פרוייקט הסקי הדתי

סער: "גם עכשיו אין ודאות שממשלת שינוי תוקם"

יו"ר תקווה חדשה אומר כי החליט להמשיך לפעול למצות את הסיכוי לממשלת שינוי אך אינו בטוח כי תוקם בסופו של דבר. "בערב הקמת המפלגה הדגשתי שהאינטרס של ישראל הוא החלפת השלטון הממושך ביותר בתולדות המדינה"

חדשות כיפה 31/05/21 15:24 כ בסיון התשפא

סער, צילום: Yonatan Sindel/Flash90
סער, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט הודיע אתמול כי בכוונתו לפעול בכל כוח, "כדי להקים ממשלת אחדות לאומית יחד עם ידידי, יאיר לפיד". היום (ב') בפתח ישיבת סיעת "תקווה חדשה" בישר היו"ר, ח"כ גדעון סער, כי גם הוא יפעל למען ממשלת השינוי. "הגעתי למסקנה שנכון להמשיך ולפעול למיצוי הסיכוי לשינוי".

בנט הודיע: "אפעל בכל כוחי להקמת ממשלת אחדות לאומית עם לפיד"

"בערב הקמת "תקווה חדשה", פתח סער, "הדגשתי שהאינטרס של ישראל הוא החלפת השלטון הממושך ביותר בתולדות המדינה. כך עשיתי - עשינו גם במהלך מערכת בחירות ובהתאם לכך פעלנו בעקביות לאחריה". 

סער גיבה את דבריו בעזרת מנחם בגין ז"ל שאמר בשנת 1955: ""שלטון ממושך באומה ובמדינה זוהי תופעה חמורה מאוד. שלטון ממושך אינו יכול לא להיות מושחת". היכולת להתמיד ולזכור מהו היעד, חשובה כדי לעמוד מול פיתויים ולחצים". 

"משמעות ההצעה שקיבלנו: גם בארבע וחצי השנים הבאות נתניהו יישאר האדם הדומיננטי"

יו"ר תקווה חדשה הסביר למה סרב להצעתו האחרונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "משמעות ההצעה שקיבלנו - גם אם הייתה מתממשת - היא שגם בארבע וחצי השנים הבאות נתניהו יישאר האדם החזק והדומיננטי בממשלה ובמערכת הפוליטית, עת שיכהן כראש הממשלה וגם בעת שיכהן כראש הממשלה החליפי. כל אדם, שהיה מכהן בנסיבות אלה כראש ממשלה- היה לגמרי נתון בידיו וכפוף לחלוטין לרצונו הטוב בהצלחתו".

"התייעצתי עם חברי, והגעתי למסקנה שנכון להמשיך ולפעול למיצוי הסיכוי לשינוי. גם עתה אין עדיין וודאות שממשלה תקום", הדגיש גדעון סער. "אנו עושים ונעשה כמיטב יכולתנו שתקום. אתמול התקיים משא ומתן מהצהריים עד אחרי חצות. היום נמשיך במאמצים. זה לא מסייע לפרט בפומבי את תוכן הדיונים". 

בדומה ליו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ, גם סער הזכיר את ההסתה שקיימת בישראל לשיטתו: "מה שבלתי נסבל זאת ההסתה. בעבר דיברתי על השיטה של דה-לגיטימציה ליריבים פוליטיים. נתניהו ואנשיו עושים דה-לגיטימציה פרועה לממשלה שטרם הוקמה. מכונת ההסתה עובדת בכל הכוח עוד לפני שקמה בכלל ממשלה או עשתה משהו. זאת הסתה וליבוי היסטריה שאין לה שום קשר לאידאולוגיה אלא לחרדה מאובדן שלטון ושליטה".

"אהוד ברק, ציפי לבני, יאיר לפיד, עמיר פרץ, אבי ניסנקורן היו כולם שותפים בממשלות נתניהו"

"'ממשלת שמאל' הוא ביטוי שקרי ומופרך לממשלה שאם תוקם תהיה אמנם הטרוגנית- אך רוב חבריה יהיו מהמרכז ומהימין. חשוב לומר גם שיריבים פוליטיים, גם מהשמאל, אינם אויבים. הם מייצגים אזרחים שמשרתים בצה"ל ושאוהבים את המדינה. אני מזכיר שאהוד ברק, ציפי לבני, יאיר לפיד, עמיר פרץ, אבי ניסנקורן היו כולם שותפים בממשלות נתניהו. אמות המידה הכפולות שקופות: שמאל עם נתניהו בממשלה- סבבה. שמאל בממשלה בלי נתניהו- סוף המדינה". 

סער טען בסוף דבריו כי מפלגתו תעמוד על עקרונותיה הימניים: "בבסיס הקמת הממשלה יהיו הסדרים שיבטיחו שנוכל לעמוד על הערכים היקרים לנו. בכל מצב, אנו נעמוד על עקרונותינו. לא נאפשר פגיעה בארץ-ישראל כשם שלא נאפשר פגיעה בדמוקרטיה. נשמור על הערכים הלאומיים ועל האינטרסים החיוניים של ישראל. לאף אחד אין בטוחה להצלחה. דבר אחד אני יכול להבטיח: יש כאן אנשים שעמדו במבחנים קשים בעבר. אני משוכנע שנדע לעמוד גם בעתיד. המחנה הלאומי זקוק להתחדשות והתחדשות כזאת תקרה בשנים הקרובות".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר