סגור

סוד הקסם של נתניהו שיריביו מסרבים ללמוד

ראש הממשלה הנצחי של ישראל, פועל באותה שיטת קסם שמשמרת אותו בתפקיד כבר 12 שנים. הפוליטיקאים מסרבים לאמץ את השיטה ולכן ממשיכים להפסיד לו, חוץ מאחד שכבר הבין אבל הוא צריך עוד חברים

עדיאל שביט, חדשות כיפה
ג בסיון התשפא
,
14 במאי, 2021 10:00
עשה זאת שוב. נתניהו

עשה זאת שוב. נתניהוצילום: Gili Yaari/Flash90

ערב דרמטי אמש התגלה דווקא בזירה הפוליטית, יו"ר ימינה נפתלי בנט החליט להתקפל מרעיון ממשלת השינוי. בנט מודיע כי בשל המצב הבטחוני הוא לא רואה אפשרות שתקום ממשלה, והוא מאשים את המפלגות הערביות. אך מתחת לפני השטח אם בנט היה יכול הוא היה מאשים את נתניהו וחבריו בימינה. בכל מקרה בנט למעשה נכנע ומחזיר את הכתר לנתניהו.

נתניהו הוא אכן בר מזל, בכל פעם שהוא בדרך לנפילה בא אסון חיצוני שמסית ממנו את הכוונת הפוליטית. אך לא די לתלות זו במזל, נתניהו יודע לזהות הזדמנויות בכל עת ויודע לנתב אותן למינוף עצמי. חשוב לציין, נתניהו לא הכניס את ישראל למצב הביטחוני כדי להציל את עורו, טענה שכזו היא אכזרית ודורשת הוכחות נחרצות שלעולם לא יגיעו. מה שכן נתניהו יודע למנף את המצב גם לטובתו האישית, אך גם זה לא כוח הקסם של נתניהו.

ממה מורכב הקסם של נתניהו?

כוח הקסם של נתניהו מחולק לשלושה חלקים: האחד לחיות תמיד את המקרה הגרוע ביותר עבורו, השני זה שנאת ערבים בציבור והשלישי זה הרבה אבל הרבה סבלנות. כשנמצאים בפסגה יש לאנשים נטייה להיות אופטימיים יותר, והמון תקווה אישית. משנת 2015 המשותף לכל יריביו של נתניהו זה שהם מסונוורים מהאפשרות כי הם מצליחים. פעם היה זה בוז'י יחד עם מפלגת העבודה, שלוש פעמים היה זה בני גנץ ופעם אחת בנט וגדעון סער. כולם האמינו כי הם מסוגלים לנצח והתרסקו, רק בגלל האופטימיות שלהם.

נתניהו לעומתם פועל באופן הפוך לגמרי, הוא רץ בכל פעם תחת התחושה שעוד רגע הוא בחוץ. כל קמפיין של נתניהו הוא שלילי, והתעלמות מהסקרים. על פי בדיקות לאורך השנים הסקרים כמעט תמיד מזייפים לרעה על כמות המנדטים של הליכוד, וברגע האמת נתניהו זוכה לכמות גדולה ממה שניבאו לו. זאת לעומת יריביו שמתקבלים בתשואות ברחובות ומשדרים למצביעים נינוחות, נתניהו מקפיד לשדר פאניקה וזהו רגש אפקטיבי להביא מצביעים.

כאן נכנס החלק השני, וזהו הזיהוי מה הרגש הכי מפחיד בציבור, וזה הציבור הערבי בישראל. בכל פעם נתניהו מנצח בזכות הפחד מהתושבים החולקים את אותו לאום ודת של אויבנו. זה התחיל עם הערבים נוהרים לקלפיות, שהפיל את הרצוג והביא עוד שני מנדטים לנתניהו. זה ממשיך עם האזהרה שגנץ עתיד להקים ממשלה עם ערבים ולזה גנץ סירב פעמיים, וגם עכשיו חברי ימינה נשברים מהפחד להקים ממשלה עם רע"מ. השילוב של קמפיין שלילי הכולל פחד מערבים לא מספיק, בשביל זה צריך עוד גורם אחד חשוב כדי שזה יעבוד דרושה סבלנות.

כדי שהקסם של קמפיין שלילי יעבוד בכל פעם מחדש צריך להיות סבלני גם אחרי שזה נראה מאוחר מידי. ב-2015 הוא חיכה לשעה שמונה בערב, שעתיים לסגירת הקלפיות, ושלף את האס שטרף את הקלפים. בסבב הבחירות ב-2019, הוא לא הצליח להקים ממשלה, אך הזהיר מפני הקמת ממשלה עם ערבים בזמן שהמנדט כבר היה אצל גנץ, והאחרון נכנע לאזהרות והתקפל. בשנה שעברה הוא כבר הפסיד בכנסת כשבני גנץ הדיח את אדלשטיין מהתפקיד, אבל אז הוא הוציא את כרטיס כי הוא מוכן לחלוק את ראשות הממשלה לטובת מלחמה בקורונה. וכעת שוב, הוא כבר איבד את המנדט הכרטיס הפריטטי לא עבד, אך המצב הבטחוני החזיר את הפחד מערבים ועשה את שלו. 

 48% מהציבור בעד תמיכה מבחוץ של המפלגות הערביות. עבאס ונתניהו

מעולם ללא תמך בממשלה איתו באופן פומבי. עבאס ונתניהוצילום: Marc Israel Sellem&Flash90

נתניהו הפעם הזו היה סבלן וזהיר ביותר לא ליפול למלכודת של עצמו. גם מתחת לפני השטח נדמה כי נתניהו מתכוון להקים ממשלה יחד עם רע"מ, לאורך כל המנדט שלו אפילו לא פעם אחת הוא הכריז על כך בקול. נתניהו לא יגיד בקולו לעולם כי הוא נותן לגיטימציה לערבים, וזה אכן עבד לו, מה שלא היה נכון עבור חברי ימינה שנשברו. גם בתוך המפלגה שלו, נתניהו מקפיד לא להקים יורש עבורו, הוא סבלן ולא חושש מיריבים מבית. סער כבר לא היה יכול להתאפק יותר בניסיון להחליף את נתניהו הוא נותר בחוץ עם ששה מנדטים.

מי בכל זאת כן הבין את  נתניהו?

אמש היו אלה חברי ימינה שנשברו (שקד ואורבך), סבלנותם להקמת ממשלה עם הערבים פקעה למורת רוחו של בנט. אך מבין כל הנשברים לאורך השנים מול נתניהו, חשוב לציין אחד שכבר מכיר את קסמו של נתניהו ופועל באופן דומה וזהו יאיר לפיד.

לפיד כמו נתניהו מנהל קמפיין שלילי על נצחיות שלטונו של נתניהו, ולמעשה מקים מחנה חדש המכונה "רק לא ביבי". לפיד ממש לא חושש מערבים וכבר מהסבב השני אמר שאינו מתנגד לתמיכתם, לצערו גנץ ובנט לא חשבו אותו דבר. וגם לפיד מצוין בסבלנות, הוא לא הכריז עד היום על שאיפה להיות ראש ממשלה והיה נכון לוותר על התפקיד פעם אחר פעם. בשל קטנות יחסית של מפלגתו עוד טרם כבש את הכס, אך הוא כן הצליח לבסס את יש עתיד כמפלגה יציבה בישראל ששווה באופן קבוע מעל 15 מנדטים כבר שמונה שנים. כל שנותר הוא להמתין ליום שבו עוד אנשים יבינו את קסמו של נתניהו ויאמצו אותו, אחרת אין סיבה שנתניהו לא ימשיך להיות ראש הממשלה לעוד שתיים עשרה שנים.

14.05.2021

1. נו אמה ציפית בנט. לפיד סהר שלושת השקרנים (אורי )

הגיע הזמן לתמוך בנתניהו כדי שלילה בידולהקים ממשלה בלי סחטנים

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

2. הוא כן הצליח לבסס את יש עתיד כמפלגה יציבה בישראל ששווה באופן קבוע מעל 15 מנדטים כבר שמונה שנים. (המתמטיקאי)

היום אנחנו ב-2021. לפני 8 שנים הייתה שנת 2013. בשנת 2015 ליש עתיד היו 11 מנדטים.

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

3. כתבה מבאסת אבל נכונה (רועי)

העובדה שאנו הישראלים נהיינו עם שמונע בעיקר מתוך פחד ופניקה, ופחות על ידי הגיון וסבלנות ואופטימיות שלנו עצמנו שהמצב ישתפר... והעובדה שראש הממשלה נבחר כבר 12 שנה על בסיס הפניקה הזו ולא על בסיס היותו אכן טוב ומיטיב למדינה הזו... כל אלה הם בעוכרינו והביאו אותנו למצב שבו ישראל נתונה היום, שבויה בידי אנשים ממפלגות שמעולם לא חלמנו, גם בסיוטים הכי גדולים, שישלטו בגורל מדינת היהודים (קרי החרדים שלא מוכנים אפילו להשבע אמונים למדינה בכנסת ולא מאמינים בצביונה הציוני, ומפלגת בן גביר וסמוטריץ' הלאומנים המסוכנים, שתמכו בגלוי ברצח רבין בזמנו).

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

4. "הוא לא הכריז עד היום על שאיפה להיות ראש ממשלה" -הוא ציין את השאיפה הזו לאחר שקיבל 19 מנדטים (ועוד לפני שאפילו הושבע כח"כ בפעם הראשונה בחייו)

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

5. לרועי: אנשים בוחרים בנתניהו גם בגלל ההישגים, בין אם זו כלכלה שצמחה גם בזמן המשבר אחרי 2008 או הסכמי השלום לאחרונה (ןעמידה בלחץ מול מדינות בעולם)

כמו כן, לא יודע מה יש לך נגד החרדים: אם אולי לא ציוניים כמוך, אבל לא פועלים נגד המדינה והצהירו אמונים, וכן, הם מקבלים את צביון המדינה כיהודית ודמוקרטית.
חברי הכנסת הערבים מהמפלגות הערביות (בניגוד לאלה מהמפלגות הלא ערביות), לא מוכנים להצהיר אמונים למדינה (כמו שראינו עם כמה חברי כנסת בהשבעה האחרונה), בגלוי אינם מקבלים את המדינה כמדינה יהודית, פועלים נגד המדינה ותומכים בגלוי אבנשים שרוצחים חיילים כולל תמיכה בפורעים בימים אלה.

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

6. סוד הקסם - ראו ערך דון קורליאונה (אלי)

לכל ראש משפחת פשע יש קסם מסוג זה.

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

7. בקיצור תחמן ותכחן -בלפור לא יפול שנית (א.צ)

כל הפאדיחות
כל כתבי האישום על שוחד
כל ההסתות על השמאל
ומליון איש בחרו אותו
המזל הגדול של המדינה שהומצא ההייטק והסייבר שמכניסים כסף למדינה
טריליון ש''ח הלוואות
160 מיליארד חובות
מטוס משפחתי ב-730 מיליון
והעם שהגיע מהמזרח חייב מלך להשתחוות לפניו

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

8. הפרסום של כתבה כזאת באתר ציוני דתי זו הסיבה שביבי צריך לפנות ישובים ולעשות שלום. גם ככה ציבור המתנחלים והציונות הדתית לא איתו- אז למה שהוא ידאג להם??! (יובל)

ואכמ"ל

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

9. הסיבה היא שהמחנה הנגדי לא מסוגל להעמיד מנהיג, מתאחד רק סביב שנאה לנתניהו וממשיכים בהשמצות אישיות (וכמובן מערבים גם את משפחתו ומזלזלים בבוחריו)

המחנה סביב נתניהו מאוחד אידיאולוגית בכלכלה ובביטחון (גם אם יש ניואנסים שונים) וגם בענייני חברה ודת. הבורחחים שלו יודעים להצביע על הישגים, כולל כאלה שהמחנה הנגדי אוהב להתעלם מהם באופן מובהק או לזלזל בהם שלא בצדק.
לקרוא לבוחרים "עדר בהמות חסר דעת" - זו אחדות???
ככל שהימים עוברים אני רואה יותר הגיון בטענה שתפרו לנתניהו תיקים - כי נראה שלמחנה הנגדי אין שום דבר לדבר עליו מלבד התיקים נגד נתניהו (כאילו שזכות אזרח בסיסית לא כוללת הזכות לחפות).
הטענות נגד מערכת המשפט היו קיימות הרבה לפני העשור של נתניהו..
מטוס למנהיג מדינה זה דבר מקובל בעולם כולו והגיוני מבחינת ביטחון - אבל משום מה מציגים את זה כאילו זה "מטוס פרטי של נתניהו".
מספיק!

אולי אם המחנה הנגדי יהיה ענייני ויתסכל לבוחרים בגובה העיניים ולא במבט מתנשא, יהיה שינוי.

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

10. שיטת נתניהו להסית את האזרחים אחד כלפי השני - ולהאשים את השמאל - אבל להתנהג כמו שמאל (עצוב שזה המנהיג שלנו)

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

11. גם אתה לא מבין את קסמו של נתניהו (לא חשוב בכלל)

נתניהו למצביעיו הוא בדיוק! אבל בדיוק כמו שהיה מנחם בגין למצביעיו. אתה צעיר ולא מסוגל לזכור - צא ולמד.

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

12. לא לעולם חוסן (אזרחית מודאגת)

הנוכל חו0שב שהוא כל יכול. הסוף גם הנוכלים נופלים ונלכדים. העם הזה צריך להתעורר ולנבין
שביבי רק מסית מפלג ומשבע בטובים בימין ובשמאל.
כתוב "לא לעולם חוסן", ובכן כנראה שהקסם עלה לו לראש ולא הפנים את המשפט.
עשה דהרים טובחם בראשית הדרך ואחכ הרס במו ידחו.
שיסתלק מחיינו

דווח על תגובה לא ראויה
14.05.2021

13. לא לעולם חוסן (אזרחית מודאגת)

הנוכל חו0שב שהוא כל יכול. הסוף גם הנוכלים נופלים ונלכדים. העם הזה צריך להתעורר ולנבין
שביבי רק מסית מפלג ומשבע בטובים בימין ובשמאל.
כתוב "לא לעולם חוסן", ובכן כנראה שהקסם עלה לו לראש ולא הפנים את המשפט.
עשה דהרים טובחם בראשית הדרך ואחכ הרס במו ידחו.
שיסתלק מחיינו

דווח על תגובה לא ראויה
15.05.2021

14. נתניהו אוהבים אוהבים אותך! (אחת שתצביע לליכוד)

כותב המאמר טועה.
נתניהו מדינאי מזהיר, אדם חכם,
לפיד לא מגיע לקרסולים שלו.

דווח על תגובה לא ראויה
15.05.2021

15. לתגובה 8 מדובר באחד הכתבים השמאלנים באתר - תירגע (דוד היכיני)

אנחנו כבר יודעים עם מי יש לנו עסק.

דווח על תגובה לא ראויה
15.05.2021

16. קסמו: קומבינטור, אוהב כסף, ובעל קשרים. -אין מחליף! מגיע לנו ישראלים. (חגי)

אין יותר מתאים ממנו. לשמחתי או לצערכם.

דווח על תגובה לא ראויה
16.05.2021

17. marriage solution (Isabella Ethan)

מזל טוב לכל הצופים ברשת, אני כאן כדי לחלוק עדות קטנה. שמי איזבלה איתן, אני בת 40 מישראל. התחתנתי בגיל 31 יש לי רק ילד אחד וחייתי באושר. אחרי שנה של נישואי ההתנהגות של בעלי הפכה כל כך מוזרה ואני לא ממש מבין מה קורה, הוא ארז מהבית לאישה אחרת, אני כל כך אוהב אותו אני אף פעם לא חולם לאבד אותו, אני מנסה כמיטב יכולתי לוודא שבעלי חוזר אלי אבל הכל בלי עזרה, אני בוכה ובוכה מחפש עזרה, דיברתי על זה עם משפחתו אבל לא קיבלתי תשובה. אז החברה הכי טובה שלי אנה ג'והנסון הבטיחה לעזור לי. היא סיפרה לי על אדם בשם ד"ר אלאבה, היא אמרה לי שהוא אדם גדול מאוד וגבר אמיתי שאפשר לסמוך עליו ואין שום קשר שקשור לנושאי אהבה שהוא לא יכול לפתור והיא אמרה לי איך הוא עזר לאינספור אנשים ב להחזיר את מערכת היחסים שלהם. הייתי ממש משוכנע, יצרתי קשר במהירות עם כתובת הדוא"ל שלו, dralaba3000@gmail.com או עם הוואטסאפ שלו בטלפון +2349039885856. אני מסביר לו את כל הבעיות שלי, הוא אמר לי שאני לא צריך לדאוג שכל הבעיות שלי ייפתרו מיד. הוא אמר לי מה לעשות כדי להחזיר את בעלי ואני עשיתי, הוא אמר אחרי 3 ימים בעלי יחזור אלי ויתחיל להתחנן, וזה באמת קרה כמו שהוא אמר, הייתי מאוד מופתע, זה כל כך מדהים. לאלוקים התהילה של מערכת היחסים שלנו קרובה מאוד ושנינו חיים באושר. אם אתה נתקל בבעיה דומה, פנה אליו עכשיו וקבל את הבעיה שלך נפתרת אחת ולתמיד. אני גם עד חי

דווח על תגובה לא ראויה
16.05.2021

18. marriage solution (Isabella Ethan)

מזל טוב לכל הצופים ברשת, אני כאן כדי לחלוק עדות קטנה. שמי איזבלה איתן, אני בת 40 מישראל. התחתנתי בגיל 31 יש לי רק ילד אחד וחייתי באושר. אחרי שנה של נישואי ההתנהגות של בעלי הפכה כל כך מוזרה ואני לא ממש מבין מה קורה, הוא ארז מהבית לאישה אחרת, אני כל כך אוהב אותו אני אף פעם לא חולם לאבד אותו, אני מנסה כמיטב יכולתי לוודא שבעלי חוזר אלי אבל הכל בלי עזרה, אני בוכה ובוכה מחפש עזרה, דיברתי על זה עם משפחתו אבל לא קיבלתי תשובה. אז החברה הכי טובה שלי אנה ג'והנסון הבטיחה לעזור לי. היא סיפרה לי על אדם בשם ד"ר אלאבה, היא אמרה לי שהוא אדם גדול מאוד וגבר אמיתי שאפשר לסמוך עליו ואין שום קשר שקשור לנושאי אהבה שהוא לא יכול לפתור והיא אמרה לי איך הוא עזר לאינספור אנשים ב להחזיר את מערכת היחסים שלהם. הייתי ממש משוכנע, יצרתי קשר במהירות עם כתובת הדוא"ל שלו, dralaba3000@gmail.com או עם הוואטסאפ שלו בטלפון +2349039885856. אני מסביר לו את כל הבעיות שלי, הוא אמר לי שאני לא צריך לדאוג שכל הבעיות שלי ייפתרו מיד. הוא אמר לי מה לעשות כדי להחזיר את בעלי ואני עשיתי, הוא אמר אחרי 3 ימים בעלי יחזור אלי ויתחיל להתחנן, וזה באמת קרה כמו שהוא אמר, הייתי מאוד מופתע, זה כל כך מדהים. לאלוקים התהילה של מערכת היחסים שלנו קרובה מאוד ושנינו חיים באושר. אם אתה נתקל בבעיה דומה, פנה אליו עכשיו וקבל את הבעיה שלך נפתרת אחת ולתמיד. אני גם עד חי

דווח על תגובה לא ראויה
16.05.2021

19. זקוק בדחיפות לכסף כדי לצאת מהחובות? זקוק לכס (Larry Fox)

ניסית להשיג הלוואות מבנקים ללא הצלחה? זקוק בדחיפות לכסף כדי לצאת מהחובות? זקוק לכסף להרחבה או להקמת עסק משלך? קבל הלוואה מאחת מחברות ההלוואות המובילות בבריטניה. שירות ההלוואות 24Hour הוא אחת מחברות ההלוואות המובטחות הגדולות בבריטניה והצוות הידידותי והמנוסה שלנו יכול לטפל בבקשתך במהירות וביעילות. אתה רשאי ללוות לאורך כל תקופה בין שנה ל -25 שנים וללוות כל סכום בין 2,000,000 ליש"ט ל 100,000,000.00 ליש"ט לכל מטרה.

סוגי ההלוואות שאנו מציעים כוללים:

הלוואות אישיות
הלוואות לזמן קצר
הלוואות לאיחוד חוב
הלוואות מקוונות
הלוואות מהירות
הלוואות לכל מטרה
תנאי הלוואה
הלוואות אשראי גרוע
הלוואה זולה
הלוואות אשראי שליליות
הלוואת דירה
בעיות אשראי גרועות
הלוואה מאובטחת

עם ריבית נמוכה של 3% בכל חלקי העולם. הבקשה זמינה עבור מועמדים בני 18 ומעלה. אתה יכול להגיש בקשה באמצעות whatsapp: +447451283532 או דוא"ל: larryfox2017@hotmail.com

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

20. 1234 ()

1234

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

21. 1234 ()

1234

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

22. 1234 ()

1234

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

23. 1234 ()

1234

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

24. 1234 ()

1234

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

25. 1234 ()

1234

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

26. 1234 ()

1234

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

27. 1234 ()

1234

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

28. 1234 ()

1234

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

29. 1234 ()

1234

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

30. 1234 ()

1234

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

31. 1234 ()

1234

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2021

32. 1234 ()

1234

דווח על תגובה לא ראויה
19.05.2021

33. ובסוף מהמדינה נשארת ערימה של שברים על הרצפה (ג)

איזה יופי

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר