כץ מודה שסורב ע"י נתניהו, ותוקף את ברקת: "בטל את הכנס החתרני שארגנת נגד ראש הממשלה"

שר האוצר מציג את ההצעה שראש הממשלה סירב לקבל: לאפשר למרכז הליכוד לבחור באופן דמוקרטי מועמד זמני לראשות הממשלה למשך שנה, שירכיב ממשלת ימין ולהשיב לו את המנדט לאחר שנה. "האמנתי שסיכויי להיבחר גבוהים בשל שורשי בתנועה ובשל ניסיוני הרב"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 30/05/21 10:52 יט בסיון התשפא

כץ מודה שסורב ע"י נתניהו, ותוקף את ברקת: "בטל את הכנס החתרני שארגנת נגד ראש הממשלה"
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שר האוצר ישראל כץ, העביר הבוקר (א') לפעיליו הודעה בה פירט את ההצעה אותה דחה ראש הממשלה בנימין נתניהו, העצה שלדעתו היתה מונעת הקמת ממשלת שמאל. בנוסף תקף את חברו לסיעה, ח"כ ניר ברקת, שלטענתו פועל אישית נגדו ובנוסף חותר תחת נתניהו.

ההצעה של נתניהו: רוטציה בשלושה ראשים | ישיבת ימינה נדחתה, סער דחה את ההצעה

"חבריי היקרים", כתב כץ, "כפי שפורסם אמש, הצעתי לראש הממשלה נתניהו לפני מספר שבועות לאפשר למרכז הליכוד לבחור באופן דמוקרטי מועמד זמני לראשות הממשלה מטעם הליכוד למשך שנה, שיוכל להרכיב ממשלת ימין ולהשיב לו את המנדט לאחר שנה, וזאת בעדיפות על מתן הרוטציה והשריונים שהוצעו לבנט והליכה לאופוזיציה".

כץ הסביר כי ההצעה הותנה בהסכמת נתניהו: "ההצעה היתה מותנית כמובן בהסכמת ראש הממשלה, שגם היה אמור להציע אותה למרכז הליכוד כיו״ר התנועה. ראש הממשלה לא קיבל את ההצעה ובזה היא הוסרה מסדר היום".

"האמנתי שסיכויי להיבחר גבוהים בשל שורשי בתנועה ובשל ניסיוני הרב והתפקידים הבכירים שמילאתי בהצלחה כשר חקלאות, תחבורה, מודיעין, חוץ וכעת כשר אוצר, שמנע בשנה האחרונה ממיליון מובטלים חרפת רעב וקריסה ממאות אלפי עסקים, תוך שמירת מעמדה הגבוה של כלכלת ישראל בעולם, דבר שתרם תרומה מכרעת לשמירת בסיס כוחו של הליכוד בציבור, לצד רה״מ ושר הבריאות, שהובילו את מבצע החיסונים".

בסוף פנייתו למתפקדים, כץ תקף את ברקת וטען כי הוא פועל נגדו וחותר תחת נתניהו. "אני משוכנע שהתקפותיו של ח״כ ברקת, בגלוי ובאמצעות ס.מ.ס אנונימיים שנשלחים נגדי, ידחו בבוז על ידי חברי הליכוד, ואני פונה אליו פעם נוספת לבטל את הכנס החתרני שאירגן נגד ראש הממשלה. בתקופה זו על כולנו לעמוד יחד במאבק על עקרונות הליכוד והובלת מדינת ישראל".

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר