לפיד: "הממשלה הזו מוקמת כי יש לה רוב"

יו"ר יש עתיד שהכריז כי עלה בידו בשבוע שעבר, מבהיר את נסיבות הקמת ממשלת השינוי וטוען כי היא נבחרה באופן דמוקרטי. למתנגדי הממשלה הוא אומר: "אתם תגלו שהממשלה הזו לא מוקמת נגדכם. היא תעבוד בשבילכם, היא תכבד אתכם, היא גם שלכם"

חדשות כיפה 07/06/21 14:38 כז בסיון התשפא

לפיד, צילום: Yonatan Sindel/Flash90
לפיד, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

סיעות הכנסת מקיימות היום (ב'), לראשונה מאז הכריז יו"ר יש עתיד יאיר לפיד כי עלה בידו להקים ממשלה, את ישיבות הסיעה השבועיות. בפתח ישיבת סיעתו אמר לפיד כי הממשלה שהקים תהיה טובה למדינת ישראל ותעבוד עבור כולם בלי לפגוע באף אחד. בדבריו התייחס לפיד להסתה ברשתות החברתיות ומחוצה להן.

"הימים האחרונים", פתח לפיד את דבריו, "הוכיחו כמה אנחנו צריכים שינוי. אם השלטון משתמש באלימות ובהסתה נגד חברי כנסת, נגד הילדים שלהם, נגד עצם קיומו של ההליך הדמוקרטי, אז צריך שינוי. אם התרבות הפוליטית שלנו מבוססת על שקרים ואיומים ועל שנאה לערבים, ושנאה לשמאלנים, ושנאה לימניים שלא שונאים מספיק ערבים ושמאלנים, אז כן, צריך שינוי והבאנו את השינוי. הבאנו אותו ואנחנו גאים בזה".

לפיד פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו ותומכיו ואמר כי הוא יודע שבעבורם הקמת ממשלת שינוי היא משבר גדול. "אתם תגלו שהממשלה הזו לא מוקמת נגדכם. היא תעבוד בשבילכם, היא תכבד אתכם, היא גם שלכם. זו תהיה גם הממשלה של מצביעי הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית. הם יגלו שאנחנו הגונים כלפיהם, מכבדים את האמונות והדעות שלהם, קשובים לצרכים שלהם".

אתמול ישבו ראשי 8 הסיעות המרכיבות את הממשלה לפגישה ראשונה. "ישבנו אתמול כל ראשי מפלגות השינוי. ראיתי את הנחישות שלהם. הממשלה הזו תקום. הממשלה הזו תהיה טובה, הממשלה הזו תחזיק מעמד. כי היא מבוססת על הדברים הנכונים: על יחסי אמון, על הגינות, על רצון טוב".

לפיד אמר כי ההסכמים הקואליציוניים טרם נחתמו. "לא חתמנו עליהם עדיין. החוק מחייב אותנו לפרסם אותם 24 שעות לפני השבעת הממשלה, וכך נעשה". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר