סגור

סכנת האופוזיציה | יריב לוין ללפיד ובנט: "הציגו את ההסכמים הקואליציוניים"

יו"ר הכנסת, דורש מיו"ר יש עתיד ומיו"ר ימינה להציג לכנסת ולציבור את ההסכמים הקואליציוניים ואת ההסדרים הנלווים להם. "אי הגשתם וההימנעות מפרסום כל ההסדרים הנלווים להם מעוררים יותר מחשש, שהסתרתם נעשית במכוון"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
כד בסיון התשפא
,
04 ביוני, 2021 13:17
לוין

לויןצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

יו"ר הכנסת יריב לוין, פנה היום (ו') ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד, וראש הממשלה המיועד יו"ר ימינה נפתלי בנט, ודרש מהם להציג לכנסת ולציבור את ההסכמים הקואליציוניים ואת ההסדרים הנלווים להם. היועץ המשפטי של תנועת הליכוד, עו"ד אבי הלוי, העביר אתמול לשניים פניה דומה

בפנייתו לשניים, כתב לוין: "ח״כ יאיר לפיד וח״כ בנט הודיעו כי עלה בידם להקים ממשלה, אולם עד עכשיו לא מסרו למזכירות הכנסת ולו הסכם קואליציוני אחד. אין לקבל מצב בו ההסכמים הקואליציוניים מוסתרים מעיני חברי הכנסת ומעיני הציבור. ראוי שההסכמים יוגשו למזכירות הכנסת באופן מיידי עם חתימתם, כדי לאפשר את הדיון הציבורי בהם וכדי שחברי הכנסת יידעו על איזו ממשלה הם נדרשים להצביע".

עוד הוא כתב: "אי הגשת ההסכמים וההימנעות מפרסום כל ההסדרים הנלווים להם מעוררים יותר מחשש, שהסתרתם נעשית במכוון כדי למנוע את התגובה הציבורית ואת תגובת חברי הכנסת כאשר פרטיהם ייחשפו. אני קורא לח״כ לפיד ולח״כ בנט למסור לאלתר למזכירות הכנסת את ההסכמים ואת פרטי כל ההסדרים האחרים הקשורים עם הקמת הממשלה".

יש עתיד וימינה השיבו כי ההסכמים יחתמו רק לאחר החתימה עליהם. "ההסכמים הקואליציוניים וקווי היסוד של הממשלה יפורסמו כמובן באופן שקוף וברור לציבור לאחר חתימתם. אנחנו קוראים ליו״ר הכנסת יריב לוין להודיע לכנסת בהקדם על כך שעלה בידם של חברי הכנסת לפיד ובנט להקים ממשלה, ולכנס את המליאה במידי כדי להשביע ממשלה זו. מדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות מתפקדת שתחלץ אותנו מהכאוס".


 

04.06.2021

1. מי שעושה פוטש לא נותן דין וחשבון! (גלגל)

וממילא לא מתחייב... ממשלט זדון!

דווח על תגובה לא ראויה
05.06.2021

2. האם לא הובהר מראש שההודעה לנשיא תהיה תקיפה רק אם יוצגו הסכמים חתומים? (זה מה שאמרו מראש)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לא סולחים להם. רגב ואקוניס צילום: Marc Israel Sellem/POOL

בליכוד עושים שיימינג למירי רגב: "אין היעדרויות ואין תירוצים"

קרא עוד