סגור

התנאים של טיבי לכניסה לגוש השינוי: בלימה של סמוטריץ' והישגים לציבור הערבי

ח"כ מהרשימה המשותפת התייחס לאפשרות שיהיה חלק מגוש השינוי והבהיר מהן הדרישות במשא ומתן עם לפיד: הצרכים של החברה הערבית ובלימת האידאולוגיה של "בן גביר, סמוטריץ' ונתניהו"

שירה שור, חדשות כיפה
יז באייר התשפא
,
29 באפריל, 2021 13:32
אחמד טיבי במליאה

אחמד טיבי במליאהצילום: הדס פרוש, פלאש 90

בחירות 2021: חמישה ימים לפקיעת המנדט של ראש הממשלה בנימין נתניהו, והמגעים בשני הגושים נמצאים במבוי סתום. ח"כ אחמד טיבי, שגוש השינוי אותת כמה פעמים על כוונתו לשתף אותו ואת חברי מפלגתו בממשלה, מבהיר מהן הדרישות והתנאים לכניסתו לממשלה או לתמיכה בה מבחוץ.

בראיון ב-104.5FM הבוקר (ה') התייחס טיבי לאפשרות שיקח חלק בגוש השינוי: "תמיד אמרנו שמה שנמצא על סדר היום שלנו, ואנחנו שמים אותו בקדמת הבמה ומפגש עם כל מי שמבקש לשוחח איתנו, זה הצרכים של החברה הערבית. מצד אחד, ואנחנו מוסיפים מהצד שלנו, רצון לבלום את נתניהו, סמוטריץ ובן גביר, ועם קווים אדומים בנקודה הזאת אנחנו שונים מאחרים".

בהמשך תקף טיבי את יו"ר ימינה, נפתלי בנט, וטען כי הוא לא הוגן במגעיו עם יש עתיד וגוש השינוי: "הם משחקים במגרש אחד בתוך החדרים, להקים ממשלה, ובוועדה המסדרת הם חוברים מדי פעם לליכוד נגד יש עתיד. יש לזה טעם לפגם, מה עוד שכל מה שקיבלו זה תפקיד של סגן יו״ר הכנסת. השם שלי הוצע, לא רציתי להיות חלק מהדיל הזה לכן ביקשתי למחוק את שמי. בעוד שבוע יהיה יו״ר אחר לוועדה המסדרת, מטעם יש עתיד, ואנחנו נקבל את הדברים בצורה יותר הגונה". 

 

 

עוד הוסיף ואמר טיבי: "יש מרכיבים שונים של הרשימה המשותפת. שלושתנו מסכימים שצריך להביא הישגים לציבור הערבי מצד אחד, ולבלום את סמוטריץ', בן גביר והאידולואגיה הזאת שההצהרה שלה זה לסלק את הערבים מצד שני. אני חושב שזה חשוב, הרשימה המשותפת היא זאת שהתוודה את הדרך בשנים האחרונות, להשפעה באמצעות מבחוץ או המנעות. נניח ולפיד יהיה ראש ממשלה, יהיה הסכם חתום עם לפיד על הצרכים, תוכנית פשיעה, כפרים לא מוכרים וכדומה. על זה דיברנו עם לפיד, זה היה על השולחן הצרכים האלו".

לסיום, התייחס טיבי למגעים של רע"ם עם גוש השינוי: "קווי יסוד של הממשלה צריכים להיות מקובלים על כל המרכיבים, ואני חושב שלא הגיעה העת לזה. לא יהיו קווי יסוד שמקובלים על כל מפלגה ערבית, אני בעצם רוצה לדבר על הרשימה המשותפת, לא רוצה לדבר על רע"מ. הם שונים מאיתנו, למשל שהם מנהלים משא ומתן ומגיעים להסכמים עם נתניהו והקואלציה של הליכוד והציונית הדתית, כמו שקרה בוועדה המסדרת. הם מנהלים משא ומתן עם בנט לפיד. אנחנו לא בקטע הזה".

29.04.2021

1. מכירת חיסול (יהודי)

למכירה מדינה ,בת 73 מצב טוב ,במחיר מציאה.

דווח על תגובה לא ראויה
29.04.2021

2. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!! (מאיר -עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!

מי שתלה את יהבו בתומכי טרור גם אכל את הדגים המסריחים, גם חטף מכות, וגם גורש מן העיר

דווח על תגובה לא ראויה
30.04.2021

3. המשמעות היא שאם בנט לא יחבור לשמאל הם לא יוכלו להקים ממשלה (שימו לב)

חלק מהשותפים לקואליציית המרכז שמאל לא יוכלו לקבל את התנאים של המשותפת ולכן ללא בנט יהיו להם לכל היותר 55 ח"כים, וגם זה רק אם מניחים שהם יצליחו להסתדר עם רע"ם.

דווח על תגובה לא ראויה
02.05.2021

4. טיבי - החבר החדש של בנט. (מלכה)

בנט התחבר עם השמאל ומכאן קצרה הדרך
ל"אחדות" עם צוררי ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר