בפה אחד: יו"ר חדש לוועדת החוץ והביטחון הזמנית

מליאת ועדת החוץ והביטחון הזמנית אישרה היום את המלצת הוועדה המסדרת, למנות את ח"כ רם בן ברק, כיו"ר הוועדה הזמנית. ח"כ סופר בירך: "הצלחתך היא של כל מדינת ישראל. למרות חילוקי הדעות, יש בינינו המון חברות"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 16/06/21 12:19 ו בתמוז התשפא

בפה אחד: יו"ר חדש לוועדת החוץ והביטחון הזמנית
רם בן ברק, צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

מליאת ועדת החוץ והביטחון הזמנית אישרה היום (ד') פה אחד, את המלצת הוועדה המסדרת, למנות את ח"כ רם בן ברק ממפלגת יש עתיד, כיו"ר הוועדה הזמנית. "זאת אחריות עצומה ואני מבין את כובד האחריות", אמר בהתרגשות היו"ר הנבחר.

יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, היה הראשון לברך את בן ברק: "אין לי ספק, לאור העבר שלך, כי מבחינת ידע ויכולת אתה האדם הנכון, במקום הנכון ובזמן הנכון. אתה גם חבר וגם אדם ראוי לתפקיד, ולחברי הוועדה עצמה, אחת הוועדות החשובות בכנסת ישראל, אני מאחל לכם הצלחה בהמשך הדרך ורק שתעשו טוב למדינת ישראל".

"נכון שיש בכנסת יריבויות אבל יש ועדות שיודעות להתנהל במקצועיות וזו הוועדה הכי מקצועית. מאחל לך מקרב לב הצלחה גדולה - הצלחתך הצלחתנו" אמר ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס, ואליו הצטרף גם ח"כ אופיר סופר מהציונות הדתית: "הצלחתך היא של כל מדינת ישראל. אדם עם הניסיון המתאים לתפקיד ומבחינתי האישית, למרות חילוקי הדעות, יש בינינו המון חברות. אחד הדברים היפים בכנסת, שכולנו עובדים לטובתה של ישראל, גם בוויכוחים, וזה יבוא לידי ביטוי ודאי בוועדה".

ח"כ אבי דיכטרשכיהן בעבר בתפקיד אמר: "כמי מכיר אותך עוד לפני שהפורום הזה זכה להכיר אותך, עוד לפני המוסד, בסיירת מטכ"ל, ולאו דווקא בתחומי מדינת ישראל - זה יתרון לוועדה כאשר מגיע מישהו לתפקיד היו"ר, עם ניסיון והבנה שעוזרים מאוד להפעיל את הוועדה. היא לא ועדה פשוטה, מפני שהיא צריכה לפקח על כלל הגופים, כולל אתה שתצטרך לפקח על המוסד. סומך עליך שעם ניסיונך, הידע שלך והאישיות שלך, תעשה את המלאכה. יש פה בוועדה מי שיסייע וגם אני ביניהם, ללא היסוס".

יו"ר הוועדה, ח"כ בן ברק, לשעבר המשנה לראש המוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים, אמר לאחר אישור מינויו וסבב הברכות: "אני מודה לחברי הוועדה על התמיכה והבחירה בי כיושב ראש הוועדה, לא שהייתה לכם באמת ברירה...".

"כולנו מבינים את חשיבות התפקיד, בטח בימים אלה בהם הסביבה הביטחונית והמדינית גועשת ורועשת; המשוואה שחמאס מנסה לייצר מולנו, התחזקות חיזבאללה בצפון וניסיונות ההתפשטות של האיראנים בצל הניסיון האמריקאי לחדש את ההסכם.  אני רואה בכך כבוד וזכות גדולה לכהן כיו״ר הוועדה".

עוד הוא הוסיף: "הוועדה עוסקת בליבת העשייה המדינית, הביטחונית והמודיעינית של המדינה, על כלל היבטיה, ומבין היטב את החשיבות של פיקוח ובקרה על עבודת הממשלה בתחומים הללו ועל עבודת גופי הביטחון ולוודא שאינם שבויים בקונספציות. זאת אחריות עצומה ואני מבין את כובד האחריות. אני אשתדל לקיים דיונים שיהיו פתוחים לציבור, ככל שניתן, אך מנגד, בנושאים רגישים וסודיים, אדאג לוודא שהדיונים נשארים חסויים ולא מודלפים לתקשורת".

צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר