכוד.

בפתח דבריו אמר נתניהו: "זה מחדל לא יאומן של הממשלה. אנחנו כבר שילמנו על מיליוני חיסונים והם עדיין לא מביאים אותם לישראל. צריך להביא את החיסון השלישי עכשיו - זה יציל חיים וישמור על הכלכלה. בספר היחיד שצריך לכתוב על איך לנצח את הקורונה, צריך להיות עמוד אחד". 

נתניהו הוסיף על ממשלתו ואמר: "אנחנו כבר ניצחנו את הקורונה פעם אחת, הבאנו מיליוני חיסונים לפני כל מדינה אחרת, ויצאנו ראשונים בעולם מהקורונה. כדי שישראל תמשיך לנצח את הקורונה צריך להביא מיד עוד 2 מיליון חיסונים למדינת ישראל ולאפשר לאזרחי ישראל מעל גיל 50 לקבל את החיסון השלישי. זה יציל חיים, ישמור על הבריאות וישמור על הכלכלה פתוחה ומשגשגת". 

נתניוה הזהיר מעלייה בתמותה ואמר כי: "אנחנו כבר שילמנו בשביל החיסונים הללו. קנינו מיליוני חיסונים. שילמנו לפייזר לרכש מיידי של חיסונים ולאופציות של עוד מיליוני חיסונים. למדינת ישראל יש מיליוני חיסונים שיושבים עכשיו באירופה והממשלה לא מביאה אותה לישראל. זה מחדל לא יאומן. כשיחליטו להביא אותם זה יקח זמן ועד אז אנשים יידבקו במחלות קשות, אחרים ימותו. צריך להביא את החיסונים הללו עכשיו ולתת את החיסון השלישי לקבוצות הסיכון ולאוכלוסייה המבוגרת. 

יש ממשלות בעולם שעושות את זה בימים הקרובים. זה מה שאני הייתי עושה כי זה מה שאני יודע מהשיחות שלי עם מנכ״לי פייזר ומודרנה. אין סיבה לחכות. אבל אם הממשלה רוצה לחכות לאישור רשויות הבריאות בארה״ב, הם עדיין צריכים להביא מייד את החיסונים לארץ כדי שברגע שיינתן האישור נוכל לתת את החיסונים מייד. 

במקום לתת ג׳ובים ליאיר גולן ואלי אבידר, במקום להביא שיטפון נורבגי לכנסת, הם צריכים לעשות את הדבר הנכון ולהביא את החיסון השלישי. למה הם מחכים למען השם? תביאו את מיליוני החיסונים עכשיו".

לסיום ברך נתניהו את משה פייגלין ששב לאחרונה לשורות הליכוד אחרי סיבוב פוליטי ארוך "אני רוצה לקדם בברכה את משה פייגלין שחזר אלינו לליכוד ואנחנו מברכים אותך - ברוך שובך" אמר נתניהו לפייגלין שהגיע לישיבת הסיעה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר